Cence AS
- Omsetning
- 30,5 mill
- +2,2 %
- Resultat
- 9,0 mill
- +2,9 %
- Ansatte
- 10
Om Cence AS
Cence AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Marius Grønbæk er daglig leder, og Alf Sagen er styreleder. Selskapet er ett av 4 687 innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer i Oslo, og ett av 16 136 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 453 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Konsulenttjenester innen IT.
Formål
Drive konsulentvirksomhet, utvikling og salg av løsninger knyttet til informasjonsteknologi, samt eie og erverve aksjer og andeler i andre selskaper samt annen virksomhet som naturlig hører med.
AI-sammendrag
Konsentrert eierskap uten dominerende hovedaksjonær (22,5% hos Green Creek AS) og en egenkapitalandel på kun 4% signaliserer at kapitalen holdes tynt tross solid inntjening. Driftsmarginen ligger i bransjens øvre kvartil og omsetningen på 31 mrk kr plasserer selskapet blant de største konsulentaktørene i sitt segment, men den lave EK-bufferen gjør balansen sårbar for svingninger i oppdragsmengde. Med kun 10 ansatte bak en betydelig omsetning tyder mye på høy inntjening per hode, typisk for spisskompetanse innen IT-konsulentvirksomhet.
API og MCPGET /company/930950637
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930950637" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930950637",
"name": "CENCE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "62.200",
"nace_desc": "Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer",
"employees": 10,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "930950637" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Cence AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Cence AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Cence AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · +2,2 % fra 2024 · +101,1 % over 2 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 30,50 mill kr | 11,26 mill kr | 9,03 mill kr | 15,39 mill kr | 637 126 kr | 14,75 mill kr |
| 2024 | 29,84 mill kr | 11,18 mill kr | 8,78 mill kr | 14,86 mill kr | 606 211 kr | 14,26 mill kr |
| 2023 | 15,17 mill kr | 4,38 mill kr | 3,33 mill kr | 7,45 mill kr | 827 060 kr | 6,62 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 40 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 42 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Kundefordringer står for om lag 37 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/930950637/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930950637/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930950637",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 30502841,
"operating_profit": 11259688,
"net_profit": 9030915,
"equity": 637126,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 29840466,
"operating_profit": 11181727,
"net_profit": 8779150,
"equity": 606211,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "930950637" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Cence AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Cence AS per år.
Hvordan har omsetningen til Cence AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 06.03.2023Styre
4Sist endret 06.03.2023Revisor
1Sist endret 28.05.2024API og MCPGET /company/930950637/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930950637/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930950637",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "930950637" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Cence AS?
List alle roller i Cence AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Cence AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 6 endret eierandel
- Peer Bratlie3 %
- Theemptybox AS2 % → 4 %
- Opgangssagen AS24 % → 22,5 %
- Poleland AS24 % → 22,5 %
- Bergshammeren Holding AS24 % → 22,5 %
- Green Creek AS24 % → 22,5 %
- Kai Boris Bienek2 % → 3 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Bergshammeren Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 22,5 % | 1 125 |
| Green Creek AS | Selskap | Ordinære aksjer | 22,5 % | 1 125 |
| Opgangssagen AS | Selskap | Ordinære aksjer | 22,5 % | 1 125 |
| Poleland AS | Selskap | Ordinære aksjer | 22,5 % | 1 125 |
| Theemptybox AS | Selskap | Ordinære aksjer | 4,0 % | 200 |
| Kai Boris Bienek | Person | Ordinære aksjer | 3,0 % | 150 |
| Peer Bratlie | Person | Ordinære aksjer | 3,0 % | 150 |
7 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/930950637/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930950637/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930950637",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "BERGSHAMMEREN HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 22.5,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "GREEN CREEK AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 22.5, "year": 2025, … },
…
],
"total": 7
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "930950637" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Cence AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Cence AS eier Bergshammeren Holding AS, og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i Cence AS?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Cence AS | BEDR | Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer | Oslo | 10 |
Kunngjøringer10
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.6.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 11.6.2025 | Signatur ↗ |
| 28.5.2024 | Revisor ↗ |
| 8.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 20.3.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 20.3.2023 | Foretaksnavn ↗ |
| 6.3.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/930950637/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930950637/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930950637",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "930950637" })Spør AI-assistenten
Når ble Cence AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Cence AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Cence AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 39,9 % av driftsinntektene — 9,0 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 36,9 % | 7,4 % |
| Resultatmargin | 29,6 % | 7,6 % |
| Egenkapitalandel | 4,1 % | 57,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,04 | 1,71 |
| Gjeldsgrad | 23,15 | 0,46 |
| Egenkapitalrentabilitet | 1417,4 % | 9,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +2,2 % | +2,1 % |
| Omsetning per ansatt | 3,05 mill kr | 2,02 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 18,5 % | 24,1 % |
| Lønnskostnad | 39,9 % | 48,9 % |
| Annen driftskostnad | 4,7 % | 11,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/930950637/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930950637/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930950637",
"nace_code": "62.200",
"industry_count": 7350,
"revenue": { "value": 30502841, "percentile": 0.9407 },
"operating_margin": { "value": 0.3691, "percentile": 0.7873 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "930950637" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Cence AS på i bransjen?
Hvor ligger Cence AS blant de 7350 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Cence AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+9 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Cence AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Cence AS?
Det er registrert 16 136 selskaper i Norge innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer, hvorav 4 687 i Oslo.
Er Cence AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2023, som er lenger enn 37 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 453 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Cence AS?
Cence AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Cence AS med?
Cence AS driver innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer, med NACE-kode 62.200 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Konsulenttjenester innen IT.
Hvem er daglig leder i Cence AS?
Daglig leder i Cence AS er Marius Grønbæk, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Cence AS?
Største aksjonær i Cence AS er Bergshammeren Holding AS med 22,5 % av aksjene, fulgt av Green Creek AS (22,5 %) og Opgangssagen AS (22,5 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Cence AS?
I 2025 omsatte Cence AS for 30,50 mill kr, opp 2 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 9,03 mill kr.
Hvor mange ansatte har Cence AS?
Cence AS har 10 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.