Hopp til innhold
Nytt: sokfirma i Claude og ChatGPT – salgslister, soliditet, konsern og mer.Les mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Cham Holding AS

Org.nr 930584894

Om Cham Holding AS

Cham Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Porsgrunn, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Snekkerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Tom Egil Cham er styrets leder. I 2025 hadde Cham Holding AS en omsetning på 306 276 kr, en økning på 653 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 50 147 kr. Egenkapitalen var 100 049 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Tom Egil Cham med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 65 innen snekkerarbeid i Porsgrunn, og ett av 11 269 i Norge. Det ble etablert samme år som 781 andre selskaper i bransjen.

Aktivitet

Snekkerarbeid, montering av dører, vinduer, kjøkken med mer. Markedsføring og reklame.

Formål

Investeringer i andre selskaper, kjøp og salg av aksjer og annen drift som naturlig faller sammen med dette.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler285 101 kr
Anleggsmidler8 %24 015 krOmløpsmidler92 %261 086 kr
Egenkapital og gjeld285 101 kr
Innskutt egenkapital9 %24 430 krOpptjent egenkapital27 %75 619 krLangsiktig gjeld11 %31 956 krKortsiktig gjeld54 %153 096 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader240 048 kr
Finansinntekter410 kr
Finanskostnader1 971 kr
Netto finans−1 561 kr
Ordinært resultat før skatt64 667 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2025306 276 kr66 228 kr50 147 kr285 101 kr100 049 kr185 052 kr
202440 671 kr−73 214 kr−57 364 kr78 100 kr49 902 kr28 198 kr
2023108 484 kr104 621 kr82 847 kr156 885 kr107 267 kr49 618 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Ved utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 80 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Roller og styre2

Styre

1Sist endret 25.05.2024
Tom Egil Cham(f. 1995)
Styrets lederSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 03.11.2025
Regnskapsfører
repr. KULLTANGEN REGNSKAP ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Aksjonærer

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 ute · 1 endret eierandel

Ut (1)
Endret (1)
År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Tom Egil ChamPersonOrdinære aksjer100.0 %30 000

1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Cham Holding ASBEDRSnekkerarbeidPorsgrunn−

Kunngjøringer10

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel35,1 %26,5 %
Likviditetsgrad1,711,22
Gjeldsgrad1,851,38
Egenkapitalrentabilitet50,1 %17,8 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Investeringer

CHAM HOLDING AS eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Senter Holding ASSkien35.0 %20242025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Ofte spurt om Cham Holding AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Cham Holding AS?

Det er registrert 11 269 selskaper i Norge innen snekkerarbeid, hvorav 65 i Porsgrunn.

Er Cham Holding AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2022, som er lenger enn 34 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 781 andre selskaper i bransjen etablert.

Hvilken status har Cham Holding AS i Enhetsregisteret?

Cham Holding AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvilken selskapsform har Cham Holding AS?

Cham Holding AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvilke eiere står bak Cham Holding AS?

Største aksjonær i Cham Holding AS er Tom Egil Cham med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hva er omsetningen til Cham Holding AS?

Cham Holding AS hadde i 2025 en omsetning på 306 276 kr og et overskudd på 50 147 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hva er driftsresultatet til Cham Holding AS?

I 2025 hadde Cham Holding AS et driftsresultat på 66 228 kr.

Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Cham Holding AS?

Cham Holding AS er vurdert til B – Solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.

Hvor ligger Cham Holding AS?

Forretningsadressen til Cham Holding AS er Hvalen terrasse 24, 3943, PORSGRUNN i Porsgrunn kommune.

Hvem fører regnskapet til Cham Holding AS?

Kulltangen Regnskap AS er registrert som regnskapsfører for Cham Holding AS.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Telemark