Hopp til innhold
Nytt: sokfirma i Claude og ChatGPT – salgslister, soliditet, konsern og mer.Les mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Lundevegen AS

Org.nr 931656910

Om Lundevegen AS

Lundevegen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vennesla, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Bjørn Olov Ingebretsen er styrets leder. I 2025 hadde Lundevegen AS en omsetning på 4,50 mill kr, en nedgang på 1 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 230 653 kr. Egenkapitalen var 778 481 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Labinot Demaj med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 34 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Vennesla, og ett av 14 358 i Norge. Det ble etablert samme år som 778 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).

Aktivitet

Eiendomsutvikling.

Formål

Kjøp, utvikling, utleie og salg av fast eiendom og annet som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler1,25 mill kr
Anleggsmidler0 %0 krOmløpsmidler100 %1,25 mill kr
Egenkapital og gjeld1,25 mill kr
Innskutt egenkapital2 %30 000 krOpptjent egenkapital60 %748 481 krKortsiktig gjeld38 %470 056 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader4,20 mill kr
Finansinntekter5 690 kr
Finanskostnader11 985 kr
Netto finans−6 295 kr
Ordinært resultat før skatt295 709 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20254,50 mill kr302 004 kr230 653 kr1,25 mill kr778 481 kr470 056 kr
20244,53 mill kr403 793 kr223 084 kr2,93 mill kr947 828 kr1,99 mill kr
20231,51 mill kr946 267 kr700 314 kr1,24 mill kr724 744 kr513 625 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 89 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.

Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 64 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Roller og styre3

Styre

2Sist endret 28.06.2023
Styrets lederSignaturProkura
Representant for A-aksjonærene
Labinot Demaj(f. 1986)
StyremedlemSignatur
Representant for A-aksjonærene

Regnskapsfører

1Sist endret 03.09.2026
Regnskapsfører
repr. FRISIKT SØR ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →Tiltrådte september 2026

Aksjonærer

År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Labinot DemajPersonA-aksjer50.0 %50
Poi Holding ASSelskapA-aksjer50.0 %50

2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Lundevegen ASBEDRUtvikling og salg av byggeprosjekterVennesla−

Kunngjøringer4

Kilde: Brønnøysundregistrene

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    +FRISIKT SØR AS(Regnskapsfører)−NORDIC PARTNERS REGNSKAP AS(Regnskapsfører)
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Lønnskostnad utgjør 0,1 % av driftsinntektene — 7,6 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin6,7 %8,2 %
Resultatmargin5,1 %1,5 %
Egenkapitalandel62,4 %20,5 %
Likviditetsgrad2,662,03
Gjeldsgrad0,601,19
Egenkapitalrentabilitet29,6 %-0,3 %
Omsetningsvekst (siste år)-0,8 %-15,1 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad88,9 %82,7 %
Lønnskostnad0,1 %7,7 %
Annen driftskostnad4,3 %4,8 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Folk spør om Lundevegen AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Lundevegen AS?

Det er registrert 14 358 selskaper i Norge innen utvikling og salg av byggeprosjekter, hvorav 34 i Vennesla.

Er Lundevegen AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2023, som er lenger enn 13 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 778 andre selskaper i bransjen etablert.

Hvilken status har Lundevegen AS i Enhetsregisteret?

Lundevegen AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er største aksjonær i Lundevegen AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Labinot Demaj største eier i Lundevegen AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Poi Holding AS med 50 %.

Hvordan går det økonomisk med Lundevegen AS?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 4,50 mill kr, ned 1 % fra 2024. Egenkapitalen var 778 481 kr ved årsslutt.

Hva er driftsresultatet til Lundevegen AS?

I 2025 hadde Lundevegen AS et driftsresultat på 302 004 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 6,7 %.

Hvor solid er balansen til Lundevegen AS?

Egenkapitalen i Lundevegen AS var 778 481 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 62,4 % av totalkapitalen.

Hva er aksjekapitalen i Lundevegen AS?

Lundevegen AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 100 aksjer.

Hvor ligger Lundevegen AS?

Forretningsadressen til Lundevegen AS er Drivenesvegen 26, 4706, VENNESLA i Vennesla kommune.

Hvem fører regnskapet til Lundevegen AS?

Frisikt Sør AS er registrert som regnskapsfører for Lundevegen AS.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Agder