Vedsalg AS
- Omsetning
- 2,2 mill
- −15 %
- Resultat
- 344 403
- −58,6 %
Om Vedsalg AS
Vedsalg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sel, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Annen detaljhandel med andre nye varer. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Roy Midtli er daglig leder, og Roy Midtli er styreleder. I 2025 hadde Vedsalg AS en omsetning på 2,17 mill kr, en nedgang på 15 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 344 403 kr. Egenkapitalen var 1,03 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Roy Midtli med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 innen annen detaljhandel med andre nye varer i Sel, og ett av 2 629 i Norge. Det ble etablert samme år som 204 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Tilvirkning, kjøp og salg av ved og fyringsprodukter.
Formål
Tilvirkning, kjøp og salg av ved og fyringsprodukter og andre produkter/tjenester som naturlig er forbundet med dette.
API og MCPGET /company/930929212
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930929212" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930929212",
"name": "VEDSALG AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.780",
"nace_desc": "Annen detaljhandel med andre nye varer",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SEL", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "930929212" })Spør AI-assistenten
Er Vedsalg AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Vedsalg AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Vedsalg AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · −15 % fra 2024 · +229,4 % over 2 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,17 mill kr | 522 431 kr | 344 403 kr | 2,41 mill kr | 1,03 mill kr | 1,37 mill kr |
| 2024 | 2,55 mill kr | 1,06 mill kr | 831 681 kr | 1,82 mill kr | 687 888 kr | 1,14 mill kr |
| 2023 | 657 369 kr | −154 407 kr | −168 223 kr | 506 278 kr | −143 793 kr | 650 072 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 40 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 22 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/930929212/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930929212/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930929212",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2165606,
"operating_profit": 522431,
"net_profit": 344403,
"equity": 1032291,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2548421,
"operating_profit": 1063095,
"net_profit": 831681,
"equity": 687888,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "930929212" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Vedsalg AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Vedsalg AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Vedsalg AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 15.03.2023Styre
1Sist endret 15.03.2023Regnskapsfører
1Sist endret 15.03.2023API og MCPGET /company/930929212/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930929212/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930929212",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "930929212" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Vedsalg AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Vedsalg AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Vedsalg AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Roy Midtli | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/930929212/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930929212/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930929212",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "930929212" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Vedsalg AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Vedsalg AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vedsalg AS | BEDR | Annen detaljhandel med andre nye varer | Sel | − |
Kunngjøringer4
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 18.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.3.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/930929212/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930929212/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930929212",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-18", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "930929212" })Spør AI-assistenten
Når leverte Vedsalg AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Vedsalg AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Vedsalg AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 3,2 % av driftsinntektene — 42,2 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 24,1 % | 2,4 % |
| Resultatmargin | 15,9 % | 1,5 % |
| Egenkapitalandel | 42,9 % | 39,0 % |
| Likviditetsgrad | 2,00 | 1,64 |
| Gjeldsgrad | 1,33 | 0,56 |
| Egenkapitalrentabilitet | 33,4 % | 6,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -15,0 % | +2,8 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 3,2 % | 45,4 % |
| Lønnskostnad | 39,7 % | 22,4 % |
| Annen driftskostnad | 22,3 % | 20,8 % |
| Avskrivninger | 10,6 % | 0,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/930929212/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930929212/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930929212",
"nace_code": "47.780",
"industry_count": 679,
"revenue": { "value": 2165606, "percentile": 0.7253 },
"operating_margin": { "value": 0.2412, "percentile": 0.843 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "930929212" })Spør AI-assistenten
Er Vedsalg AS blant de største selskapene innen annen detaljhandel med andre nye varer?
Hvor solid er Vedsalg AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Vedsalg AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Vedsalg AS
Hvor stor er bransjen Vedsalg AS tilhører?
Vedsalg AS er ett av 4 selskaper innen annen detaljhandel med andre nye varer i Sel, og ett av 2 629 på landsbasis.
Hvor lenge har Vedsalg AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Vedsalg AS ble etablert i 2023 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 31 % av selskapene i bransjen.
Er Vedsalg AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Vedsalg AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Vedsalg AS?
Vedsalg AS er registrert i bransjen Annen detaljhandel med andre nye varer (næringskode 47.780). Registrert aktivitet: Tilvirkning, kjøp og salg av ved og fyringsprodukter.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Vedsalg AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Vedsalg AS?
Roy Midtli er registrert som daglig leder i Vedsalg AS.
Hvilke eiere står bak Vedsalg AS?
Største aksjonær i Vedsalg AS er Roy Midtli med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Vedsalg AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,17 mill kr, ned 15 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,03 mill kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Vedsalg AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Vedsalg AS en egenkapital på 1,03 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 42,9 %.
Hvor stor aksjekapital har Vedsalg AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Vedsalg AS er 30 000 kr (30 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.