Stian Lein Transport AS
- Omsetning
- 12,5 mill
- +270,7 %
- Resultat
- −852 953
- −376,1 %
Om Stian Lein Transport AS
Stian Lein Transport AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Levanger, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Godstransport på vei. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Selskapet er registrert som konkurs. Toffer Tobias Pettersen er daglig leder, og Stian André Lein er styreleder. I 2024 hadde Stian Lein Transport AS en omsetning på 12,51 mill kr, en økning på 271 % fra 2023. Selskapet endte året med et underskudd på 852 953 kr. Egenkapitalen var −519 568 kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Stian André Lein med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 24 innen godstransport på vei i Levanger, og ett av 11 303 i Norge. Det ble etablert samme år som 677 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Transport av gods på vei. Utleie av lastebiler (uten fører).
Formål
Distribusjon og transport av gods, utleie kjøretøy.
API og MCPGET /company/931506722
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931506722" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931506722",
"name": "STIAN LEIN TRANSPORT AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "49.410",
"nace_desc": "Godstransport på vei",
"employees": null,
"address": { "municipality": "LEVANGER", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "931506722" })Spør AI-assistenten
Når ble Stian Lein Transport AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Levanger holder Stian Lein Transport AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Stian Lein Transport AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2023–2024 · +270,7 % fra 2023
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 12,51 mill kr | −736 369 kr | −852 953 kr | 3,72 mill kr | −519 568 kr | 4,24 mill kr |
| 2023 | 3,38 mill kr | 401 354 kr | 308 955 kr | 1,77 mill kr | 333 385 kr | 1,43 mill kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AII 2024 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 63 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 38 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 76 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/931506722/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931506722/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931506722",
"years": [
{
"year": 2024,
"revenue": 12512789,
"operating_profit": -736369,
"net_profit": -852953,
"equity": -519568,
…
},
{
"year": 2023,
"revenue": 3375844,
"operating_profit": 401354,
"net_profit": 308955,
"equity": 333385,
…
}
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "931506722" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Stian Lein Transport AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Stian Lein Transport AS per år.
Hvordan har omsetningen til Stian Lein Transport AS utviklet seg fra 2023 til 2024?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 20.08.2025Styre
1Sist endret 02.06.2023Bostyrer
1Sist endret 02.02.2026API og MCPGET /company/931506722/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931506722/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931506722",
"roles": [
{ "role_type": "Bostyrer", … },
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "931506722" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Stian Lein Transport AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Stian Lein Transport AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Stian Lein Transport AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Stian André Lein | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2024
API og MCPGET /company/931506722/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931506722/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931506722",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "931506722" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Stian Lein Transport AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Stian Lein Transport AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stian Lein Transport AS | BEDR | Godstransport på vei | Levanger | − |
Kunngjøringer11
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.2.2026 | Revisor ↗ |
| 2.2.2026 | Konkursåpning ↗ |
| 5.11.2025 | Revisor ↗ |
| 22.9.2025 | Manglende roller ↗ |
| 20.8.2025 | Daglig leder ↗ |
| 13.8.2025 | Signatur ↗ |
| 13.8.2025 | Daglig leder ↗ |
| 14.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.9.2024 | Daglig leder ↗ |
| 26.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/931506722/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931506722/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931506722",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-02-02", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-02-02", "type": "Konkursåpning", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "931506722" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Stian Lein Transport AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Stian Lein Transport AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når ble det åpnet konkurs i Stian Lein Transport AS, og hva har skjedd siden?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 62,8 % av driftsinntektene — 18,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -5,9 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | -6,8 % | 2,9 % |
| Egenkapitalandel | -14,0 % | 38,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,79 | 1,51 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +270,7 % | +5,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 4,3 % | 8,0 % |
| Lønnskostnad | 37,9 % | 30,6 % |
| Annen driftskostnad | 62,8 % | 44,7 % |
| Avskrivninger | 0,9 % | 3,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/931506722/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931506722/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931506722",
"nace_code": "49.410",
"industry_count": 4727,
"revenue": { "value": 12512789, "percentile": 0.7687 },
"operating_margin": { "value": -0.0588, "percentile": 0.189 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "931506722" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Stian Lein Transport AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Stian Lein Transport AS på i bransjen?
Hvor ligger Stian Lein Transport AS blant de 4727 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså i Levanger
1 000+ til i Levanger →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Stian Lein Transport AS
Hvor stor er bransjen Stian Lein Transport AS tilhører?
Stian Lein Transport AS er ett av 24 selskaper innen godstransport på vei i Levanger, og ett av 11 303 på landsbasis.
Hvor lenge har Stian Lein Transport AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Stian Lein Transport AS ble etablert i 2023 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 24 % av selskapene i bransjen.
Er Stian Lein Transport AS konkurs?
Det er registrert konkurs for Stian Lein Transport AS (åpnet 02.02.2026). Informasjonen på denne siden viser selskapets historikk slik den er registrert i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Stian Lein Transport AS?
Toffer Tobias Pettersen er registrert som daglig leder i Stian Lein Transport AS.
Hvem er største aksjonær i Stian Lein Transport AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2024 er Stian André Lein største eier i Stian Lein Transport AS med 100 % av aksjene.
Går Stian Lein Transport AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2024) viser en omsetning på 12,51 mill kr, opp 271 % fra 2023. Egenkapitalen var −519 568 kr ved årsslutt.
Hvor stor aksjekapital har Stian Lein Transport AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Stian Lein Transport AS er 30 000 kr (1 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.