Soka AS
Org.nr 931123386
Om Soka AS
Soka AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vennesla, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med drivstoff til motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Anette Sandtveit er daglig leder, og Anette Sandtveit er styreleder. Selskapet er ett av 2 innen detaljhandel med drivstoff til motorvogner i Vennesla, og ett av 997 i Norge. Det ble etablert samme år som 36 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (91 %).
Aktivitet
Bensinstasjon, betjent.
Formål
Skal drive bensinstasjon med tilhørende virksomhet som utleie av maskiner og utstyr, samt drive kioskhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på næring- og nytelsesmidler.
AI-sammendrag
Omsetningen på 18 mill. kr er opp 81 % på bare to år etter oppstart, og plasserer bensinstasjonen i øvre kvartil både på omsetning og antall ansatte i bransjen, med en driftsmargin over snittet. Egenkapitalen på 107 000 kr mot 4 mill. kr i gjeld setter derimot selskapet i bransjens nederste kvartil på soliditet, så et svakt år kan fort tære på handlingsrommet. Med én eier som samtidig er daglig leder og eneste styremedlem, er styringen effektiv, men også sårbar.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 18,16 mill kr | 636 550 kr | 520 716 kr | 4,31 mill kr | 107 446 kr | 4,21 mill kr |
| 2024 | 10,05 mill kr | 76 565 kr | 73 289 kr | 1,71 mill kr | 36 731 kr | 1,67 mill kr |
| 2023 | 6,95 mill kr | −67 726 kr | −60 988 kr | 2,40 mill kr | −36 558 kr | 2,44 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 51 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 30 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 44 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 28.03.2023Styre
1Sist endret 28.03.2023Regnskapsfører
1Sist endret 28.03.2023Revisor
1Sist endret 21.08.2025Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Anette Sandtveit | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 100 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Uno-X 7-Eleven 7534 Lyngdal | BEDR | Detaljhandel med drivstoff til motorvogner | Lyngdal | 16 |
| Uno-X 7-Eleven 7536 Vennesla | BEDR | Detaljhandel med drivstoff til motorvogner | Vennesla | 10 |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.8.2025 | Revisor ↗ |
| 20.8.2025 | Manglende roller ↗ |
| 10.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.10.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 28.3.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:28→27
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:29→28
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:28→29
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 50,7 % av driftsinntektene — 3,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,5 % | 2,4 % |
| Resultatmargin | 2,9 % | 1,7 % |
| Egenkapitalandel | 2,5 % | 29,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,00 | 1,33 |
| Gjeldsgrad | 39,15 | 1,64 |
| Egenkapitalrentabilitet | 484,6 % | 13,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +80,7 % | +1,8 % |
| Omsetning per ansatt | 672 568,519 kr | 836 354,024 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 50,7 % | 47,3 % |
| Lønnskostnad | 29,9 % | 28,5 % |
| Annen driftskostnad | 15,8 % | 18,3 % |
| Avskrivninger | 0,1 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Soka AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Soka AS?
Det er registrert 997 selskaper i Norge innen detaljhandel med drivstoff til motorvogner, hvorav 2 i Vennesla.
Er Soka AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2023, som er lenger enn 12 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 36 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Soka AS?
Soka AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Soka AS?
Daglig leder i Soka AS er Anette Sandtveit, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Soka AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Anette Sandtveit største eier i Soka AS med 100 % av aksjene.
Hva er omsetningen til Soka AS?
Soka AS hadde i 2025 en omsetning på 18,16 mill kr og et overskudd på 520 716 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Soka AS?
I 2025 hadde Soka AS et driftsresultat på 636 550 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 3,5 %.
Hvor solid er balansen til Soka AS?
Egenkapitalen i Soka AS var 107 446 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 2,5 % av totalkapitalen.
Har Soka AS flere lokasjoner?
Det er registrert 2 avdelinger under Soka AS i Enhetsregisteret. Underenheter er ikke egne selskaper, men separate arbeidssteder under samme juridiske enhet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.