A/s C. Sundtsgt. 54
- Omsetning
- 11,3 mill
- +2,5 %
- Resultat
- 6,0 mill
- +39,3 %
Om A/s C. Sundtsgt. 54
A/s C. Sundtsgt. 54 er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 1960 og har vært i drift i 66 år. Einar Langlo er daglig leder, og Olav Svendal Aase er styreleder. I 2025 hadde A/s C. Sundtsgt. 54 en omsetning på 11,30 mill kr, en økning på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 5,99 mill kr. Egenkapitalen var 6,07 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Alfa Centauri AS med 33,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 067 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Bergen, og ett av 76 536 i Norge. Det er eldre enn 99 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Utleie av egen fast eiendom (leiligheter).
Formål
Ervervelse, oppførelse, drift og salg av faste eiendommer.
API og MCPGET /company/931018957
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931018957" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931018957",
"name": "A/S C. Sundtsgt. 54",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "931018957" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over A/s C. Sundtsgt. 54: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er A/s C. Sundtsgt. 54 registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble A/s C. Sundtsgt. 54 stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +2,5 % fra 2024 · +18,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11,30 mill kr | 7,76 mill kr | 5,99 mill kr | 17,13 mill kr | 6,07 mill kr | 11,07 mill kr |
| 2024 | 11,02 mill kr | 5,60 mill kr | 4,30 mill kr | 16,22 mill kr | 5,58 mill kr | 10,64 mill kr |
| 2023 | 10,71 mill kr | 6,18 mill kr | 4,77 mill kr | 15,35 mill kr | 6,28 mill kr | 9,06 mill kr |
| 2022 | 9,93 mill kr | 5,40 mill kr | 4,18 mill kr | 15,05 mill kr | 6,01 mill kr | 9,04 mill kr |
| 2021 | 9,53 mill kr | 5,35 mill kr | 4,15 mill kr | 15,08 mill kr | 5,84 mill kr | 9,24 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 28 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 19 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
API og MCPGET /company/931018957/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931018957/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931018957",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 11297009,
"operating_profit": 7757007,
"net_profit": 5988890,
"equity": 6065884,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 11021517,
"operating_profit": 5600023,
"net_profit": 4299728,
"equity": 5578995,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "931018957" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til A/s C. Sundtsgt. 54 de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for A/s C. Sundtsgt. 54 per år.
Hvordan har omsetningen til A/s C. Sundtsgt. 54 utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 21.02.1988Styre
4Sist endret 30.06.2010Regnskapsfører
1Sist endret 28.04.2026Revisor
1Sist endret 06.10.2026API og MCPGET /company/931018957/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931018957/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931018957",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "931018957" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i A/s C. Sundtsgt. 54?
Hvilket revisjonsselskap reviderer A/s C. Sundtsgt. 54?
Hvem er regnskapsfører for A/s C. Sundtsgt. 54?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Alle under 1 % eierandel
… og 1 flere
- Alle under 1 % eierandel
… og 1 flere
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Alfa Centauri AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33,3 % | 1 999 |
| Svendal-Aase Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 20,0 % | 1 199 |
| Moco Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 15,0 % | 900 |
| Osa AS | Selskap | Ordinære aksjer | 15,0 % | 900 |
| Rolf Bastian Langlo | Person | Ordinære aksjer | 15,0 % | 900 |
| Einar Langlo | Person | Ordinære aksjer | 1,7 % | 100 |
| Constructa Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 0,0 % | 1 |
| Tormod Grahl-Madsen | Person | Ordinære aksjer | 0,0 % | 1 |
8 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/931018957/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931018957/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931018957",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "ALFA CENTAURI AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 33.32, "year": 2025, … },
{
"shareholder_name": "SVENDAL-AASE EIENDOM AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 19.98,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 8
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "931018957" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har A/s C. Sundtsgt. 54, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier A/s C. Sundtsgt. 54, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av A/s C. Sundtsgt. 54 eier Alfa Centauri AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| A/s C. Sundtsgt. 54 | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Bergen | − |
Kunngjøringer42
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.10.2026 | Revisor ↗ |
| 1.7.2026 | Revisor ↗ |
| 18.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/931018957/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931018957/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931018957",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-06", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-07-01", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "931018957" })Spør AI-assistenten
Når ble A/s C. Sundtsgt. 54 sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte A/s C. Sundtsgt. 54 sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for A/s C. Sundtsgt. 54 i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+AIDER AS(Regnskapsfører)−HAGEL AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 0,1 % av driftsinntektene — 14,7 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 68,7 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 53,0 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 35,4 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,48 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 1,82 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 98,7 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +2,5 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 3,0 % | 5,9 % |
| Annen driftskostnad | 28,2 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 0,1 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/931018957/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931018957/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931018957",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64535,
"revenue": { "value": 11297009, "percentile": 0.9388 },
"operating_margin": { "value": 0.6866, "percentile": 0.8069 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "931018957" })Spør AI-assistenten
Er A/s C. Sundtsgt. 54 blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er A/s C. Sundtsgt. 54 sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til A/s C. Sundtsgt. 54 på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+33 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om A/s C. Sundtsgt. 54
Hvor stor er bransjen A/s C. Sundtsgt. 54 tilhører?
A/s C. Sundtsgt. 54 er ett av 4 067 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Bergen, og ett av 76 536 på landsbasis.
Hvor lenge har A/s C. Sundtsgt. 54 eksistert sammenlignet med bransjen?
A/s C. Sundtsgt. 54 ble etablert i 1960 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 99 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til A/s C. Sundtsgt. 54 sammenlignet med bransjen?
Medianen for utleie av egen eller leid fast eiendom er en driftsmargin på 42,3 %. A/s C. Sundtsgt. 54 lå på 68,7 % i siste tilgjengelige regnskap.
Er A/s C. Sundtsgt. 54 et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for A/s C. Sundtsgt. 54 i Brønnøysundregistrene.
Hva driver A/s C. Sundtsgt. 54 med?
A/s C. Sundtsgt. 54 er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom (næringskode 68.200). Registrert aktivitet: Utleie av egen fast eiendom (leiligheter).
Hvem leder A/s C. Sundtsgt. 54?
Einar Langlo er registrert som daglig leder i A/s C. Sundtsgt. 54.
Hvem er største aksjonær i A/s C. Sundtsgt. 54?
Største aksjonær i A/s C. Sundtsgt. 54 er Alfa Centauri AS med 33,3 % av aksjene, fulgt av Svendal-Aase Eiendom AS (20 %) og Moco Holding AS (15 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte A/s C. Sundtsgt. 54 for i 2025?
A/s C. Sundtsgt. 54 hadde i 2025 en omsetning på 11,30 mill kr og et overskudd på 5,99 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har A/s C. Sundtsgt. 54?
Ved utgangen av 2025 hadde A/s C. Sundtsgt. 54 en egenkapital på 6,07 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 35,4 %.
Hvor stor aksjekapital har A/s C. Sundtsgt. 54?
Den registrerte aksjekapitalen i A/s C. Sundtsgt. 54 er 120 000 kr (6 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.