Veronica Haug AS
- Omsetning
- 64,9 mill
- +5,2 %
- Resultat
- −103 308
- 3 års regnskap
Om Veronica Haug AS
Veronica Haug AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Malvik, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Veronica Haug Blomhaug er daglig leder, og Veronica Haug Blomhaug er styreleder. I 2025 hadde Veronica Haug AS en omsetning på 64,91 mill kr, en økning på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 103 308 kr. Egenkapitalen var 567 085 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Veronica Haug med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 11 innen detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler i Malvik, og ett av 5 127 i Norge. Det ble etablert samme år som 320 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (74 %).
Aktivitet
Butikklhandel med dagligvare.
Formål
Selv, gjennom hel- eller deleide selskaper eller ved samarbeide med andre virksomheter, å forestå drift av dagligvareforretning og annen virksomhet beslektet med denne.
API og MCPGET /company/930686093
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930686093" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930686093",
"name": "VERONICA HAUG AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.110",
"nace_desc": "Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler",
"employees": null,
"address": { "municipality": "MALVIK", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "930686093" })Spør AI-assistenten
Hvor i Malvik holder Veronica Haug AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Veronica Haug AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Veronica Haug AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · +5,2 % fra 2024 · +31,1 % over 2 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 64,91 mill kr | −104 586 kr | −103 308 kr | 5,41 mill kr | 567 085 kr | 4,84 mill kr |
| 2024 | 61,73 mill kr | −175 674 kr | −108 036 kr | 8,96 mill kr | 670 393 kr | 8,29 mill kr |
| 2023 | 49,52 mill kr | 314 384 kr | 278 429 kr | 7,32 mill kr | 778 429 kr | 6,54 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 83 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 13 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/930686093/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930686093/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930686093",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 64911662,
"operating_profit": -104586,
"net_profit": -103308,
"equity": 567085,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 61726323,
"operating_profit": -175674,
"net_profit": -108036,
"equity": 670393,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "930686093" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Veronica Haug AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Veronica Haug AS fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Veronica Haug AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 20.01.2023Styre
1Sist endret 20.01.2023Regnskapsfører
1Sist endret 20.01.2023Revisor
1Sist endret 20.08.2024API og MCPGET /company/930686093/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930686093/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930686093",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "930686093" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Veronica Haug AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Veronica Haug AS?
Hvem er regnskapsfører for Veronica Haug AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Veronica Haug | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 500 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/930686093/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930686093/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930686093",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "930686093" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Veronica Haug AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Veronica Haug AS, og hvor store eierandeler har de?
Kunngjøringer6
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.10.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 14.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.8.2024 | Revisor ↗ |
| 30.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.1.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/930686093/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930686093/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930686093",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-22", "type": "Forretningsadresse", … },
{ "dato": "2026-04-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "930686093" })Spør AI-assistenten
Når ble Veronica Haug AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Veronica Haug AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Veronica Haug AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:REMA 1000 FOSSEGRENDA Fossegrenda 44→Øvre Solbakken 53Postnummer:7038→7550Poststed:TRONDHEIM→HOMMELVIKKommune:TRONDHEIM→MALVIK
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:8→-
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:10→8
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:9→10
- Endring i roller og styre+Veronica Haug Blomhaug(Daglig leder)+Veronica Haug Blomhaug(Styrets leder)−Veronica Haug(Daglig leder)−Veronica Haug(Styrets leder)
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 82,5 % av driftsinntektene — 8,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -0,2 % | 1,3 % |
| Resultatmargin | -0,2 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandel | 10,5 % | 26,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,07 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 8,53 | 1,95 |
| Egenkapitalrentabilitet | -18,2 % | 16,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +5,2 % | +4,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 82,5 % | 74,2 % |
| Lønnskostnad | 7,1 % | 11,9 % |
| Annen driftskostnad | 10,5 % | 10,2 % |
| Avskrivninger | 0,1 % | 0,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/930686093/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930686093/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930686093",
"nace_code": "47.110",
"industry_count": 3545,
"revenue": { "value": 64911662, "percentile": 0.7992 },
"operating_margin": { "value": -0.0016, "percentile": 0.2738 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "930686093" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Veronica Haug AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Veronica Haug AS på i bransjen?
Hvor ligger Veronica Haug AS blant de 3545 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså i Malvik
1 000+ til i Malvik →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Veronica Haug AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Veronica Haug AS?
Det er registrert 5 127 selskaper i Norge innen detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler, hvorav 11 i Malvik.
Er Veronica Haug AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2023, som er lenger enn 27 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 320 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Veronica Haug AS bedre enn andre i bransjen?
Veronica Haug AS hadde en driftsmargin på −0,2 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 1,3 % for detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler.
Hvilken status har Veronica Haug AS i Enhetsregisteret?
Veronica Haug AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva slags selskap er Veronica Haug AS?
Veronica Haug AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Veronica Haug AS?
Daglig leder i Veronica Haug AS er Veronica Haug Blomhaug, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Veronica Haug AS?
Veronica Haug Blomhaug er registrert som styreleder i Veronica Haug AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem eier Veronica Haug AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Veronica Haug største eier i Veronica Haug AS med 100 % av aksjene.
Hva er omsetningen til Veronica Haug AS?
Veronica Haug AS hadde i 2025 en omsetning på 64,91 mill kr og et underskudd på 103 308 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Veronica Haug AS?
Veronica Haug AS er vurdert til C – Moderat i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.