Fasade Og Sikkerhet AS
- Omsetning
- 11,0 mill
- +2,1 %
- Resultat
- 404 890
- −22,3 %
- Ansatte
- 8
- +2 siden mars
Om Fasade Og Sikkerhet AS
Fasade Og Sikkerhet AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ullensvang, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Annen ferdiggjøring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Inger Mari Raaen er daglig leder, og Tom Richard Maage er styreleder. I 2025 hadde Fasade Og Sikkerhet AS en omsetning på 10,95 mill kr, en økning på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 404 890 kr. Egenkapitalen var 1,25 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Bygg Og Anlegg Kompetanse AS med 30 % av aksjene. Selskapet er ett av 371 i Norge innen annen ferdiggjøring av bygninger. Det ble etablert samme år som 23 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (52 %).
Aktivitet
Annen ferdiggjøring av bygninger.
Formål
Montering og salg av glass/fasade, lås og beslag, garasje- og industriport.
API og MCPGET /company/931505106
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931505106" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931505106",
"name": "FASADE OG SIKKERHET AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.350",
"nace_desc": "Annen ferdiggjøring av bygninger",
"employees": 8,
"address": { "municipality": "ULLENSVANG", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "931505106" })Spør AI-assistenten
Hva driver Fasade Og Sikkerhet AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Fasade Og Sikkerhet AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Fasade Og Sikkerhet AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · +2,1 % fra 2024 · +280 % over 2 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10,95 mill kr | 574 138 kr | 404 890 kr | 3,73 mill kr | 1,25 mill kr | 2,49 mill kr |
| 2024 | 10,73 mill kr | 678 341 kr | 520 950 kr | 2,88 mill kr | 840 169 kr | 2,04 mill kr |
| 2023 | 2,88 mill kr | 377 585 kr | 294 789 kr | 827 840 kr | 319 219 kr | 508 621 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 48 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 30 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 10 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 43 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/931505106/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931505106/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931505106",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 10953950,
"operating_profit": 574138,
"net_profit": 404890,
"equity": 1245059,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 10731520,
"operating_profit": 678341,
"net_profit": 520950,
"equity": 840169,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "931505106" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Fasade Og Sikkerhet AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Fasade Og Sikkerhet AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Fasade Og Sikkerhet AS per år.
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 02.06.2023Styre
4Sist endret 23.01.2026Revisor
1Sist endret 20.05.2025API og MCPGET /company/931505106/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931505106/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931505106",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "931505106" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Fasade Og Sikkerhet AS?
List alle roller i Fasade Og Sikkerhet AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Fasade Og Sikkerhet AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Bygg Og Anlegg Kompetanse AS | Selskap | Ordinære aksjer | 30,0 % | 9 000 |
| Thomas Herheim | Person | Ordinære aksjer | 30,0 % | 9 000 |
| Tom Richard Maage | Person | Ordinære aksjer | 30,0 % | 9 000 |
| Alf Arne Hauso | Person | Ordinære aksjer | 10,0 % | 3 000 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/931505106/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931505106/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931505106",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "BYGG OG ANLEGG KOMPETANSE AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 30,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "931505106" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Fasade Og Sikkerhet AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Fasade Og Sikkerhet AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Fasade Og Sikkerhet AS eier Bygg Og Anlegg Kompetanse AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Fasade Og Sikkerhet AS | BEDR | Annen ferdiggjøring av bygninger | Ullensvang | 8 |
Kunngjøringer7
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 28.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.1.2026 | Styre ↗ |
| 10.7.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 20.5.2025 | Revisor ↗ |
| 14.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.2.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.6.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/931505106/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931505106/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931505106",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-01-23", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "931505106" })Spør AI-assistenten
Når ble Fasade Og Sikkerhet AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Fasade Og Sikkerhet AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Fasade Og Sikkerhet AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:7→8
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:6→7
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 48,2 % av driftsinntektene — 6,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,2 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 3,7 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 33,4 % | 28,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,34 | 1,38 |
| Gjeldsgrad | 2,00 | 1,70 |
| Egenkapitalrentabilitet | 32,5 % | 15,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +2,1 % | -5,8 % |
| Omsetning per ansatt | 1,37 mill kr | 1,44 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 48,2 % | 41,5 % |
| Lønnskostnad | 30,2 % | 35,5 % |
| Annen driftskostnad | 16,1 % | 14,9 % |
| Avskrivninger | 0,8 % | 0,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/931505106/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931505106/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931505106",
"nace_code": "43.350",
"industry_count": 184,
"revenue": { "value": 10953950, "percentile": 0.7527 },
"operating_margin": { "value": 0.0524, "percentile": 0.6164 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "931505106" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Fasade Og Sikkerhet AS blant de 184 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Fasade Og Sikkerhet AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Fasade Og Sikkerhet AS blant de største selskapene innen annen ferdiggjøring av bygninger?
Investeringer
FASADE OG SIKKERHET AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Lothexus AS | Ullensvang | 20,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Fasade Og Sikkerhet AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Fasade Og Sikkerhet AS?
Det er registrert 371 selskaper i Norge innen annen ferdiggjøring av bygninger.
Er Fasade Og Sikkerhet AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2023, som er lenger enn 19 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 23 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Fasade Og Sikkerhet AS et aktivt selskap?
Fasade Og Sikkerhet AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Fasade Og Sikkerhet AS?
Daglig leder i Fasade Og Sikkerhet AS er Inger Mari Raaen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Fasade Og Sikkerhet AS?
Tom Richard Maage er registrert som styreleder i Fasade Og Sikkerhet AS, i et styre med 4 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvilke eiere står bak Fasade Og Sikkerhet AS?
Fasade Og Sikkerhet AS eies i hovedsak av Bygg Og Anlegg Kompetanse AS (30 %). Totalt er det registrert 4 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Fasade Og Sikkerhet AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 10,95 mill kr, opp 2 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,25 mill kr ved årsslutt.
Hvor ligger Fasade Og Sikkerhet AS?
Forretningsadressen til Fasade Og Sikkerhet AS er Smelteverket 29, 5750, ODDA i Ullensvang kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.