Fjell Hjelp AS
- Omsetning
- 12,6 mill
- −7,2 %
- Resultat
- −653 721
- −1 019,8 %
Om Fjell Hjelp AS
Fjell Hjelp AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Holtålen, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Hanne Kristin Haugen Stenmo er styrets leder. I 2025 hadde Fjell Hjelp AS en omsetning på 12,64 mill kr, en nedgang på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 653 721 kr. Egenkapitalen var −506 330 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Tore Børresen med 51,7 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 innen detaljhandel med motorvogner i Holtålen, og ett av 5 308 i Norge. Det ble etablert samme år som 471 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (67 %).
Aktivitet
Kjøp og salg av motorvogner. Reperasjoner og vedlikehold (verkstedtjenester caravan).
Formål
Kioskdrift, snøbrøyting, ved- og tømmertjenester, gressklipping, vaktmestertjenester, konsulenttjenester, hyttservice, utleie og formidlingstjenester, kjøpe og salg av biler og campingvogner, reperasjoner av campingvogner, bobiler og motorredskaper til privat bruk, samt andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
API og MCPGET /company/930867683
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930867683" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930867683",
"name": "FJELL HJELP AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.810",
"nace_desc": "Detaljhandel med motorvogner",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HOLTÅLEN", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "930867683" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Fjell Hjelp AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Fjell Hjelp AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Holtålen holder Fjell Hjelp AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · −7,2 % fra 2024 · +1 632,4 % over 2 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 12,64 mill kr | −253 338 kr | −653 721 kr | 2,94 mill kr | −506 330 kr | 3,44 mill kr |
| 2024 | 13,62 mill kr | 396 203 kr | 71 069 kr | 4,37 mill kr | 147 392 kr | 4,22 mill kr |
| 2023 | 729 787 kr | 68 562 kr | 22 972 kr | 928 042 kr | 52 972 kr | 875 070 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 67 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 21 prosent av driftsinntektene.
Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/930867683/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930867683/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930867683",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 12642940,
"operating_profit": -253338,
"net_profit": -653721,
"equity": -506330,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 13624953,
"operating_profit": 396203,
"net_profit": 71069,
"equity": 147392,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "930867683" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Fjell Hjelp AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Fjell Hjelp AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Fjell Hjelp AS per år.
Roller og styre7
Styre
5Sist endret 21.02.2023Revisor
1Sist endret 28.04.2025Forretningsfører
1Sist endret 21.02.2023API og MCPGET /company/930867683/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930867683/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930867683",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "930867683" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Fjell Hjelp AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Fjell Hjelp AS?
List alle roller i Fjell Hjelp AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
5 endret eierandel
- Tore Børresen20 % → 51,7 %
- Martine Morken Viken20 % → 10 %
- Per Gunnar Bremseth20 % → 10 %
- Krister Hårstad20 % → 10 %
- Hanne Kristin Haugen Stenmo20 % → 18,3 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Tore Børresen | Person | Ordinære aksjer | 51,7 % | 31 |
| Hanne Kristin Haugen Stenmo | Person | Ordinære aksjer | 18,3 % | 11 |
| Krister Hårstad | Person | Ordinære aksjer | 10,0 % | 6 |
| Martine Morken Viken | Person | Ordinære aksjer | 10,0 % | 6 |
| Per Gunnar Bremseth | Person | Ordinære aksjer | 10,0 % | 6 |
5 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/930867683/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930867683/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930867683",
"shareholders": [
…
],
"total": 5
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "930867683" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Fjell Hjelp AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Fjell Hjelp AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvem er de fem største aksjonærene i Fjell Hjelp AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Fjell Hjelp AS | BEDR | Detaljhandel med motorvogner | Holtålen | − |
Kunngjøringer10
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.4.2025 | Revisor ↗ |
| 13.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.1.2025 | Signatur ↗ |
| 22.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.2.2024 | Kapital ↗ |
| 12.2.2024 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 12.2.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 26.12.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 21.2.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/930867683/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930867683/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930867683",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-04-28", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "930867683" })Spør AI-assistenten
Når ble Fjell Hjelp AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Fjell Hjelp AS sist godkjent årsregnskap?
Har Fjell Hjelp AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 66,8 % av driftsinntektene — 16,4 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -2,0 % | 2,2 % |
| Resultatmargin | -5,2 % | 1,3 % |
| Egenkapitalandel | -17,2 % | 34,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,73 | 1,79 |
| Omsetningsvekst (siste år) | -7,2 % | +4,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 66,8 % | 83,2 % |
| Lønnskostnad | 21,4 % | 6,6 % |
| Annen driftskostnad | 11,7 % | 7,0 % |
| Avskrivninger | 2,1 % | 0,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/930867683/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930867683/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930867683",
"nace_code": "47.810",
"industry_count": 3317,
"revenue": { "value": 12642940, "percentile": 0.6993 },
"operating_margin": { "value": -0.02, "percentile": 0.2801 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "930867683" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Fjell Hjelp AS på i bransjen?
Hvor ligger Fjell Hjelp AS blant de 3317 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Fjell Hjelp AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
FJELL HJELP AS eier aksjer i 3 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Fjell Regnskap AS | Holtålen | 46,9 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Fjell Mat AS | Holtålen | 25,0 % | 2025 | 2025 | Konkurs |
| Fjell Bua AS | Holtålen | 20,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Fjell Hjelp AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Fjell Hjelp AS?
Det er registrert 5 308 selskaper i Norge innen detaljhandel med motorvogner, hvorav 4 i Holtålen.
Er Fjell Hjelp AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2023, som er lenger enn 32 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 471 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Fjell Hjelp AS bedre enn andre i bransjen?
Fjell Hjelp AS hadde en driftsmargin på −2 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 2,2 % for detaljhandel med motorvogner.
Hvilken status har Fjell Hjelp AS i Enhetsregisteret?
Fjell Hjelp AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem sitter i styret i Fjell Hjelp AS?
Hanne Kristin Haugen Stenmo er registrert som styreleder i Fjell Hjelp AS, i et styre med 5 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Fjell Hjelp AS?
Største aksjonær i Fjell Hjelp AS er Tore Børresen med 51,7 % av aksjene, fulgt av Hanne Kristin Haugen Stenmo (18,3 %) og Krister Hårstad (10 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Fjell Hjelp AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 12,64 mill kr, ned 7 % fra 2024. Egenkapitalen var −506 330 kr ved årsslutt.
Hvor solid er balansen til Fjell Hjelp AS?
Egenkapitalen i Fjell Hjelp AS var −506 330 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på −17,2 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Fjell Hjelp AS?
Fjell Hjelp AS er vurdert til C – Moderat i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Er Fjell Hjelp AS registrert i MVA-registeret?
Fjell Hjelp AS er registrert i MVA-registeret (siden 2023) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.