Toppen Øst AS
- Omsetning
- 5,4 mill
- +2 889 %
- Resultat
- 455 951
- 3 års regnskap
Om Toppen Øst AS
Toppen Øst AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Geir Otto Løw-Hansen er styrets leder. I 2025 hadde Toppen Øst AS en omsetning på 5,44 mill kr, en økning på 2889 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 455 951 kr. Egenkapitalen var 319 979 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Løw Eiendom AS med 53,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 842 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Trondheim, og ett av 76 534 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 896 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Utleie, kjøp av eiendom.
Formål
Utleie av eiendom.
API og MCPGET /company/930830224
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930830224" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930830224",
"name": "TOPPEN ØST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "930830224" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Toppen Øst AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Toppen Øst AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Toppen Øst AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · +2 889 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,44 mill kr | 1,37 mill kr | 455 951 kr | 31,36 mill kr | 319 979 kr | 31,04 mill kr |
| 2024 | 181 883 kr | −131 013 kr | −150 829 kr | 11,27 mill kr | −135 972 kr | 11,41 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −9 573 kr | −9 573 kr | 6,59 mill kr | 14 857 kr | 6,57 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 68 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 2 mill kr (6 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 2,4 mill kr (8 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 27 000 kr
API og MCPGET /company/930830224/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930830224/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930830224",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 5436447,
"operating_profit": 1367691,
"net_profit": 455951,
"equity": 319979,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 181883,
"operating_profit": -131013,
"net_profit": -150829,
"equity": -135972,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "930830224" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Toppen Øst AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Toppen Øst AS per år.
Hvordan har omsetningen til Toppen Øst AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 08.10.2024Regnskapsfører
1Sist endret 30.01.2024Revisor
1Sist endret 18.11.2025API og MCPGET /company/930830224/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930830224/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930830224",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "930830224" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Toppen Øst AS?
Hvem er regnskapsfører for Toppen Øst AS?
List alle roller i Toppen Øst AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- Grønnere AS46,7 %
- Løw Eiendom AS100 % → 53,3 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Løw Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 53,3 % | 16 |
| Grønnere AS | Selskap | Ordinære aksjer | 46,7 % | 14 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/930830224/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930830224/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930830224",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "LØW EIENDOM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 53.33, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "GRØNNERE AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 46.67, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "930830224" })Spør AI-assistenten
Er Toppen Øst AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Toppen Øst AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Toppen Øst AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Løw Eiendom AS
2 selskaperDatterselskaper av Toppen Øst AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/930830224/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930830224/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930830224",
"chain": [
{ "org_no": "988633046", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "984056389", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "930830224", "owner_pct": 53.33, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "930830224" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Toppen Øst AS?
Hvilke datterselskaper har Toppen Øst AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Toppen Øst AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Toppen Øst AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Trondheim | − |
Kunngjøringer7
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 18.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.11.2025 | Revisor ↗ |
| 28.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.10.2024 | Styre ↗ |
| 18.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.2.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/930830224/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930830224/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930830224",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-18", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-11-18", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "930830224" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Toppen Øst AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Toppen Øst AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Toppen Øst AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 68,2 % av driftsinntektene — 60,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 25,2 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 8,4 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 1,0 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,39 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 97,00 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 142,5 % | 5,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 68,2 % | 8,0 % |
| Lønnskostnad | 0,0 % | 5,9 % |
| Annen driftskostnad | 3,5 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 3,1 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/930830224/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930830224/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930830224",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64535,
"revenue": { "value": 5436447, "percentile": 0.8781 },
"operating_margin": { "value": 0.2516, "percentile": 0.3585 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "930830224" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Toppen Øst AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Toppen Øst AS på i bransjen?
Hvor ligger Toppen Øst AS blant de 64535 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
TOPPEN ØST AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Biskop Grimkjellsgate 4 A | Trondheim | 100,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Toppen Øst AS
Hvor stor er bransjen Toppen Øst AS tilhører?
Toppen Øst AS er ett av 2 842 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Trondheim, og ett av 76 534 på landsbasis.
Hvor lenge har Toppen Øst AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Toppen Øst AS ble etablert i 2023 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 12 % av selskapene i bransjen.
Er Toppen Øst AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Toppen Øst AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Toppen Øst AS?
Toppen Øst AS er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom (næringskode 68.200). Registrert aktivitet: Utleie, kjøp av eiendom.
Hvem er styreleder i Toppen Øst AS?
Styrets leder i Toppen Øst AS er Geir Otto Løw-Hansen. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.
Hvem eier Toppen Øst AS?
Toppen Øst AS eies i hovedsak av Løw Eiendom AS (53,3 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvem er morselskapet til Toppen Øst AS?
Selskapet er datterselskap av Løw Eiendom AS (53,3 % eierandel). Øverste morselskap i konsernet er Golh Holding AS.
Går Toppen Øst AS med overskudd?
I 2025 omsatte Toppen Øst AS for 5,44 mill kr, opp 2889 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 455 951 kr.
Hvor lønnsom er driften i Toppen Øst AS?
Driftsresultatet for 2025 var 1,37 mill kr (driftsmargin 25,2 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.