Fjellhytta Flå AS
- Omsetning
- 2,6 mill
- −17,8 %
- Resultat
- −755 516
- −286,3 %
Om Fjellhytta Flå AS
Fjellhytta Flå AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Flå, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Stine Karlsen er styrets leder. I 2025 hadde Fjellhytta Flå AS en omsetning på 2,60 mill kr, en nedgang på 18 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 755 516 kr. Egenkapitalen var −266 710 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Faun Gruppen AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 15 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Flå, og ett av 14 380 i Norge. Det ble etablert samme år som 782 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Utvikling av byggeprosjekter for salg eller utleie, totalentreprenør.
Formål
Kjøp, bygging, utvikling og utleie av fast eiendom.
API og MCPGET /company/931587897
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931587897" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931587897",
"name": "FJELLHYTTA FLÅ AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "FLÅ", "county": "BUSKERUD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "931587897" })Spør AI-assistenten
Når ble Fjellhytta Flå AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Flå holder Fjellhytta Flå AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Fjellhytta Flå AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · −17,8 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,60 mill kr | −784 183 kr | −755 516 kr | 7,28 mill kr | −266 710 kr | 7,55 mill kr |
| 2024 | 3,16 mill kr | 515 267 kr | 405 603 kr | 2,83 mill kr | 488 806 kr | 2,35 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −11 228 kr | −11 228 kr | 2,88 mill kr | 83 203 kr | 2,80 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIBankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 30 prosent av eiendelene ved utgangen av 2025, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/931587897/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931587897/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931587897",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2597921,
"operating_profit": -784183,
"net_profit": -755516,
"equity": -266710,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3158750,
"operating_profit": 515267,
"net_profit": 405603,
"equity": 488806,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "931587897" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Fjellhytta Flå AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Fjellhytta Flå AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Fjellhytta Flå AS de siste årene.
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 19.06.2023Regnskapsfører
1Sist endret 19.06.2023API og MCPGET /company/931587897/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931587897/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931587897",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "931587897" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Fjellhytta Flå AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Fjellhytta Flå AS?
Hvem er regnskapsfører for Fjellhytta Flå AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Faun Gruppen AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
| Turufjell AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/931587897/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931587897/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931587897",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "FAUN GRUPPEN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "TURUFJELL AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "931587897" })Spør AI-assistenten
Er Fjellhytta Flå AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Fjellhytta Flå AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Fjellhytta Flå AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 7 flere eiere ↓Vis færre ↑
Eierstrukturen inneholder krysseierskap (sirkulært eierskap). Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Fjellhytta Flå AS | BEDR | Utvikling og salg av byggeprosjekter | Flå | − |
Kunngjøringer5
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 3.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 19.6.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/931587897/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931587897/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931587897",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "931587897" })Spør AI-assistenten
Når leverte Fjellhytta Flå AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Fjellhytta Flå AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Fjellhytta Flå AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 123,4 % av driftsinntektene — 40,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -30,2 % | 8,2 % |
| Resultatmargin | -29,1 % | 1,4 % |
| Egenkapitalandel | -3,7 % | 20,6 % |
| Likviditetsgrad | 2,13 | 2,04 |
| Omsetningsvekst (siste år) | -17,8 % | -14,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 123,4 % | 82,7 % |
| Lønnskostnad | 0,0 % | 7,7 % |
| Annen driftskostnad | 6,8 % | 4,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/931587897/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931587897/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931587897",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13690,
"revenue": { "value": 2597921, "percentile": 0.8255 },
"operating_margin": { "value": -0.3019, "percentile": 0.2298 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "931587897" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Fjellhytta Flå AS på i bransjen?
Hvor ligger Fjellhytta Flå AS blant de 13690 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Fjellhytta Flå AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Fjellhytta Flå AS
Hvor stor er bransjen Fjellhytta Flå AS tilhører?
Fjellhytta Flå AS er ett av 15 selskaper innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Flå, og ett av 14 380 på landsbasis.
Hvor lenge har Fjellhytta Flå AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Fjellhytta Flå AS ble etablert i 2023 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 13 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Fjellhytta Flå AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for utvikling og salg av byggeprosjekter er en driftsmargin på 8,2 %. Fjellhytta Flå AS lå på −30,2 % i siste tilgjengelige regnskap.
Er Fjellhytta Flå AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Fjellhytta Flå AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilke eiere står bak Fjellhytta Flå AS?
Største aksjonær i Fjellhytta Flå AS er Faun Gruppen AS med 50 % av aksjene, fulgt av Turufjell AS (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Fjellhytta Flå AS med overskudd?
Fjellhytta Flå AS hadde i 2025 en omsetning på 2,60 mill kr og et underskudd på 755 516 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Fjellhytta Flå AS?
Driftsresultatet for 2025 var −784 183 kr (driftsmargin −30,2 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Fjellhytta Flå AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Fjellhytta Flå AS en egenkapital på −266 710 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på −3,7 %.
Hvor solid er økonomien i Fjellhytta Flå AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Fjellhytta Flå AS økonomisk helse-vurderingen C (Moderat) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvilken regnskapsfører bruker Fjellhytta Flå AS?
I Enhetsregisteret er Fjellhytta Flå AS registrert med regnskapsfører Regnskapsteam Hallingdal AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.