- Omsetning
- 6,0 mill
- −21,6 %
- Resultat
- 611 921
- −58,8 %
Om Ensure AS
Ensure AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Tron Even Skyberg er daglig leder, og Tron Even Skyberg er styreleder. I 2025 hadde Ensure AS en omsetning på 5,99 mill kr, en nedgang på 22 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 611 921 kr. Egenkapitalen var 527 682 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Nevenort Invest AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 8 933 innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning i Oslo, og ett av 31 926 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 262 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (55 %).
Aktivitet
Selge varer og tjenester innen rådgivning innen bank og finans.
Formål
Selge tjenester og varer innen Rådgivning innen bank og finans - og annet som naturlig sammenfaller med dette - samt deltakelse i andre selskaper, investeringer og nærliggende virksomhet.
API og MCPGET /company/931121626
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931121626" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931121626",
"name": "ENSURE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "70.200",
"nace_desc": "Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "931121626" })Spør AI-assistenten
Når ble Ensure AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Ensure AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Ensure AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2022–2025 · −21,6 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,99 mill kr | 778 548 kr | 611 921 kr | 2,41 mill kr | 527 682 kr | 1,88 mill kr |
| 2024 | 7,64 mill kr | 1,88 mill kr | 1,49 mill kr | 3,42 mill kr | 595 761 kr | 2,83 mill kr |
| 2023 | 5,11 mill kr | 2,28 mill kr | 1,78 mill kr | 3,63 mill kr | 108 772 kr | 3,52 mill kr |
| 2022 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 77 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 61 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Kundefordringer står for om lag 36 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/931121626/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931121626/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931121626",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 5988205,
"operating_profit": 778548,
"net_profit": 611921,
"equity": 527682,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 7639006,
"operating_profit": 1882401,
"net_profit": 1486991,
"equity": 595761,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "931121626" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Ensure AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Ensure AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Ensure AS de siste årene.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 28.03.2023Styre
1Sist endret 21.05.2025Revisor
1Sist endret 02.10.2024API og MCPGET /company/931121626/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931121626/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931121626",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "931121626" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Ensure AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Ensure AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Ensure AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Denario Invest AShadde 50 %
- Nevenort Invest AS50 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Nevenort Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/931121626/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931121626/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931121626",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "NEVENORT INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "931121626" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Ensure AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Ensure AS eier Nevenort Invest AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Ensure AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/931121626/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931121626/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931121626",
"chain": [
{ "org_no": "931032429", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "931121626", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "931121626" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Ensure AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Ensure AS | BEDR | Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning | Oslo | − |
Kunngjøringer9
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 10.2.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.1.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 21.5.2025 | Styre ↗ |
| 5.5.2025 | Styre ↗ |
| 8.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.10.2024 | Revisor ↗ |
| 18.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.4.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 28.3.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/931121626/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931121626/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931121626",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-02-10", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-01-05", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "931121626" })Spør AI-assistenten
Når leverte Ensure AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Ensure AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Ensure AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 76,8 % av driftsinntektene — 28,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 13,0 % | 8,4 % |
| Resultatmargin | 10,2 % | 11,3 % |
| Egenkapitalandel | 21,9 % | 63,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,25 | 2,09 |
| Gjeldsgrad | 3,57 | 0,32 |
| Egenkapitalrentabilitet | 116,0 % | 6,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -21,6 % | -1,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 0,2 % | 13,0 % |
| Lønnskostnad | 76,8 % | 48,0 % |
| Annen driftskostnad | 9,5 % | 15,0 % |
| Avskrivninger | 0,4 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/931121626/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931121626/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931121626",
"nace_code": "70.200",
"industry_count": 16837,
"revenue": { "value": 5988205, "percentile": 0.9403 },
"operating_margin": { "value": 0.13, "percentile": 0.5529 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "931121626" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Ensure AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Ensure AS blant de største selskapene innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning?
Hvor solid er Ensure AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Godkjenninger og registre
Ensure AS har status «Godkjent» i Arbeidstilsynets bemanningsforetaksregister.
Statusen er gjengitt slik den står i registeret. Det er oppdragsgivers ansvar å kontrollere status hos Arbeidstilsynet før innleie.
Kilde: Arbeidstilsynet
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Vis 1 tilVis færre
Godt å vite om Ensure AS
Hvor stor er bransjen Ensure AS tilhører?
Ensure AS er ett av 8 933 selskaper innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning i Oslo, og ett av 31 926 på landsbasis.
Hvor lenge har Ensure AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Ensure AS ble etablert i 2023 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 29 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Ensure AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Ensure AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Ensure AS?
Ensure AS er registrert i bransjen Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (næringskode 70.200). Registrert aktivitet: Selge varer og tjenester innen rådgivning innen bank og finans.
Hvem leder Ensure AS?
Tron Even Skyberg er registrert som daglig leder i Ensure AS.
Hvilke eiere står bak Ensure AS?
Største aksjonær i Ensure AS er Nevenort Invest AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvem er morselskapet til Ensure AS?
Selskapet er datterselskap av Nevenort Invest AS (100 % eierandel).
Hva omsatte Ensure AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 5,99 mill kr, ned 22 % fra 2024. Egenkapitalen var 527 682 kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Ensure AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Ensure AS en egenkapital på 527 682 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 21,9 %.
Er Ensure AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2023. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.