Hopp til innhold
Nytt: sokfirma i Claude og ChatGPT – salgslister, soliditet, konsern og mer.Les mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Norlight Workwear AS

Org.nr 931439405

Om Norlight Workwear AS

Norlight Workwear AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sandnes, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med klær og skotøy. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Christer André Pinto er daglig leder, og Kristoffer Pedersen Thorvig er styreleder. I 2025 hadde Norlight Workwear AS en omsetning på 2,83 mill kr, en økning på 169 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 416 947 kr. Egenkapitalen var 533 541 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er V & V Invest AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 17 innen engroshandel med klær og skotøy i Sandnes, og ett av 1 206 i Norge. Det ble etablert samme år som 43 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (60 %).

Aktivitet

Import og salg av arbeidstøy.

Formål

Produksjon, import og salg av arbeidstøy samt det som naturlig står i forbindelse med dette.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler1,47 mill kr
Omløpsmidler100 %1,47 mill kr
Egenkapital og gjeld1,47 mill kr
Innskutt egenkapital9 %136 917 krOpptjent egenkapital27 %396 624 krKortsiktig gjeld64 %932 799 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader2,27 mill kr
Finansinntekter34 944 kr
Finanskostnader56 394 kr
Netto finans−21 450 kr
Ordinært resultat før skatt534 493 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20252,83 mill kr555 943 kr416 947 kr1,47 mill kr533 541 kr932 799 kr
20241,05 mill kr−161 895 kr−126 468 kr1,83 mill kr136 917 kr1,69 mill kr
2023461 291 kr47 330 kr36 917 kr1,27 mill kr136 917 kr1,13 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 77 prosent av driftsinntektene. Regnskapet inneholder konsernbidrag.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 29 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Roller og styre5

Daglig leder

1Sist endret 23.05.2023
Daglig lederSignaturProkura

Styre

2Sist endret 23.05.2023
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignaturProkura

Regnskapsfører

1Sist endret 02.07.2025
Regnskapsfører
repr. RESPIRARE ACCOUNTING STAVANGER ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 06.10.2026
Revisor
repr. CEDRA NORGE ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →Tiltrådte oktober 2026

Aksjonærer og eierstruktur

År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
V & V Invest ASSelskapOrdinære aksjer100.0 %100

1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Norlight Workwear ASBEDREngroshandel med klær og skotøySandnes−

Kunngjøringer7

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    +CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
  2. Endring i roller og styre
    +CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 76,8 % av driftsinntektene — 17,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin19,7 %3,0 %
Resultatmargin14,7 %2,4 %
Egenkapitalandel36,4 %37,9 %
Likviditetsgrad1,571,71
Gjeldsgrad1,750,88
Egenkapitalrentabilitet78,1 %9,5 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad76,8 %59,8 %
Annen driftskostnad3,5 %18,4 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Ofte spurt om Norlight Workwear AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Norlight Workwear AS?

Det er registrert 1 206 selskaper i Norge innen engroshandel med klær og skotøy, hvorav 17 i Sandnes.

Er Norlight Workwear AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2023, som er lenger enn 11 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 43 andre selskaper i bransjen etablert.

Går Norlight Workwear AS bedre enn andre i bransjen?

Norlight Workwear AS hadde en driftsmargin på 19,7 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 3 % for engroshandel med klær og skotøy.

Hvilken status har Norlight Workwear AS i Enhetsregisteret?

Norlight Workwear AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er daglig leder i Norlight Workwear AS?

Daglig leder i Norlight Workwear AS er Christer André Pinto, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem er største aksjonær i Norlight Workwear AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er V & V Invest AS største eier i Norlight Workwear AS med 100 % av aksjene.

Hva er omsetningen til Norlight Workwear AS?

Norlight Workwear AS hadde i 2025 en omsetning på 2,83 mill kr og et overskudd på 416 947 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Norlight Workwear AS?

Norlight Workwear AS er vurdert til B – Solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Rogaland