Maurtua Barnehage AS
- Omsetning
- 7,3 mill
- +5,2 %
- Resultat
- 281 977
- −0,3 %
- Ansatte
- 11
Om Maurtua Barnehage AS
Maurtua Barnehage AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nordre Follo, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Førskoleundervisning og drift av barnehager. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Camilla Svae er daglig leder, og Tonje Katrine Wilhelmsen er styreleder. I 2025 hadde Maurtua Barnehage AS en omsetning på 7,30 mill kr, en økning på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 281 977 kr. Egenkapitalen var 1,16 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Camilla Svae med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 14 innen førskoleundervisning og drift av barnehager i Nordre Follo, og ett av 2 958 i Norge. Det ble etablert samme år som 98 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (58 %).
Aktivitet
Barnehage.
Formål
Drift av barnehage.
API og MCPGET /company/931099086
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931099086" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931099086",
"name": "MAURTUA BARNEHAGE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "85.100",
"nace_desc": "Førskoleundervisning og drift av barnehager",
"employees": 11,
"address": { "municipality": "NORDRE FOLLO", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "931099086" })Spør AI-assistenten
Når ble Maurtua Barnehage AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Nordre Follo holder Maurtua Barnehage AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Maurtua Barnehage AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · +5,2 % fra 2024 · +116,8 % over 2 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7,30 mill kr | 360 366 kr | 281 977 kr | 2,14 mill kr | 1,16 mill kr | 978 433 kr |
| 2024 | 6,94 mill kr | 368 584 kr | 282 826 kr | 1,86 mill kr | 880 324 kr | 976 097 kr |
| 2023 | 3,37 mill kr | 728 053 kr | 567 498 kr | 1,24 mill kr | 597 498 kr | 645 635 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 84 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 100 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/931099086/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931099086/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931099086",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 7303754,
"operating_profit": 360366,
"net_profit": 281977,
"equity": 1162301,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 6942233,
"operating_profit": 368584,
"net_profit": 282826,
"equity": 880324,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "931099086" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Maurtua Barnehage AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Maurtua Barnehage AS per år.
Hvordan har omsetningen til Maurtua Barnehage AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 30.03.2023Styre
2Sist endret 09.02.2026Revisor
1Sist endret 20.11.2025API og MCPGET /company/931099086/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931099086/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931099086",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "931099086" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Maurtua Barnehage AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Maurtua Barnehage AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Maurtua Barnehage AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Camilla Svae | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 150 |
| Tonje Katrine Wilhelmsen | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 150 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/931099086/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931099086/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931099086",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "931099086" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Maurtua Barnehage AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Maurtua Barnehage AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Maurtua Barnehage AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Maurtua Barnehage AS | BEDR | Førskoleundervisning og drift av barnehager | Nordre Follo | 11 |
Kunngjøringer7
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.11.2025 | Revisor ↗ |
| 15.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.3.2024 | Revisor ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 30.3.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/931099086/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931099086/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931099086",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-11-20", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "931099086" })Spør AI-assistenten
Når ble Maurtua Barnehage AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Maurtua Barnehage AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Maurtua Barnehage AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:10→11
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:11→10
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i roller og styre
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 9,7 % av driftsinntektene — 6,2 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,9 % | 2,1 % |
| Resultatmargin | 3,9 % | 1,7 % |
| Egenkapitalandel | 54,3 % | 29,1 % |
| Likviditetsgrad | 2,19 | 1,40 |
| Gjeldsgrad | 0,84 | 1,97 |
| Egenkapitalrentabilitet | 24,3 % | 10,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +5,2 % | +4,7 % |
| Omsetning per ansatt | 663 977,636 kr | 577 403,755 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 1,8 % | 2,0 % |
| Lønnskostnad | 83,6 % | 77,8 % |
| Annen driftskostnad | 9,7 % | 15,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/931099086/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931099086/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931099086",
"nace_code": "85.100",
"industry_count": 2409,
"revenue": { "value": 7303754, "percentile": 0.2849 },
"operating_margin": { "value": 0.0493, "percentile": 0.6937 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "931099086" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Maurtua Barnehage AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Maurtua Barnehage AS blant de største selskapene innen førskoleundervisning og drift av barnehager?
Hvor solid er Maurtua Barnehage AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIVis 5 tilVis færre
Også i Nordre Follo
1 000+ til i Nordre Follo →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Maurtua Barnehage AS
Hvor stor er bransjen Maurtua Barnehage AS tilhører?
Maurtua Barnehage AS er ett av 14 selskaper innen førskoleundervisning og drift av barnehager i Nordre Follo, og ett av 2 958 på landsbasis.
Hvor lenge har Maurtua Barnehage AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Maurtua Barnehage AS ble etablert i 2023 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 6 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Maurtua Barnehage AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Maurtua Barnehage AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Maurtua Barnehage AS?
Camilla Svae er registrert som daglig leder i Maurtua Barnehage AS.
Hvilke eiere står bak Maurtua Barnehage AS?
Største aksjonær i Maurtua Barnehage AS er Camilla Svae med 50 % av aksjene, fulgt av Tonje Katrine Wilhelmsen (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Maurtua Barnehage AS for i 2025?
I 2025 omsatte Maurtua Barnehage AS for 7,30 mill kr, opp 5 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 281 977 kr.
Hvor mange jobber i Maurtua Barnehage AS?
Det er registrert 11 ansatte i Maurtua Barnehage AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Hvilket revisjonsselskap bruker Maurtua Barnehage AS?
I Enhetsregisteret er Maurtua Barnehage AS registrert med revisor Revisordamene Avd. Rosenholm AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.