Andys AS
- Omsetning
- 2,7 mill
- +2,1 %
- Resultat
- −274 326
- 2 års regnskap
Om Andys AS
Andys AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Flekkefjord, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Selskapet er registrert som konkurs. Thomas Valand er styrets leder. I 2024 hadde Andys AS en omsetning på 2,72 mill kr, en økning på 2 % fra 2023. Selskapet endte året med et underskudd på 274 326 kr. Egenkapitalen var −152 465 kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Aj Solution AS med 35 % av aksjene. Selskapet er ett av 15 innen drift av restauranter i Flekkefjord, og ett av 11 260 i Norge. Det ble etablert samme år som 793 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).
Aktivitet og formål
Drift av restauranter og kafeer.
API og MCPGET /company/930752207
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930752207" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930752207",
"name": "ANDYS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "56.110",
"nace_desc": "Drift av restauranter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "FLEKKEFJORD", "county": "AGDER", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "930752207" })Spør AI-assistenten
Når ble Andys AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Flekkefjord holder Andys AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Andys AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2023–2024 · +2,1 % fra 2023
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2,72 mill kr | −279 562 kr | −274 326 kr | 1,07 mill kr | −152 465 kr | 1,22 mill kr |
| 2023 | 2,67 mill kr | −127 434 kr | −130 139 kr | 1,43 mill kr | 79 861 kr | 1,35 mill kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AII 2024 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 44 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/930752207/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930752207/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930752207",
"years": [
{
"year": 2024,
"revenue": 2723865,
"operating_profit": -279562,
"net_profit": -274326,
"equity": -152465,
…
},
{
"year": 2023,
"revenue": 2666854,
"operating_profit": -127434,
"net_profit": -130139,
"equity": 79861,
…
}
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "930752207" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Andys AS fra 2023 til 2024?
Hvor stort underskudd hadde Andys AS i 2024, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Andys AS de siste årene.
Roller og styre4
Styre
3Sist endret 07.02.2026Bostyrer
1Sist endret 10.10.2025API og MCPGET /company/930752207/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930752207/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930752207",
"roles": [
{ "role_type": "Bostyrer", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "930752207" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Andys AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Andys AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Aj Solution AS | Selskap | Ordinære aksjer | 35,0 % | 245 |
| Valand AS | Selskap | Ordinære aksjer | 35,0 % | 245 |
| Adrian Miroslaw Wojewnik | Person | Ordinære aksjer | 20,0 % | 140 |
| Cecilie Valand Solinski | Person | Ordinære aksjer | 10,0 % | 70 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2024
API og MCPGET /company/930752207/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930752207/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930752207",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "AJ SOLUTION AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 35, "year": 2024, … },
{ "shareholder_name": "VALAND AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 35, "year": 2024, … },
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "930752207" })Spør AI-assistenten
Er Andys AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Andys AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Andys AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Andys AS | BEDR | Drift av restauranter | Flekkefjord | − |
Kunngjøringer6
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 10.10.2025 | Konkursåpning ↗ |
| 3.9.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.11.2024 | Daglig leder ↗ |
| 27.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.5.2023 | Styre ↗ |
| 1.2.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/930752207/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930752207/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930752207",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2025-10-10", "type": "Konkursåpning", … },
{ "dato": "2025-09-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "930752207" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Andys AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Andys AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når ble det åpnet konkurs i Andys AS, og hva har skjedd siden?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Immateriell rettighetVaremerke:ANDYS(Registrert)
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 9,1 % av driftsinntektene — 7,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -10,3 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | -10,1 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandel | -14,3 % | 13,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,02 | 0,95 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +2,1 % | +4,0 % |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 38,2 % | 31,3 % |
| Lønnskostnad | 43,8 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 19,4 % | 23,7 % |
| Avskrivninger | 9,1 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/930752207/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930752207/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930752207",
"nace_code": "56.110",
"industry_count": 7995,
"revenue": { "value": 2723865, "percentile": 0.4202 },
"operating_margin": { "value": -0.1026, "percentile": 0.1697 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "930752207" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Andys AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Andys AS på i bransjen?
Hvor ligger Andys AS blant de 7995 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Immaterielle rettigheter
Andys AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| ANDYS ↗ | 202308335 | 327613 | Registrert | 2.7.2033 |
Kilde: Patentstyret
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Andys AS
Hvor stor er bransjen Andys AS tilhører?
Andys AS er ett av 15 selskaper innen drift av restauranter i Flekkefjord, og ett av 11 260 på landsbasis.
Hvor lenge har Andys AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Andys AS ble etablert i 2023 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 33 % av selskapene i bransjen.
Er Andys AS konkurs?
Det er registrert konkurs for Andys AS (åpnet 10.10.2025). Informasjonen på denne siden viser selskapets historikk slik den er registrert i Brønnøysundregistrene.
Hvem er styreleder i Andys AS?
Styrets leder i Andys AS er Thomas Valand. Styret har totalt 3 registrerte medlemmer.
Hvem er største aksjonær i Andys AS?
Største aksjonær i Andys AS er Aj Solution AS med 35 % av aksjene, fulgt av Valand AS (35 %) og Adrian Miroslaw Wojewnik (20 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2024.
Går Andys AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2024) viser en omsetning på 2,72 mill kr, opp 2 % fra 2023. Egenkapitalen var −152 465 kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Andys AS?
Driftsresultatet for 2024 var −279 562 kr (driftsmargin −10,3 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor holder Andys AS til?
Andys AS holder til i Strandgaten 38, 4400, FLEKKEFJORD, i Flekkefjord kommune i Agder.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.