Henanger Iden Og Raun Bygg AS
- Omsetning
- 13,3 mill
- −1,8 %
- Resultat
- 836 686
- +74 %
- Ansatte
- 8
- +1 siden mars
Om Henanger Iden Og Raun Bygg AS
Henanger Iden Og Raun Bygg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Alver, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Jan Kenneth Raun er daglig leder, og Knut Henanger er styreleder. I 2025 hadde Henanger Iden Og Raun Bygg AS en omsetning på 13,30 mill kr, en nedgang på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 836 686 kr. Egenkapitalen var 1,41 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Iden&raun Bygg AS med 60 % av aksjene. Selskapet er ett av 185 innen oppføring av bygninger i Alver, og ett av 24 638 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 317 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet og formål
Tømrer, oppføring og vedlikehold av bygninger og eiendom og det som naturlig hører med.
API og MCPGET /company/931629557
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931629557" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931629557",
"name": "HENANGER IDEN OG RAUN BYGG AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "41.000",
"nace_desc": "Oppføring av bygninger",
"employees": 8,
"address": { "municipality": "ALVER", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "931629557" })Spør AI-assistenten
Når ble Henanger Iden Og Raun Bygg AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Alver holder Henanger Iden Og Raun Bygg AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Henanger Iden Og Raun Bygg AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · −1,8 % fra 2024 · +186,3 % over 2 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 13,30 mill kr | 1,19 mill kr | 836 686 kr | 10,46 mill kr | 1,41 mill kr | 9,04 mill kr |
| 2024 | 13,54 mill kr | 577 340 kr | 480 882 kr | 2,13 mill kr | 577 129 kr | 1,55 mill kr |
| 2023 | 4,65 mill kr | 90 723 kr | 71 817 kr | 1,13 mill kr | 96 247 kr | 1,04 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2024 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 56 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 31 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 52 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/931629557/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931629557/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931629557",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 13300511,
"operating_profit": 1189726,
"net_profit": 836686,
"equity": 1413814,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 13539151,
"operating_profit": 577340,
"net_profit": 480882,
"equity": 577129,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "931629557" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Henanger Iden Og Raun Bygg AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Henanger Iden Og Raun Bygg AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Henanger Iden Og Raun Bygg AS per år.
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 23.06.2023Styre
4Sist endret 23.06.2023Revisor
1Sist endret 06.10.2026API og MCPGET /company/931629557/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931629557/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931629557",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "931629557" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Henanger Iden Og Raun Bygg AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Henanger Iden Og Raun Bygg AS?
List alle roller i Henanger Iden Og Raun Bygg AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Kristian Hagebø-Henanger10 %
- Kristian Henangerhadde 10 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Iden&raun Bygg AS | Selskap | Ordinære aksjer | 60,0 % | 18 000 |
| Fabrilis Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 30,0 % | 9 000 |
| Kristian Hagebø-Henanger | Person | Ordinære aksjer | 10,0 % | 3 000 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/931629557/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931629557/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931629557",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "IDEN&RAUN BYGG AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 60, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "FABRILIS INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 30, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "931629557" })Spør AI-assistenten
Er Henanger Iden Og Raun Bygg AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Henanger Iden Og Raun Bygg AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Henanger Iden Og Raun Bygg AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/931629557/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931629557/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931629557",
"chain": [
{ "org_no": "922704287", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "931629557", "owner_pct": 60, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "931629557" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Henanger Iden Og Raun Bygg AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Henanger Iden Og Raun Bygg AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Alver | 8 |
Kunngjøringer9
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 12.10.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.10.2026 | Revisor ↗ |
| 1.7.2026 | Revisor ↗ |
| 25.9.2025 | Revisor ↗ |
| 12.8.2025 | Manglende roller ↗ |
| 22.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.2.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 23.6.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/931629557/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931629557/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931629557",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-10-06", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "931629557" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Henanger Iden Og Raun Bygg AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Henanger Iden Og Raun Bygg AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Henanger Iden Og Raun Bygg AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:7→8
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Endring i roller og styre
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 56,1 % av driftsinntektene — 8,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,9 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | 6,3 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 13,5 % | 29,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,11 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 6,40 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | 59,2 % | 11,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -1,8 % | +1,5 % |
| Omsetning per ansatt | 1,66 mill kr | 1,54 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 56,1 % | 47,9 % |
| Lønnskostnad | 30,6 % | 33,4 % |
| Annen driftskostnad | 8,5 % | 11,7 % |
| Avskrivninger | 0,5 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/931629557/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931629557/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931629557",
"nace_code": "41.000",
"industry_count": 12273,
"revenue": { "value": 13300511, "percentile": 0.8308 },
"operating_margin": { "value": 0.0894, "percentile": 0.7263 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "931629557" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Henanger Iden Og Raun Bygg AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Henanger Iden Og Raun Bygg AS blant de største selskapene innen oppføring av bygninger?
Hvor solid er Henanger Iden Og Raun Bygg AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Henanger Iden Og Raun Bygg AS
Hvor stor er bransjen Henanger Iden Og Raun Bygg AS tilhører?
Henanger Iden Og Raun Bygg AS er ett av 185 selskaper innen oppføring av bygninger i Alver, og ett av 24 638 på landsbasis.
Hvor lenge har Henanger Iden Og Raun Bygg AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Henanger Iden Og Raun Bygg AS ble etablert i 2023 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 20 % av selskapene i bransjen.
Er Henanger Iden Og Raun Bygg AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Henanger Iden Og Raun Bygg AS i Brønnøysundregistrene.
Hva slags selskap er Henanger Iden Og Raun Bygg AS?
Organisasjonsformen til Henanger Iden Og Raun Bygg AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Henanger Iden Og Raun Bygg AS?
Jan Kenneth Raun er registrert som daglig leder i Henanger Iden Og Raun Bygg AS.
Hvem er største aksjonær i Henanger Iden Og Raun Bygg AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Iden&raun Bygg AS største eier i Henanger Iden Og Raun Bygg AS med 60 % av aksjene. Nest størst er Fabrilis Invest AS med 30 %.
Hvem er morselskapet til Henanger Iden Og Raun Bygg AS?
Selskapet er datterselskap av Iden&raun Bygg AS (60 % eierandel).
Går Henanger Iden Og Raun Bygg AS med overskudd?
I 2025 omsatte Henanger Iden Og Raun Bygg AS for 13,30 mill kr, ned 2 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 836 686 kr.
Hvilket revisjonsselskap bruker Henanger Iden Og Raun Bygg AS?
I Enhetsregisteret er Henanger Iden Og Raun Bygg AS registrert med revisor Cedra Norge AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.