Lensvik Fryselager AS
- Omsetning
- 1,8 mill
- −74,2 %
- Resultat
- −696 253
- −133,4 %
Om Lensvik Fryselager AS
Lensvik Fryselager AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Orkland, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Frysing og videre bearbeiding av fisk, skalldyr og bløtdyr. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Trond Kvam er daglig leder, og Hans Petter Wisth er styreleder. I 2025 hadde Lensvik Fryselager AS en omsetning på 1,77 mill kr, en nedgang på 74 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 696 253 kr. Egenkapitalen var 223 313 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Stavsjøveien Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 innen frysing og videre bearbeiding av fisk, skalldyr og bløtdyr i Orkland, og ett av 371 i Norge. Det ble etablert samme år som 15 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (87 %).
Aktivitet
Innfrysing av varer, tining av varer og lagring av varer.
Formål
Fryselagring, herunder innfrysing, tining og lagring av varer, samt eventuelt engasjere seg økonomisk i andre selskaper.
API og MCPGET /company/931440462
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931440462" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931440462",
"name": "LENSVIK FRYSELAGER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "10.203",
"nace_desc": "Frysing og videre bearbeiding av fisk, skalldyr og bløtdyr",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ORKLAND", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "931440462" })Spør AI-assistenten
Er Lensvik Fryselager AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Lensvik Fryselager AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Lensvik Fryselager AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · −74,2 % fra 2024 · −58,7 % over 2 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,77 mill kr | −705 512 kr | −696 253 kr | 5,49 mill kr | 223 313 kr | 5,26 mill kr |
| 2024 | 6,87 mill kr | 2,97 mill kr | 2,09 mill kr | 6,52 mill kr | 183 059 kr | 6,34 mill kr |
| 2023 | 4,28 mill kr | 2,00 mill kr | 1,40 mill kr | 8,44 mill kr | 132 411 kr | 8,31 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 69 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 940 000 kr (17 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 5 mill kr (90 % av balansen)
API og MCPGET /company/931440462/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931440462/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931440462",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1769834,
"operating_profit": -705512,
"net_profit": -696253,
"equity": 223313,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 6871239,
"operating_profit": 2973932,
"net_profit": 2086883,
"equity": 183059,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "931440462" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Lensvik Fryselager AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Lensvik Fryselager AS per år.
Hvordan har omsetningen til Lensvik Fryselager AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 24.05.2023Styre
4Sist endret 25.04.2026Regnskapsfører
1Sist endret 24.05.2023API og MCPGET /company/931440462/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931440462/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931440462",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "931440462" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Lensvik Fryselager AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Lensvik Fryselager AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Lensvik Fryselager AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Stavsjøveien Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/931440462/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931440462/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931440462",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "STAVSJØVEIEN HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "931440462" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Lensvik Fryselager AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Lensvik Fryselager AS eier Stavsjøveien Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Lensvik Fryselager AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Stavsjøveien Holding AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/931440462/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931440462/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931440462",
"chain": [
{ "org_no": "988802093", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "826176652", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "931440462", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "931440462" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Lensvik Fryselager AS?
Hvem eier Lensvik Fryselager AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Lensvik Fryselager AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Lensvik Fryselager AS | BEDR | Frysing og videre bearbeiding av fisk, skalldyr og bløtdyr | Orkland | − |
Kunngjøringer10
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.4.2026 | Styre ↗ |
| 13.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.12.2025 | Styre ↗ |
| 15.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.10.2024 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 28.10.2024 | Revisor ↗ |
| 6.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.7.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 7.6.2023 | Signatur ↗ |
| 24.5.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/931440462/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931440462/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931440462",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-25", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-04-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "931440462" })Spør AI-assistenten
Når leverte Lensvik Fryselager AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Lensvik Fryselager AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Lensvik Fryselager AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Bjørn Erik Johnsen(Styremedlem)+Hans Petter Wisth(Styrets leder)+Joakim Lund(Styremedlem)−Bjørn Erik Johnsen(Styrets leder)−Trond Kvam(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 4,1 % | 42,6 % |
| Likviditetsgrad | 4,46 | 1,56 |
| Gjeldsgrad | 23,57 | 0,92 |
| Egenkapitalrentabilitet | -311,8 % | 3,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -74,2 % | +4,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/931440462/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931440462/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931440462",
"nace_code": "10.203",
"industry_count": 323,
"revenue": { "value": 1769834, "percentile": 0.4375 },
"operating_margin": { "value": -0.3986, "percentile": 0.1121 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "931440462" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Lensvik Fryselager AS på i bransjen?
Hvor ligger Lensvik Fryselager AS blant de 323 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Lensvik Fryselager AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Orkland
1 000+ til i Orkland →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Lensvik Fryselager AS
Hvor stor er bransjen Lensvik Fryselager AS tilhører?
Lensvik Fryselager AS er ett av 2 selskaper innen frysing og videre bearbeiding av fisk, skalldyr og bløtdyr i Orkland, og ett av 371 på landsbasis.
Hvor lenge har Lensvik Fryselager AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Lensvik Fryselager AS ble etablert i 2023 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 12 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Lensvik Fryselager AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Lensvik Fryselager AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Lensvik Fryselager AS?
Trond Kvam er registrert som daglig leder i Lensvik Fryselager AS.
Hvem er styreleder i Lensvik Fryselager AS?
Styrets leder i Lensvik Fryselager AS er Hans Petter Wisth. Styret har totalt 4 registrerte medlemmer.
Hvem eier Lensvik Fryselager AS?
Lensvik Fryselager AS eies i hovedsak av Stavsjøveien Holding AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvem er morselskapet til Lensvik Fryselager AS?
Selskapet er datterselskap av Stavsjøveien Holding AS (100 % eierandel). Øverste morselskap i konsernet er Lord Eiendom AS.
Hva omsatte Lensvik Fryselager AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 1,77 mill kr, ned 74 % fra 2024. Egenkapitalen var 223 313 kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Lensvik Fryselager AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Lensvik Fryselager AS en egenkapital på 223 313 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 4,1 %.
Hvilken regnskapsfører bruker Lensvik Fryselager AS?
I Enhetsregisteret er Lensvik Fryselager AS registrert med regnskapsfører Sparebank 1 Regnskapshuset Smn AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.