Stanseveien 9 AS
- Omsetning
- 3,9 mill
- −28,5 %
- Resultat
- −702 398
- −146 %
Om Stanseveien 9 AS
Stanseveien 9 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Stian Juul Bøe Sørensen er styrets leder. I 2025 hadde Stanseveien 9 AS en omsetning på 3,90 mill kr, en nedgang på 28 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 702 398 kr. Egenkapitalen var 53 679 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Wilog II AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 574 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 533 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 896 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Utleie av fast eiendom.
Formål
Å investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/931080679
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931080679" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931080679",
"name": "STANSEVEIEN 9 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "931080679" })Spør AI-assistenten
Når ble Stanseveien 9 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Stanseveien 9 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Stanseveien 9 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · −28,5 % fra 2024 · −17,5 % over 2 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,90 mill kr | −177 266 kr | −702 398 kr | 13,50 mill kr | 53 679 kr | 13,45 mill kr |
| 2024 | 5,45 mill kr | 2,25 mill kr | 1,53 mill kr | 13,35 mill kr | 256 077 kr | 13,09 mill kr |
| 2023 | 4,72 mill kr | 1,75 mill kr | 1,37 mill kr | 13,48 mill kr | 424 535 kr | 13,05 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 83 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 2,3 mill kr (17 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 13 mill kr (96 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 96 000 kr
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 810 000 kr
API og MCPGET /company/931080679/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931080679/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931080679",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3895812,
"operating_profit": -177266,
"net_profit": -702398,
"equity": 53679,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 5445768,
"operating_profit": 2247440,
"net_profit": 1527489,
"equity": 256077,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "931080679" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Stanseveien 9 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Stanseveien 9 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Stanseveien 9 AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Roller og styre6
Styre
4Sist endret 17.09.2024Regnskapsfører
1Sist endret 29.11.2024Revisor
1Sist endret 21.10.2024Fullmakt
(ikke i roller)API og MCPGET /company/931080679/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931080679/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931080679",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "931080679" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Stanseveien 9 AS?
Hvem er regnskapsfører for Stanseveien 9 AS?
List alle roller i Stanseveien 9 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Wilog II AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/931080679/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931080679/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931080679",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "WILOG II AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "931080679" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Stanseveien 9 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Stanseveien 9 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Stanseveien 9 AS eier Wilog II AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 42 beregnede eiere.
Eierstrukturen inneholder krysseierskap (sirkulært eierskap). Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Andre selskaper eid av Wilog II AS
6 selskaperAPI og MCPGET /company/931080679/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931080679/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931080679",
"chain": [
{ "org_no": "825572422", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "932453428", "owner_pct": 59.97, … },
{ "org_no": "926341448", "owner_pct": 100, … },
…
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "931080679" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Stanseveien 9 AS?
Hvem eier Stanseveien 9 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Stanseveien 9 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stanseveien 9 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Oslo | − |
Kunngjøringer18
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 12.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.10.2024 | Revisor ↗ |
| 17.9.2024 | Redegjørelse finansiell bistand erverv av aksjer ↗ |
| 17.9.2024 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 17.9.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 17.9.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 17.9.2024 | Signatur ↗ |
| 17.9.2024 | Styre ↗ |
| 17.9.2024 | Foretaksnavn ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/931080679/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931080679/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931080679",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "931080679" })Spør AI-assistenten
Når leverte Stanseveien 9 AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Stanseveien 9 AS sist endret?
Hvilke fusjoner har Stanseveien 9 AS vært involvert i?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 83,4 % av driftsinntektene — 64,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -4,6 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | -18,0 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 0,4 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 2,38 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 250,54 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | -1308,5 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -28,5 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 0,0 % | 5,9 % |
| Annen driftskostnad | 83,4 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 21,2 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/931080679/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931080679/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931080679",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64534,
"revenue": { "value": 3895812, "percentile": 0.838 },
"operating_margin": { "value": -0.0455, "percentile": 0.1959 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "931080679" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Stanseveien 9 AS blant de 64534 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Stanseveien 9 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Stanseveien 9 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+163 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Stanseveien 9 AS
Hvor stor er bransjen Stanseveien 9 AS tilhører?
Stanseveien 9 AS er ett av 12 574 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 533 på landsbasis.
Hvor lenge har Stanseveien 9 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Stanseveien 9 AS ble etablert i 2023 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 11 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Stanseveien 9 AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Stanseveien 9 AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Stanseveien 9 AS med?
Stanseveien 9 AS er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom (næringskode 68.200). Registrert aktivitet: Utleie av fast eiendom.
Hva slags selskap er Stanseveien 9 AS?
Organisasjonsformen til Stanseveien 9 AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er styreleder i Stanseveien 9 AS?
Styrets leder i Stanseveien 9 AS er Stian Juul Bøe Sørensen. Styret har totalt 4 registrerte medlemmer.
Hvem er største aksjonær i Stanseveien 9 AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Wilog II AS største eier i Stanseveien 9 AS med 100 % av aksjene.
Hvem er morselskapet til Stanseveien 9 AS?
Selskapet er datterselskap av Wilog II AS (100 % eierandel). Øverste morselskap i konsernet er Nsf V Norway Holding 9 AS.
Går Stanseveien 9 AS med overskudd?
Stanseveien 9 AS hadde i 2025 en omsetning på 3,90 mill kr og et underskudd på 702 398 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.