Telenor Procurement Holding AS
Org.nr 931442465
Om Telenor Procurement Holding AS
Telenor Procurement Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bærum, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Kabelbasert, satellittbasert og trådløs telekommunikasjon. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Arnstein Sletmoe er styrets leder. Selskapet endte året med et overskudd på 514,67 mill kr. Egenkapitalen var 321,56 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Telenor Mobile Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 37 innen kabelbasert, satellittbasert og trådløs telekommunikasjon i Bærum, og ett av 540 i Norge. Det ble etablert samme år som 20 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (67 %).
Aktivitet
Holdingselskap.
Formål
Investere i andre selskaper og tilhørende virksomhet.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | −886,00K kr | 514,67 mill kr | 1,18 mrd kr | 321,56 mill kr | 858,89 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −1,89 mill kr | 6,12 mill kr | 583,84 mill kr | 582,01 mill kr | 1,83 mill kr |
| 2023 | – | – | 204,00 mill kr | 575,89 mill kr | 575,89 mill kr | 0 kr |
Roller og styre4
Styre
3Sist endret 24.05.2023Revisor
1Sist endret 24.05.2023Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Telenor Mobile Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 10 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
- 54 %Nærings- Og Fiskeridepartementet
- 4,9 %Folketrygdfondet
- 2,4 %Citibank, N.a.· Irland
- 2,1 %State Street Bank And Trust Comp· USA
- 1,6 %State Street Bank And Trust Comp· USA
- 1 %State Street Bank And Trust Comp· USA
- 0,8 %Clearstream Banking S.a.· Luxemburg
- 0,7 %Jpmorgan Chase Bank, N.a., London· Storbritannia
- 0,7 %Jpmorgan Chase Bank, N.a., London· USA
- 0,6 %Verdipapirfondet Klp Aksjenorge Indeks
Andre selskaper eid av Telenor Mobile Holding AS
1 selskaperDatterselskaper av Telenor Procurement Holding AS
1 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Telenor Procurement Holding AS | BEDR | Kabelbasert, satellittbasert og trådløs telekommunikasjon | Bærum | − |
Kunngjøringer9
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 3.9.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 1.11.2023 | Kapital ↗ |
| 1.11.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 1.11.2023 | Gjennomføring av fisjon ↗ |
| 16.8.2023 | Fisjonsbeslutning ↗ |
| 24.5.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 27,2 % | 42,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,97 | 1,20 |
| Gjeldsgrad | 2,67 | 0,97 |
| Egenkapitalrentabilitet | 160,1 % | 6,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Investeringer
TELENOR PROCUREMENT HOLDING AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Telenor Procurement Company AS | Bærum | 100.0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+68 til på samme adresse →Ofte spurt om Telenor Procurement Holding AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Telenor Procurement Holding AS?
Det er registrert 540 selskaper i Norge innen kabelbasert, satellittbasert og trådløs telekommunikasjon, hvorav 37 i Bærum.
Er Telenor Procurement Holding AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2023, som er lenger enn 12 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 20 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Telenor Procurement Holding AS?
Telenor Procurement Holding AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør Telenor Procurement Holding AS?
Telenor Procurement Holding AS driver innen kabelbasert, satellittbasert og trådløs telekommunikasjon, med NACE-kode 61.100 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Holdingselskap.
Hvem eier Telenor Procurement Holding AS?
Telenor Procurement Holding AS eies i hovedsak av Telenor Mobile Holding AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Er Telenor Procurement Holding AS en del av et konsern?
Telenor Procurement Holding AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Telenor Mobile Holding AS, som eier 100 % av selskapet. Konsernspissen er Nærings- Og Fiskeridepartementet.
Hvor solid er balansen til Telenor Procurement Holding AS?
Egenkapitalen i Telenor Procurement Holding AS var 321,56 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 27,2 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Telenor Procurement Holding AS?
Telenor Procurement Holding AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2024-regnskapet.
Hva er organisasjonsnummeret til Telenor Procurement Holding AS?
Organisasjonsnummeret til Telenor Procurement Holding AS er 931 442 465. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 24.05.2023.
Hvem er revisor for Telenor Procurement Holding AS?
Ernst & Young AS er registrert som revisor for Telenor Procurement Holding AS.
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.