Vegårshei Bekkekompani AS
Org.nr 931404873
Om Vegårshei Bekkekompani AS
Vegårshei Bekkekompani AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vegårshei, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Roald Nilsen er daglig leder, og Roald Nilsen er styreleder. I 2025 hadde Vegårshei Bekkekompani AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 497 876 kr. Egenkapitalen var 590 229 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Roald Nilsen AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 28 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Vegårshei, og ett av 76 443 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 888 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Utleie av fast eiendom.
Formål
Eiendomsutvikling; Kjøp, salg, drift og utleie av fast eiendom og hva som naturlig hører sammen med dette. Selskapet kan eie aksjer/andeler i andre selskaper.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −10 279 kr | 497 876 kr | 2,71 mill kr | 590 229 kr | 2,12 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −8 283 kr | −6 345 kr | 242 352 kr | 92 352 kr | 150 000 kr |
| 2023 | 0 kr | −1 303 kr | −1 303 kr | 98 697 kr | 98 697 kr | 0 kr |
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 13.05.2023Styre
1Sist endret 13.05.2023Regnskapsfører
1Sist endret 13.05.2023Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Roald Nilsen AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 100 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Roald Nilsen AS
2 selskaperKunngjøringer4
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.5.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 21,8 % | 37,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,28 | 1,77 |
| Gjeldsgrad | 3,59 | 1,05 |
| Egenkapitalrentabilitet | 84,4 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Investeringer
VEGÅRSHEI BEKKEKOMPANI AS eier aksjer i 20 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Sogn Sparebank | Årdal | 0.0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Sparebanken Norge | Bergen | 0.0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Orkla ASA | Oslo | 0.0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Aker Solutions ASA | Bærum | 0.0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Mpc Container Ships ASA | Oslo | 0.0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Vår Energi ASA | Sandnes | 0.0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Klaveness Combination Carriers ASA | Oslo | 0.0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Dno ASA | Oslo | 0.0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Equinor ASA | Stavanger | 0.0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Austevoll Seafood ASA | Austevoll | 0.0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Vegårshei Bekkekompani AS
Hvor stor er bransjen Vegårshei Bekkekompani AS tilhører?
Vegårshei Bekkekompani AS er ett av 28 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Vegårshei, og ett av 76 443 på landsbasis.
Hvor lenge har Vegårshei Bekkekompani AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Vegårshei Bekkekompani AS ble etablert i 2023 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 10 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Vegårshei Bekkekompani AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Vegårshei Bekkekompani AS i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Vegårshei Bekkekompani AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Vegårshei Bekkekompani AS?
Roald Nilsen er registrert som daglig leder i Vegårshei Bekkekompani AS.
Hvilke eiere står bak Vegårshei Bekkekompani AS?
Vegårshei Bekkekompani AS eies i hovedsak av Roald Nilsen AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvem er morselskapet til Vegårshei Bekkekompani AS?
Selskapet er datterselskap av Roald Nilsen AS (100 % eierandel).
Går Vegårshei Bekkekompani AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr. Egenkapitalen var 590 229 kr ved årsslutt.
Hvor stor aksjekapital har Vegårshei Bekkekompani AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Vegårshei Bekkekompani AS er 100 000 kr (100 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.