Under Kollen 2 AS
- Omsetning
- 722 080
- −43,3 %
- Resultat
- −254 040
- −206,9 %
Om Under Kollen 2 AS
Under Kollen 2 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Hvaler, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Torild Sørensen er daglig leder, og Fredrik Eriksen er styreleder. I 2025 hadde Under Kollen 2 AS en omsetning på 722 080 kr, en nedgang på 43 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 254 040 kr. Egenkapitalen var 2,84 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Cardio Eiendom AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 57 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Hvaler, og ett av 76 535 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 896 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Utleie av fast eiendom.
Formål
Kjøp, salg og utleie av fast eiendom og løsøre, konsulenttjenester, samt alt annet som naturlig står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/931265458
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931265458" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931265458",
"name": "UNDER KOLLEN 2 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HVALER", "county": "ØSTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "931265458" })Spør AI-assistenten
Er Under Kollen 2 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Under Kollen 2 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Under Kollen 2 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · −43,3 % fra 2024 · −38,6 % over 2 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 722 080 kr | 218 758 kr | −254 040 kr | 11,26 mill kr | 2,84 mill kr | 8,42 mill kr |
| 2024 | 1,27 mill kr | 874 022 kr | 237 713 kr | 12,18 mill kr | 3,09 mill kr | 9,09 mill kr |
| 2023 | 1,18 mill kr | 679 543 kr | 135 750 kr | 12,10 mill kr | 2,98 mill kr | 9,12 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 50 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 2,3 mill kr (20 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 630 000 kr (6 % av balansen)
API og MCPGET /company/931265458/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931265458/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931265458",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 722080,
"operating_profit": 218758,
"net_profit": -254040,
"equity": 2835210,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1274180,
"operating_profit": 874022,
"net_profit": 237713,
"equity": 3089250,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "931265458" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Under Kollen 2 AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Under Kollen 2 AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Under Kollen 2 AS de siste årene.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 25.04.2023Styre
1Sist endret 25.04.2023Regnskapsfører
1Sist endret 25.01.2024Revisor
1Sist endret 25.04.2023API og MCPGET /company/931265458/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931265458/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931265458",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "931265458" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Under Kollen 2 AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Under Kollen 2 AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Under Kollen 2 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Cardio Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/931265458/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931265458/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931265458",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "CARDIO EIENDOM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "931265458" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Under Kollen 2 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Under Kollen 2 AS eier Cardio Eiendom AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Under Kollen 2 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Cardio Eiendom AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/931265458/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931265458/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931265458",
"chain": [
{ "org_no": "984247478", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "931265458", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "931265458" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Under Kollen 2 AS?
Hvem eier Under Kollen 2 AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Under Kollen 2 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Hvaler | − |
Kunngjøringer9
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 28.12.2023 | Kapital ↗ |
| 28.12.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 27.11.2023 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 21.9.2023 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 25.4.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/931265458/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931265458/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931265458",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "931265458" })Spør AI-assistenten
Når ble Under Kollen 2 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Under Kollen 2 AS sist godkjent årsregnskap?
Har Under Kollen 2 AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 25,2 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 2,95 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 2,97 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | -9,0 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/931265458/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931265458/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931265458",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64534,
"revenue": { "value": 722080, "percentile": 0.5504 },
"operating_margin": { "value": 0.303, "percentile": 0.396 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "931265458" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Under Kollen 2 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Under Kollen 2 AS på i bransjen?
Hvor ligger Under Kollen 2 AS blant de 64534 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Under Kollen 2 AS
Hvor stor er bransjen Under Kollen 2 AS tilhører?
Under Kollen 2 AS er ett av 57 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Hvaler, og ett av 76 535 på landsbasis.
Hvor lenge har Under Kollen 2 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Under Kollen 2 AS ble etablert i 2023 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 11 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Under Kollen 2 AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Under Kollen 2 AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Under Kollen 2 AS?
Torild Sørensen er registrert som daglig leder i Under Kollen 2 AS.
Hvilke eiere står bak Under Kollen 2 AS?
Under Kollen 2 AS eies i hovedsak av Cardio Eiendom AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Under Kollen 2 AS for i 2025?
I 2025 omsatte Under Kollen 2 AS for 722 080 kr, ned 43 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 254 040 kr.
Hvor mye egenkapital har Under Kollen 2 AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Under Kollen 2 AS en egenkapital på 2,84 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 25,2 %.
Hvor solid er økonomien i Under Kollen 2 AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Under Kollen 2 AS økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Under Kollen 2 AS?
I Enhetsregisteret er Under Kollen 2 AS registrert med regnskapsfører Columbi Services AS og revisor Plankebyen Revisjon V/ Roy Egil Johansen.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.