- Omsetning
- 8,6 mill
- −28,1 %
- Resultat
- 477 323
- +63,3 %
- Ansatte
- 6
Om M.ø Anlegg Og Betong 2 AS
M.ø Anlegg Og Betong 2 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lindesnes, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Grunnarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Jan Magne Monstad er styrets leder. Selskapet er ett av 111 innen grunnarbeid i Lindesnes, og ett av 12 740 i Norge. Det ble etablert samme år som 839 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Grunnarbeid (graving, dreninger, sprengning, planering).
Formål
Anleggs- og entreprenørvirksomhet, samt deltakelse i andre virksomheter.
AI-sammendrag
Til tross for et omsetningsfall på 28% fra 2024 til 9 mill. kr, leverer entreprenørselskapet et solid resultat på 477 000 kr med driftsmargin og egenkapitalandel over bransjesnittet. Med kun 6 ansatte plasserer virksomheten seg likevel i toppsjiktet på omsetning i sin bransje, noe som tyder på høy produktivitet per ansatt. Vardehei AS' majoritetseierskap på 50% gir en tydelig eierstruktur bak det unge selskapet, stiftet så sent som i 2023.
API og MCPGET /company/931053396
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931053396" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931053396",
"name": "M.Ø ANLEGG OG BETONG 2 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.120",
"nace_desc": "Grunnarbeid",
"employees": 6,
"address": { "municipality": "LINDESNES", "county": "AGDER", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "931053396" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over M.ø Anlegg Og Betong 2 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er M.ø Anlegg Og Betong 2 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble M.ø Anlegg Og Betong 2 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · −28,1 % fra 2024 · −33,9 % over 2 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8,58 mill kr | 597 550 kr | 477 323 kr | 4,85 mill kr | 3,29 mill kr | 1,56 mill kr |
| 2024 | 11,93 mill kr | 414 647 kr | 292 240 kr | 5,68 mill kr | 2,81 mill kr | 2,87 mill kr |
| 2023 | 12,97 mill kr | 1,75 mill kr | 1,36 mill kr | 8,11 mill kr | 4,72 mill kr | 3,38 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 40 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 26 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 24 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 47 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/931053396/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931053396/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931053396",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 8581276,
"operating_profit": 597550,
"net_profit": 477323,
"equity": 3291998,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 11927461,
"operating_profit": 414647,
"net_profit": 292240,
"equity": 2814675,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "931053396" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til M.ø Anlegg Og Betong 2 AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til M.ø Anlegg Og Betong 2 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for M.ø Anlegg Og Betong 2 AS per år.
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 17.03.2023Regnskapsfører
1Sist endret 12.12.2023Revisor
1Sist endret 17.03.2023API og MCPGET /company/931053396/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931053396/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931053396",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "931053396" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer M.ø Anlegg Og Betong 2 AS?
Hvem er regnskapsfører for M.ø Anlegg Og Betong 2 AS?
List alle roller i M.ø Anlegg Og Betong 2 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| M.ø Anlegg Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 100 |
| Vardehei AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 100 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/931053396/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931053396/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931053396",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "M.Ø ANLEGG HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 50,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "VARDEHEI AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "931053396" })Spør AI-assistenten
Er M.ø Anlegg Og Betong 2 AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har M.ø Anlegg Og Betong 2 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier M.ø Anlegg Og Betong 2 AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| M.ø Anlegg Og Betong 2 AS | BEDR | Grunnarbeid | Lindesnes | 6 |
Kunngjøringer8
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.3.2024 | Kapital ↗ |
| 12.3.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 13.12.2023 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 11.10.2023 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 17.3.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/931053396/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931053396/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931053396",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "931053396" })Spør AI-assistenten
Har M.ø Anlegg Og Betong 2 AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hvilke fusjoner har M.ø Anlegg Og Betong 2 AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for M.ø Anlegg Og Betong 2 AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:5→6
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 39,8 % av driftsinntektene — 14,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,0 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 5,6 % | 2,8 % |
| Egenkapitalandel | 67,8 % | 41,9 % |
| Likviditetsgrad | 2,33 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 0,47 | 0,96 |
| Egenkapitalrentabilitet | 14,5 % | 8,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -28,1 % | +2,4 % |
| Omsetning per ansatt | 1,43 mill kr | 1,69 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 39,8 % | 25,7 % |
| Lønnskostnad | 26,2 % | 27,4 % |
| Annen driftskostnad | 25,1 % | 33,6 % |
| Avskrivninger | 2,1 % | 3,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/931053396/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931053396/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931053396",
"nace_code": "43.120",
"industry_count": 5804,
"revenue": { "value": 8581276, "percentile": 0.7555 },
"operating_margin": { "value": 0.0696, "percentile": 0.5939 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "931053396" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til M.ø Anlegg Og Betong 2 AS på i bransjen?
Hvor ligger M.ø Anlegg Og Betong 2 AS blant de 5804 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til M.ø Anlegg Og Betong 2 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Godkjenninger og registre
M.ø Anlegg Og Betong 2 AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 4 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Landskapsutforming | 1 |
| Utførende | Plasstøpte betongkonstruksjoner | 1 |
| Utførende | Vannforsynings- og avløpsanlegg | 1 |
| Utførende | Veg- og grunnarbeider | 1 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om M.ø Anlegg Og Betong 2 AS
Hvor stor er bransjen M.ø Anlegg Og Betong 2 AS tilhører?
M.ø Anlegg Og Betong 2 AS er ett av 111 selskaper innen grunnarbeid i Lindesnes, og ett av 12 740 på landsbasis.
Hvor lenge har M.ø Anlegg Og Betong 2 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
M.ø Anlegg Og Betong 2 AS ble etablert i 2023 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 25 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til M.ø Anlegg Og Betong 2 AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for M.ø Anlegg Og Betong 2 AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilke eiere står bak M.ø Anlegg Og Betong 2 AS?
Største aksjonær i M.ø Anlegg Og Betong 2 AS er M.ø Anlegg Holding AS med 50 % av aksjene, fulgt av Vardehei AS (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går M.ø Anlegg Og Betong 2 AS med overskudd?
M.ø Anlegg Og Betong 2 AS hadde i 2025 en omsetning på 8,58 mill kr og et overskudd på 477 323 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i M.ø Anlegg Og Betong 2 AS?
Driftsresultatet for 2025 var 597 550 kr (driftsmargin 7 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har M.ø Anlegg Og Betong 2 AS?
Ved utgangen av 2025 hadde M.ø Anlegg Og Betong 2 AS en egenkapital på 3,29 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 67,8 %.
Hvem er revisor og regnskapsfører for M.ø Anlegg Og Betong 2 AS?
I Enhetsregisteret er M.ø Anlegg Og Betong 2 AS registrert med regnskapsfører View Group AS og revisor Team Revisjon AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.