Trendhuset Jans Klær AS
- Omsetning
- 12,4 mill
- −6,4 %
- Resultat
- 13 588
- −98,5 %
- Ansatte
- 7
Om Trendhuset Jans Klær AS
Trendhuset Jans Klær AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Porsgrunn, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med klær. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Jarle Kristensen Steen er daglig leder, og Jarle Kristensen Steen er styreleder. Selskapet er ett av 31 innen detaljhandel med klær i Porsgrunn, og ett av 5 462 i Norge. Det ble etablert samme år som 284 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet
Butikkhandel med klær.
Formål
Handel med klær og konfeksjonsvarer, samt hva hermed er forbundet. Selskapet kan ved aksjetegning eller på annen måte delta i andre foretak.
AI-sammendrag
Heleid av DOFFELINE AS opererer denne ferske aktøren – stiftet så sent som 2023 – i et krevende klesdemarked i Porsgrunn, og klarer likevel å hevde seg blant de øverste 25% i omsetning samt over bransjegjennomsnittet i driftsmargin tross et omsetningsfall på 6%. Egenkapitalandelen er imidlertid lav sammenlignet med konkurrentene, og med 7M kr i gjeld kontra kun 2M kr i egenkapital er selskapet finansielt eksponert i en bransje kjent for tøff priskonkurranse og sviktende forbrukersentiment.
API og MCPGET /company/930570583
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930570583" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930570583",
"name": "TRENDHUSET JANS KLÆR AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.710",
"nace_desc": "Detaljhandel med klær",
"employees": 7,
"address": { "municipality": "PORSGRUNN", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "930570583" })Spør AI-assistenten
Hvor i Porsgrunn holder Trendhuset Jans Klær AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Trendhuset Jans Klær AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Trendhuset Jans Klær AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −6,4 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 12,41 mill kr | 240 890 kr | 13 588 kr | 9,34 mill kr | 2,05 mill kr | 7,29 mill kr |
| 2024 | 13,26 mill kr | 1,39 mill kr | 904 872 kr | 9,15 mill kr | 2,04 mill kr | 7,12 mill kr |
| 2023 | 12,66 mill kr | 1,32 mill kr | 1,09 mill kr | 9,29 mill kr | 1,13 mill kr | 8,15 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −15 995 kr | −8 968 kr | 55 977 kr | 41 032 kr | 14 945 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 60 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 30 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 28 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 5 mill kr (54 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 260 000 kr
API og MCPGET /company/930570583/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930570583/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930570583",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 12411661,
"operating_profit": 240890,
"net_profit": 13588,
"equity": 2052043,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 13264833,
"operating_profit": 1388835,
"net_profit": 904872,
"equity": 2038454,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "930570583" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Trendhuset Jans Klær AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Trendhuset Jans Klær AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Trendhuset Jans Klær AS per år.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 03.01.2023Styre
2Sist endret 03.01.2023Regnskapsfører
1Sist endret 09.12.2023Revisor
1Sist endret 03.01.2023API og MCPGET /company/930570583/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930570583/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930570583",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "930570583" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Trendhuset Jans Klær AS?
List alle roller i Trendhuset Jans Klær AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Trendhuset Jans Klær AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Doffeline AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 500 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/930570583/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930570583/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930570583",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "DOFFELINE AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "930570583" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Trendhuset Jans Klær AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Trendhuset Jans Klær AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Trendhuset Jans Klær AS eier Doffeline AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/930570583/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930570583/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930570583",
"chain": [
{ "org_no": "930363537", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "930570583", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "930570583" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Trendhuset Jans Klær AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Trendhuset Jans Klær AS | BEDR | Detaljhandel med klær | Porsgrunn | 7 |
Kunngjøringer8
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 6.7.2023 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 23.5.2023 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 7.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.1.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/930570583/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930570583/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930570583",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "930570583" })Spør AI-assistenten
Når ble Trendhuset Jans Klær AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Trendhuset Jans Klær AS sist godkjent årsregnskap?
Hvilke fusjoner har Trendhuset Jans Klær AS vært involvert i?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 7,5 % av driftsinntektene — 11,4 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,9 % | 1,8 % |
| Resultatmargin | 0,1 % | 0,8 % |
| Egenkapitalandel | 22,0 % | 34,5 % |
| Likviditetsgrad | 4,00 | 1,71 |
| Gjeldsgrad | 3,55 | 0,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | 0,7 % | 5,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -6,4 % | +3,0 % |
| Omsetning per ansatt | 1,77 mill kr | 987 637,622 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 60,3 % | 53,2 % |
| Lønnskostnad | 30,0 % | 23,6 % |
| Annen driftskostnad | 7,5 % | 18,9 % |
| Avskrivninger | 0,2 % | 0,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/930570583/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930570583/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930570583",
"nace_code": "47.710",
"industry_count": 2629,
"revenue": { "value": 12411661, "percentile": 0.8731 },
"operating_margin": { "value": 0.0194, "percentile": 0.5045 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "930570583" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Trendhuset Jans Klær AS på i bransjen?
Hvor ligger Trendhuset Jans Klær AS blant de 2629 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Trendhuset Jans Klær AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
TRENDHUSET JANS KLÆR AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Porsgrunn Min By AS | Porsgrunn | 0,3 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Trendhuset Jans Klær AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Trendhuset Jans Klær AS?
Det er registrert 5 462 selskaper i Norge innen detaljhandel med klær, hvorav 31 i Porsgrunn.
Er Trendhuset Jans Klær AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2022, som er lenger enn 40 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 284 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Trendhuset Jans Klær AS et aktivt selskap?
Trendhuset Jans Klær AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Trendhuset Jans Klær AS?
Daglig leder i Trendhuset Jans Klær AS er Jarle Kristensen Steen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Trendhuset Jans Klær AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Doffeline AS største eier i Trendhuset Jans Klær AS med 100 % av aksjene.
Hvordan går det økonomisk med Trendhuset Jans Klær AS?
I 2025 omsatte Trendhuset Jans Klær AS for 12,41 mill kr, ned 6 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 13 588 kr.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Trendhuset Jans Klær AS?
Trendhuset Jans Klær AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hva er organisasjonsnummeret til Trendhuset Jans Klær AS?
Trendhuset Jans Klær AS har organisasjonsnummer 930 570 583. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Hvem er revisor for Trendhuset Jans Klær AS?
Trendhuset Jans Klær AS bruker Aider AS som regnskapsfører og Din Revisor Telemark AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.