Aura Flake AS
- Omsetning
- 18,0 mill
- −43,8 %
- Resultat
- 11,7 mill
- −57,8 %
Om Aura Flake AS
Aura Flake AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av yttertøy. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Margrethe Dammann er styrets leder. Selskapet er ett av 245 innen produksjon av yttertøy i Oslo, og ett av 1 411 i Norge. Det ble etablert samme år som 110 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Utvikling og investering i andre selskaper og alt som står i den forbindelse, herunder å eie aksjer i andre selskaper.
Formål
Finansielle investeringer.
AI-sammendrag
Ekstremt solid balanse med en egenkapitalandel på nær 100% og knapt noe gjeld tilsier at selskapet fungerer mer som et holdingvehikkel enn en operativ klesvirksomhet — til tross for NACE-koden for yttertøy. Eneaksjonær Margrethe Dammann kontrollerer en portefølje med 219 millioner kroner i eiendeler, der 28 millioner kroner i resultat på 32 millioner i omsetning gir en driftsmargin i topp 10% av bransjen. Veksten på 20% siden 2022-stiftelsen og den minimale gjelden gjør selskapet finansielt robust, men den uklare koblingen mellom formål (finansielle investeringer) og NACE-koden er verdt å merke seg.
API og MCPGET /company/930492787
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930492787" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930492787",
"name": "AURA FLAKE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "14.210",
"nace_desc": "Produksjon av yttertøy",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "930492787" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Aura Flake AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Aura Flake AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Aura Flake AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −43,8 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 17,97 mill kr | 12,73 mill kr | 11,71 mill kr | 213,39 mill kr | 210,15 mill kr | 3,24 mill kr |
| 2024 | 31,96 mill kr | 29,11 mill kr | 27,74 mill kr | 219,11 mill kr | 216,94 mill kr | 2,16 mill kr |
| 2023 | 26,55 mill kr | −2,68 mill kr | 22,97 mill kr | 202,52 mill kr | 201,72 mill kr | 802 092 kr |
| 2022 | 0 kr | −2,68 mill kr | −24,79 mill kr | 193,11 mill kr | 193,01 mill kr | 97 262 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 29 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/930492787/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930492787/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930492787",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 17974623,
"operating_profit": 12733822,
"net_profit": 11707052,
"equity": 210149049,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 31956163,
"operating_profit": 29110855,
"net_profit": 27737584,
"equity": 216941997,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "930492787" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Aura Flake AS per år.
Hvordan har omsetningen til Aura Flake AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Aura Flake AS i 2025?
Roller og styre3
Styre
1Sist endret 19.12.2022Regnskapsfører
1Sist endret 02.12.2025Revisor
1Sist endret 19.12.2022API og MCPGET /company/930492787/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930492787/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930492787",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "930492787" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Aura Flake AS?
Hvem er regnskapsfører for Aura Flake AS?
List alle roller i Aura Flake AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Margrethe Dammann | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 3 018 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/930492787/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930492787/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930492787",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "930492787" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Aura Flake AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Aura Flake AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Datterselskaper av Aura Flake AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/930492787/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930492787/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930492787",
"chain": [
{ "org_no": "930492787", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "930492787" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Aura Flake AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer6
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.12.2022 | Gjennomføring av fisjon ↗ |
| 19.12.2022 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/930492787/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930492787/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930492787",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "930492787" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Aura Flake AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Aura Flake AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Aura Flake AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ENORA AS(Regnskapsfører)−TOWER NEWCO AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 29,2 % av driftsinntektene — 10,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 70,8 % | 2,0 % |
| Resultatmargin | 65,1 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 98,5 % | 44,3 % |
| Likviditetsgrad | 153,23 | 1,64 |
| Gjeldsgrad | 0,02 | 0,62 |
| Egenkapitalrentabilitet | 5,6 % | 7,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -43,8 % | +1,3 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 29,2 % | 18,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/930492787/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930492787/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930492787",
"nace_code": "14.210",
"industry_count": 204,
"revenue": { "value": 17974623, "percentile": 0.9158 },
"operating_margin": { "value": 0.7084, "percentile": 0.9822 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "930492787" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Aura Flake AS blant de 204 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Aura Flake AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Aura Flake AS blant de største selskapene innen produksjon av yttertøy?
Investeringer
AURA FLAKE AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Margo Manufaktur AS | Oslo | 100,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Oslo
1 000+ til i Oslo →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Aura Flake AS
Hvor stor er bransjen Aura Flake AS tilhører?
Aura Flake AS er ett av 245 selskaper innen produksjon av yttertøy i Oslo, og ett av 1 411 på landsbasis.
Hvor lenge har Aura Flake AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Aura Flake AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 22 % av selskapene i bransjen.
Er Aura Flake AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Aura Flake AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem eier Aura Flake AS?
Aura Flake AS eies i hovedsak av Margrethe Dammann (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Eier Aura Flake AS andre selskaper?
Gjennom eierposter på over 50 % kontrollerer Aura Flake AS 1 selskap, deriblant Margo Manufaktur AS.
Går Aura Flake AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 17,97 mill kr, ned 44 % fra 2024. Egenkapitalen var 210,15 mill kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Aura Flake AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Aura Flake AS en egenkapital på 210,15 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 98,5 %.
Hvor solid er økonomien i Aura Flake AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Aura Flake AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.