Trøndelag Fjell & Anlegg AS
Org.nr 930575771
Om Trøndelag Fjell & Anlegg AS
Trøndelag Fjell & Anlegg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Midtre Gauldal, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Grunnarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Marius Asklund er styrets leder. I 2025 hadde Trøndelag Fjell & Anlegg AS en omsetning på 14,93 mill kr, en økning på 33 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 544 726 kr. Egenkapitalen var 7,19 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Tfa Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 56 innen grunnarbeid i Midtre Gauldal, og ett av 12 741 i Norge. Det ble etablert samme år som 723 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Anleggsvirksomhet, grunnarbeid, fjellsikring og tunnelvirksomhet.
Formål
Anleggsvirksomhet, grunnarbeid, fjellsikring og tunnelvirksomhet. Utleie av arbeidskraft i den forbindelse og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette.
API og MCPGET /company/930575771
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930575771" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930575771",
"name": "TRØNDELAG FJELL & ANLEGG AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.120",
"nace_desc": "Grunnarbeid",
"employees": 7,
"address": { "municipality": "MIDTRE GAULDAL", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "930575771" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Trøndelag Fjell & Anlegg AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Trøndelag Fjell & Anlegg AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Midtre Gauldal holder Trøndelag Fjell & Anlegg AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 14,93 mill kr | 700 081 kr | 544 726 kr | 10,65 mill kr | 7,19 mill kr | 3,46 mill kr |
| 2024 | 11,21 mill kr | 866 559 kr | 867 303 kr | 10,04 mill kr | 6,65 mill kr | 3,39 mill kr |
| 2023 | 26,92 mill kr | 12,29 mill kr | 9,59 mill kr | 14,60 mill kr | 9,61 mill kr | 5,00 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2024 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 42 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 37 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 47 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/930575771/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930575771/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930575771",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 14933168,
"operating_profit": 700081,
"net_profit": 544726,
"equity": 7194044,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 11214490,
"operating_profit": 866559,
"net_profit": 867303,
"equity": 6649319,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "930575771" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Trøndelag Fjell & Anlegg AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Trøndelag Fjell & Anlegg AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Trøndelag Fjell & Anlegg AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre5
Styre
3Sist endret 05.01.2023Regnskapsfører
1Sist endret 08.01.2025Revisor
1Sist endret 05.11.2024API og MCPGET /company/930575771/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930575771/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930575771",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "930575771" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Trøndelag Fjell & Anlegg AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Trøndelag Fjell & Anlegg AS?
Hvem er regnskapsfører for Trøndelag Fjell & Anlegg AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Tfa Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 100 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/930575771/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930575771/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930575771",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "TFA HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "930575771" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Trøndelag Fjell & Anlegg AS eier Tfa Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Trøndelag Fjell & Anlegg AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Trøndelag Fjell & Anlegg AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Tfa Holding AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/930575771/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930575771/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930575771",
"chain": [
{ "org_no": "929249429", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "930575771", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "930575771" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Trøndelag Fjell & Anlegg AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Trøndelag Fjell & Anlegg AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Trøndelag Fjell & Anlegg AS | BEDR | Grunnarbeid | Midtre Gauldal | 7 |
Kunngjøringer7
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 3.10.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.11.2024 | Revisor ↗ |
| 14.10.2024 | Manglende roller ↗ |
| 10.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.1.2023 | Signatur ↗ |
| 5.1.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/930575771/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930575771/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930575771",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "930575771" })Spør AI-assistenten
Når ble Trøndelag Fjell & Anlegg AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Trøndelag Fjell & Anlegg AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Trøndelag Fjell & Anlegg AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:6→7
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 13,6 % av driftsinntektene — 12,1 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,7 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 3,6 % | 2,8 % |
| Egenkapitalandel | 67,5 % | 41,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,92 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 0,48 | 0,96 |
| Egenkapitalrentabilitet | 7,6 % | 8,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +33,2 % | +2,3 % |
| Omsetning per ansatt | 2,13 mill kr | 1,69 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 13,6 % | 25,7 % |
| Lønnskostnad | 36,9 % | 27,4 % |
| Annen driftskostnad | 41,8 % | 33,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/930575771/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930575771/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930575771",
"nace_code": "43.120",
"industry_count": 5804,
"revenue": { "value": 14933168, "percentile": 0.8354 },
"operating_margin": { "value": 0.0469, "percentile": 0.5222 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "930575771" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Trøndelag Fjell & Anlegg AS blant de 5804 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Trøndelag Fjell & Anlegg AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Trøndelag Fjell & Anlegg AS blant de største selskapene innen grunnarbeid?
Godkjenninger og registre
Trøndelag Fjell & Anlegg AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 4 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Landskapsutforming | 1 |
| Utførende | Riving og miljøsanering | 1 |
| Utførende | Vannforsynings- og avløpsanlegg | 1 |
| Utførende | Veg- og grunnarbeider | 1 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Trøndelag Fjell & Anlegg AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Trøndelag Fjell & Anlegg AS?
Det er registrert 12 741 selskaper i Norge innen grunnarbeid, hvorav 56 i Midtre Gauldal.
Er Trøndelag Fjell & Anlegg AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2022, som er lenger enn 26 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 723 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Trøndelag Fjell & Anlegg AS et aktivt selskap?
Trøndelag Fjell & Anlegg AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Trøndelag Fjell & Anlegg AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem eier Trøndelag Fjell & Anlegg AS?
Trøndelag Fjell & Anlegg AS eies i hovedsak av Tfa Holding AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Trøndelag Fjell & Anlegg AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 14,93 mill kr, opp 33 % fra 2024. Egenkapitalen var 7,19 mill kr ved årsslutt.
Hvor ligger Trøndelag Fjell & Anlegg AS?
Forretningsadressen til Trøndelag Fjell & Anlegg AS er Håvåsveien 178, 7288, SOKNEDAL i Midtre Gauldal kommune.
Er Trøndelag Fjell & Anlegg AS registrert i MVA-registeret?
Trøndelag Fjell & Anlegg AS er registrert i MVA-registeret (siden 2023) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Hvem er revisor for Trøndelag Fjell & Anlegg AS?
Trøndelag Fjell & Anlegg AS bruker Sokna Elektro Holding AS som regnskapsfører og E.k. Revisjon AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.