Vamika AS
- Omsetning
- 6,8 mill
- +2,3 %
- Resultat
- 703 571
- +516 %
- Ansatte
- 16
- +2 siden mars
Om Vamika AS
Vamika AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lillestrøm, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Drift av barer. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Mats Midtun er styrets leder. I 2025 hadde Vamika AS en omsetning på 6,81 mill kr, en økning på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 703 571 kr. Egenkapitalen var 894 005 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Mats Midtun med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 innen drift av barer i Lillestrøm, og ett av 861 i Norge. Det ble etablert samme år som 43 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (82 %).
Aktivitet
Tilberedning og salg av "Bubble Tea".
Formål
Restaurant og salg av te, franchise av "TeaOlogy".
API og MCPGET /company/930748714
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930748714" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930748714",
"name": "VAMIKA AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "56.300",
"nace_desc": "Drift av barer",
"employees": 16,
"address": { "municipality": "LILLESTRØM", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "930748714" })Spør AI-assistenten
Er Vamika AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Vamika AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Vamika AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · +2,3 % fra 2024 · +78,6 % over 2 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,81 mill kr | 911 366 kr | 703 571 kr | 1,87 mill kr | 894 005 kr | 971 740 kr |
| 2024 | 6,66 mill kr | 311 268 kr | 114 224 kr | 2,08 mill kr | 190 434 kr | 1,89 mill kr |
| 2023 | 3,81 mill kr | 88 438 kr | 46 210 kr | 2,38 mill kr | 76 210 kr | 2,31 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 31 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 40 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/930748714/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930748714/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930748714",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 6811290,
"operating_profit": 911366,
"net_profit": 703571,
"equity": 894005,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 6655977,
"operating_profit": 311268,
"net_profit": 114224,
"equity": 190434,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "930748714" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Vamika AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Vamika AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Vamika AS per år.
Roller og styre2
Styre
2Sist endret 05.02.2024API og MCPGET /company/930748714/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930748714/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930748714",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "930748714" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Vamika AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Vamika AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Mats Midtun | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 15 000 |
| Pui Sum Cheng | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 15 000 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/930748714/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930748714/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930748714",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "930748714" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Vamika AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Vamika AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Vamika AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vamika AS | BEDR | Drift av barer | Lillestrøm | 16 |
Kunngjøringer8
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.8.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 31.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.2.2024 | Styre ↗ |
| 15.6.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 31.1.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/930748714/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930748714/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930748714",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-07-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "930748714" })Spør AI-assistenten
Når leverte Vamika AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Vamika AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Vamika AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:15→16
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:14→15
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:13→14
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:12→13
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 22,9 % av driftsinntektene — 9,8 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 13,4 % | 2,0 % |
| Resultatmargin | 10,3 % | 1,4 % |
| Egenkapitalandel | 47,9 % | 16,2 % |
| Likviditetsgrad | 0,74 | 1,03 |
| Gjeldsgrad | 1,09 | 1,67 |
| Egenkapitalrentabilitet | 78,7 % | 21,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +2,3 % | +4,8 % |
| Omsetning per ansatt | 425 705,625 kr | 414 611,333 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 22,9 % | 32,7 % |
| Lønnskostnad | 31,2 % | 32,1 % |
| Annen driftskostnad | 31,1 % | 27,5 % |
| Avskrivninger | 1,5 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/930748714/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930748714/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930748714",
"nace_code": "56.300",
"industry_count": 653,
"revenue": { "value": 6811290, "percentile": 0.7062 },
"operating_margin": { "value": 0.1338, "percentile": 0.8235 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "930748714" })Spør AI-assistenten
Er Vamika AS blant de største selskapene innen drift av barer?
Hvor solid er Vamika AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Vamika AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+9 til på samme adresse →Godt å vite om Vamika AS
Hvor stor er bransjen Vamika AS tilhører?
Vamika AS er ett av 12 selskaper innen drift av barer i Lillestrøm, og ett av 861 på landsbasis.
Hvor lenge har Vamika AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Vamika AS ble etablert i 2023 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 29 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Vamika AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for drift av barer er en driftsmargin på 2 %. Vamika AS lå på 13,4 % i siste tilgjengelige regnskap.
Er Vamika AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Vamika AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Vamika AS?
Vamika AS er registrert i bransjen Drift av barer (næringskode 56.300). Registrert aktivitet: Tilberedning og salg av "Bubble Tea".
Hva slags selskap er Vamika AS?
Organisasjonsformen til Vamika AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er styreleder i Vamika AS?
Styrets leder i Vamika AS er Mats Midtun. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.
Hvilke eiere står bak Vamika AS?
Vamika AS eies i hovedsak av Mats Midtun (50 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Vamika AS for i 2025?
I 2025 omsatte Vamika AS for 6,81 mill kr, opp 2 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 703 571 kr.
Hvor solid er økonomien i Vamika AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Vamika AS økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.