Rauland Tannlegesenter AS
- Omsetning
- 3,9 mill
- −9,5 %
- Resultat
- −173 114
- −198,5 %
Om Rauland Tannlegesenter AS
Rauland Tannlegesenter AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vinje, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Tannlegetjenester. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Sheeraz Malik Sharif er daglig leder, og Bernt Atle Enger er styreleder. I 2025 hadde Rauland Tannlegesenter AS en omsetning på 3,86 mill kr, en nedgang på 10 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 173 114 kr. Egenkapitalen var 123 518 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Dentalklinikken AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 innen tannlegetjenester i Vinje, og ett av 5 990 i Norge. Det ble etablert samme år som 365 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Tannlege.
Formål
Drift av tannlegekontor, utleie av tannhelsetjenester, samt andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder delta i andre selskaper med lignende virksomhet. Konsulentbistand, samt alt hva som hermed står i forbindelse, herunder delta i andre selskaper med lignende virksomhet. Kjøp, salg og investering i aksjer og andre verdipapirer, samt utlån internt i konsernet.
API og MCPGET /company/931303422
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931303422" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931303422",
"name": "RAULAND TANNLEGESENTER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "86.230",
"nace_desc": "Tannlegetjenester",
"employees": null,
"address": { "municipality": "VINJE", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "931303422" })Spør AI-assistenten
Når ble Rauland Tannlegesenter AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Vinje holder Rauland Tannlegesenter AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Rauland Tannlegesenter AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · −9,5 % fra 2024 · +34,4 % over 2 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,86 mill kr | −183 512 kr | −173 114 kr | 1,21 mill kr | 123 518 kr | 1,09 mill kr |
| 2024 | 4,27 mill kr | 273 893 kr | 175 672 kr | 1,35 mill kr | 220 131 kr | 1,13 mill kr |
| 2023 | 2,87 mill kr | 212 513 kr | 125 465 kr | 1,65 mill kr | 146 770 kr | 1,50 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 55 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 24 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 98 000 kr (8 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 3 100 kr
API og MCPGET /company/931303422/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931303422/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931303422",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3858848,
"operating_profit": -183512,
"net_profit": -173114,
"equity": 123518,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 4266023,
"operating_profit": 273893,
"net_profit": 175672,
"equity": 220131,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "931303422" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Rauland Tannlegesenter AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Rauland Tannlegesenter AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Rauland Tannlegesenter AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 27.04.2023Styre
1Sist endret 27.04.2023Regnskapsfører
1Sist endret 31.05.2026API og MCPGET /company/931303422/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931303422/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931303422",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "931303422" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Rauland Tannlegesenter AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Rauland Tannlegesenter AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Rauland Tannlegesenter AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Dentalklinikken AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/931303422/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931303422/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931303422",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "DENTALKLINIKKEN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "931303422" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Rauland Tannlegesenter AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Rauland Tannlegesenter AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Rauland Tannlegesenter AS eier Dentalklinikken AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Dentalklinikken AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/931303422/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931303422/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931303422",
"chain": [
{ "org_no": "934615778", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "931303422", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "931303422" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Rauland Tannlegesenter AS?
Hvem eier Rauland Tannlegesenter AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Rauland Tannlegesenter AS | BEDR | Tannlegetjenester | Vinje | − |
Kunngjøringer6
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 28.4.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 27.4.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/931303422/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931303422/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931303422",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-04-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "931303422" })Spør AI-assistenten
Når leverte Rauland Tannlegesenter AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Rauland Tannlegesenter AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Rauland Tannlegesenter AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+PRO-REVISJON AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 55,3 % av driftsinntektene — 38,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -4,8 % | 12,0 % |
| Resultatmargin | -4,5 % | 11,0 % |
| Egenkapitalandel | 10,2 % | 49,8 % |
| Likviditetsgrad | 0,99 | 1,75 |
| Gjeldsgrad | 8,82 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | -140,2 % | 28,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -9,5 % | +3,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 55,3 % | 16,6 % |
| Lønnskostnad | 24,5 % | 36,0 % |
| Annen driftskostnad | 16,4 % | 20,8 % |
| Avskrivninger | 8,5 % | 1,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/931303422/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931303422/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931303422",
"nace_code": "86.230",
"industry_count": 2222,
"revenue": { "value": 3858848, "percentile": 0.5867 },
"operating_margin": { "value": -0.0476, "percentile": 0.1225 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "931303422" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Rauland Tannlegesenter AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Rauland Tannlegesenter AS blant de største selskapene innen tannlegetjenester?
Hvor solid er Rauland Tannlegesenter AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Rauland Tannlegesenter AS
Hvor stor er bransjen Rauland Tannlegesenter AS tilhører?
Rauland Tannlegesenter AS er ett av 2 selskaper innen tannlegetjenester i Vinje, og ett av 5 990 på landsbasis.
Hvor lenge har Rauland Tannlegesenter AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Rauland Tannlegesenter AS ble etablert i 2023 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 22 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Rauland Tannlegesenter AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Rauland Tannlegesenter AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Rauland Tannlegesenter AS?
Sheeraz Malik Sharif er registrert som daglig leder i Rauland Tannlegesenter AS.
Hvem er største aksjonær i Rauland Tannlegesenter AS?
Største aksjonær i Rauland Tannlegesenter AS er Dentalklinikken AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvem er morselskapet til Rauland Tannlegesenter AS?
Selskapet er datterselskap av Dentalklinikken AS (100 % eierandel).
Hva omsatte Rauland Tannlegesenter AS for i 2025?
I 2025 omsatte Rauland Tannlegesenter AS for 3,86 mill kr, ned 10 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 173 114 kr.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.