- Omsetning
- 30,4 mill
- +4,5 %
- Resultat
- 1,4 mill
- +7,6 %
- Ansatte
- 38
- +3 siden mars
Om Espira Karmsund AS
Espira Karmsund AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Karmøy, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Førskoleundervisning og drift av barnehager. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Trond Jahren er styrets leder. I 2025 hadde Espira Karmsund AS en omsetning på 30,37 mill kr, en økning på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,38 mill kr. Egenkapitalen var 387 990 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Espira Barnehager AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 131 innen førskoleundervisning og drift av barnehager i Karmøy, og ett av 2 958 i Norge. Det ble etablert samme år som 645 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (58 %).
Aktivitet
Drift av barnehager.
Formål
Drift av barnehager og det som naturlig hører sammen med slik virksomhet.
API og MCPGET /company/930550566
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930550566" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930550566",
"name": "ESPIRA KARMSUND AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "85.100",
"nace_desc": "Førskoleundervisning og drift av barnehager",
"employees": 38,
"address": { "municipality": "KARMØY", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "930550566" })Spør AI-assistenten
Er Espira Karmsund AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Espira Karmsund AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Espira Karmsund AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2022–2025 · +4,5 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 30,37 mill kr | 1,48 mill kr | 1,38 mill kr | 9,72 mill kr | 387 990 kr | 9,33 mill kr |
| 2024 | 29,06 mill kr | 1,60 mill kr | 1,28 mill kr | 9,37 mill kr | 331 867 kr | 9,04 mill kr |
| 2023 | 26,11 mill kr | 1,41 mill kr | 1,09 mill kr | 8,26 mill kr | 308 080 kr | 7,95 mill kr |
| 2022 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 73 prosent av driftsinntektene.
Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 4,6 mill kr (47 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 1,7 mill kr (17 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 300 000 kr
- Avgitt konsernbidrag
- 1,3 mill kr
API og MCPGET /company/930550566/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930550566/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930550566",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 30374974,
"operating_profit": 1475465,
"net_profit": 1381689,
"equity": 387990,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 29062479,
"operating_profit": 1601941,
"net_profit": 1284121,
"equity": 331867,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "930550566" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Espira Karmsund AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Espira Karmsund AS per år.
Hvordan har omsetningen til Espira Karmsund AS utviklet seg fra 2022 til 2025?
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 29.12.2022Revisor
1Sist endret 23.12.2025Fullmakt
(ikke i roller)API og MCPGET /company/930550566/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930550566/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930550566",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Varamedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "930550566" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Espira Karmsund AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Espira Karmsund AS?
List alle roller i Espira Karmsund AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Espira Barnehager AS100 %
- Espira Gruppen AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Espira Barnehager AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/930550566/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930550566/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930550566",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "ESPIRA BARNEHAGER AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "930550566" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Espira Karmsund AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Espira Karmsund AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Espira Karmsund AS eier Espira Barnehager AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Andre selskaper eid av Espira Barnehager AS
109 selskaperAPI og MCPGET /company/930550566/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930550566/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930550566",
"chain": [
{ "org_no": "913192281", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "991926577", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "985072825", "owner_pct": 100, … },
…
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "930550566" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Espira Karmsund AS?
Hvem eier Espira Karmsund AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Espira Karmsund AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Espira Karmsund Barnehage | BEDR | Førskoleundervisning og drift av barnehager | Karmøy | 38 |
Kunngjøringer6
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.1.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.12.2025 | Revisor ↗ |
| 29.1.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.2.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.12.2022 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
| 29.12.2022 | Gjennomføring av fisjon ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/930550566/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930550566/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930550566",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-01-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-12-23", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "930550566" })Spør AI-assistenten
Når leverte Espira Karmsund AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Espira Karmsund AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Espira Karmsund AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Stilling utlystEspira Karmsund barnehage søker kjøkkenmedarbeider i 80% stilling
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:33→38
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:34→33
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:35→34
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:36→35
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 20,8 % av driftsinntektene — 4,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,9 % | 2,1 % |
| Resultatmargin | 4,5 % | 1,7 % |
| Egenkapitalandel | 4,0 % | 29,1 % |
| Likviditetsgrad | 0,67 | 1,40 |
| Gjeldsgrad | 24,04 | 1,97 |
| Egenkapitalrentabilitet | 356,1 % | 10,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +4,5 % | +4,7 % |
| Omsetning per ansatt | 799 341,421 kr | 577 403,755 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 73,2 % | 77,8 % |
| Annen driftskostnad | 20,8 % | 15,9 % |
| Avskrivninger | 1,1 % | 1,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/930550566/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930550566/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930550566",
"nace_code": "85.100",
"industry_count": 2409,
"revenue": { "value": 30374974, "percentile": 0.9679 },
"operating_margin": { "value": 0.0486, "percentile": 0.6886 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "930550566" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Espira Karmsund AS blant de 2409 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Espira Karmsund AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Espira Karmsund AS blant de største selskapene innen førskoleundervisning og drift av barnehager?
Ledige stillinger
Espira Karmsund AS har utlyst 1 ledige stilling på arbeidsplassen.no (NAV).
| Publisert | Stilling | Sted | Omfang | Frist |
|---|---|---|---|---|
| 6.11.2026 | Espira Karmsund barnehage søker kjøkkenmedarbeider i 80% stilling Reiseliv og mat | KARMØY | Fast · Deltid | 20.11.2026 |
Kilde: NAV
API og MCPGET /company/930550566/stillinger
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930550566/stillinger" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "active_count": 1, "posted_12mo": 2 },
"total": 1,
"hits": [
{
"title": "Espira Karmsund barnehage søker kjøkkenmedarbeider i 80% stilling",
"municipal": "KARMØY",
"application_due": "2026-11-20 00:00:00+00",
…
}
]
}MCP
get_company_stillinger({ "org_no": "930550566" })Spør AI-assistenten
Hva er søknadsfristen for stillingen «Espira Karmsund barnehage søker kjøkkenmedarbeider i 80% st…» hos Espira Karmsund AS?
Ansetter Espira Karmsund AS akkurat nå, og i hvilke typer roller?
Hvor mange stillinger har Espira Karmsund AS lyst ut det siste året?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+117 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Espira Karmsund AS
Hvor stor er bransjen Espira Karmsund AS tilhører?
Espira Karmsund AS er ett av 131 selskaper innen førskoleundervisning og drift av barnehager i Karmøy, og ett av 2 958 på landsbasis.
Hvor lenge har Espira Karmsund AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Espira Karmsund AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 20 % av selskapene i bransjen.
Er Espira Karmsund AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Espira Karmsund AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Espira Karmsund AS?
Espira Karmsund AS er registrert i bransjen Førskoleundervisning og drift av barnehager (næringskode 85.100). Registrert aktivitet: Drift av barnehager.
Hvem eier Espira Karmsund AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Espira Barnehager AS største eier i Espira Karmsund AS med 100 % av aksjene.
Går Espira Karmsund AS med overskudd?
Espira Karmsund AS hadde i 2025 en omsetning på 30,37 mill kr og et overskudd på 1,38 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvilket org.nr har Espira Karmsund AS?
Organisasjonsnummeret til Espira Karmsund AS er 930 550 566. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 29.12.2022.
Hvilket revisjonsselskap bruker Espira Karmsund AS?
I Enhetsregisteret er Espira Karmsund AS registrert med revisor Tell Norge AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.