Bm Bygg AS
Org.nr 930669369
Om Bm Bygg AS
Bm Bygg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lørenskog, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Besnik Emrula er daglig leder, og Besnik Emrula er styreleder. Selskapet er ett av 169 innen oppføring av bygninger i Lørenskog, og ett av 24 648 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 435 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet og formål
Oppføring og renovering og vedlikehold av bygg (maling, flislegging, snekring mm.). Selskapet skal drive virksomhet som står i naturlig forbindelse med det dette.
AI-sammendrag
Til tross for lav egenkapitalandel på 22% og en gjeldstung balanse, holder byggfirmaet driften i pluss med et beskjedent overskudd på 28.000 kr. Med kun fem ansatte og omsetning over bransjesnittet i en marginpresset bransje, hviler virksomheten tungt på eneeier og daglig leder Besnik Emrula som konsentrert risikopunkt.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,06 mill kr | 40 919 kr | 28 131 kr | 616 595 kr | 133 299 kr | 483 298 kr |
| 2024 | 3,01 mill kr | 82 120 kr | 84 619 kr | 228 626 kr | 115 928 kr | 112 699 kr |
| 2023 | 4,80 mill kr | 21 486 kr | 25 532 kr | 974 120 kr | 49 963 kr | 924 157 kr |
| 2022 | 0 kr | 0 kr | 1 kr | 30 001 kr | 30 001 kr | 0 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 42 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 30 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 67 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre2
Daglig leder
1Sist endret 17.01.2023Styre
1Sist endret 17.01.2023Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Besnik Emrula | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 300 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Bm Bygg AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Lørenskog | 5 |
Kunngjøringer10
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.12.2024 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 23.12.2024 | Revisor ↗ |
| 31.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.4.2024 | Revisor ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 16.10.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.10.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.1.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:8→5
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:7→8
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 25,6 % av driftsinntektene — 14,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,3 % | 2,8 % |
| Resultatmargin | 0,9 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 21,6 % | 29,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,97 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 3,63 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | 21,1 % | 11,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +1,8 % | +1,5 % |
| Omsetning per ansatt | 612 674 kr | 1,54 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 41,8 % | 47,9 % |
| Lønnskostnad | 29,7 % | 33,4 % |
| Annen driftskostnad | 25,6 % | 11,6 % |
| Avskrivninger | 1,6 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Bm Bygg AS
Hvor stor er bransjen Bm Bygg AS tilhører?
Bm Bygg AS er ett av 169 selskaper innen oppføring av bygninger i Lørenskog, og ett av 24 648 på landsbasis.
Hvor lenge har Bm Bygg AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Bm Bygg AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 23 % av selskapene i bransjen.
Er Bm Bygg AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Bm Bygg AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Bm Bygg AS?
Besnik Emrula er registrert som daglig leder i Bm Bygg AS.
Hvem eier Bm Bygg AS?
Bm Bygg AS eies i hovedsak av Besnik Emrula (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Bm Bygg AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 3,06 mill kr, opp 2 % fra 2024. Egenkapitalen var 133 299 kr ved årsslutt.
Hvor solid er økonomien i Bm Bygg AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Bm Bygg AS økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Er Bm Bygg AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2023. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.