Gnist Capital AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- −1,3 mill
- 5 års regnskap
Om Gnist Capital AS
Gnist Capital AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Uoppgitt. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Aleksander Rygh Pedersen er styrets leder. I 2025 hadde Gnist Capital AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 1,30 mill kr. Egenkapitalen var 28,19 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Adolf Øiens Fond For Næringsutvikling STI med 32,8 % av aksjene. Det ble etablert samme år som 5 251 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Investeringer i selskaper og naturlig tilhørende virksomhet.
Formål
Å investere i selskaper i tidlig fase (pre-såkorn) med tilknytning til Trøndelag og som åpner for å utvikle virksomheten videre i Trøndelag, og naturlig tilhørende virksomhet.
API og MCPGET /company/930462446
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930462446" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930462446",
"name": "GNIST CAPITAL AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "00.000",
"nace_desc": "Uoppgitt",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "930462446" })Spør AI-assistenten
Hva driver Gnist Capital AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Gnist Capital AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Gnist Capital AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −1,21 mill kr | −1,30 mill kr | 28,35 mill kr | 28,19 mill kr | 156 982 kr |
| 2024 | 0 kr | −1,27 mill kr | −323 091 kr | 29,50 mill kr | 29,50 mill kr | 0 kr |
| 2023 | 0 kr | −992 072 kr | −900 339 kr | 27,22 mill kr | 27,09 mill kr | 127 263 kr |
| 2022 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 792 920 kr | 24 430 kr | 768 490 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 56 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/930462446/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930462446/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930462446",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 0,
"operating_profit": -1214739,
"net_profit": -1302361,
"equity": 28193546,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -1267540, "net_profit": -323091, "equity": 29495907, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "930462446" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Gnist Capital AS i 2025?
Hvor stort underskudd hadde Gnist Capital AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Gnist Capital AS de siste årene.
Roller og styre6
Styre
4Sist endret 02.06.2026Regnskapsfører
1Sist endret 13.02.2023Revisor
1Sist endret 17.07.2023API og MCPGET /company/930462446/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930462446/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930462446",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "930462446" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Gnist Capital AS?
List alle roller i Gnist Capital AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Gnist Capital AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 1 ute · 2 endret eierandel
- Adolf Øiens Fond For Næringsutviklinghadde 35,7 %
- Trønderenergi AS35,7 % → 32,8 %
- Stiftelsen Sparebank 1 Smn Utvikling17,9 % → 16,4 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Adolf Øiens Fond For Næringsutvikling STI | Selskap | Ordinære aksjer | 32,8 % | 100 000 |
| Trønderenergi AS | Selskap | Ordinære aksjer | 32,8 % | 100 000 |
| Stiftelsen Sparebank 1 Smn Utvikling | Selskap | Ordinære aksjer | 16,4 % | 50 000 |
| Auticon Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 9,9 % | 30 000 |
| Esaf Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 8,1 % | 24 520 |
5 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/930462446/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930462446/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930462446",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "ADOLF ØIENS FOND FOR NÆRINGSUTVIKLING STI",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 32.84,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "TRØNDERENERGI AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 32.84, "year": 2025, … },
…
],
"total": 5
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "930462446" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Gnist Capital AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Gnist Capital AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Gnist Capital AS eier Adolf Øiens Fond For Næringsutvikling STI, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 79 beregnede eiere.
Kunngjøringer17
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.6.2026 | Styre ↗ |
| 7.8.2025 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 7.8.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 3.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.10.2024 | Kapital ↗ |
| 3.10.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 3.10.2024 | Styre ↗ |
| 9.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.10.2023 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/930462446/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930462446/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930462446",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-06-02", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "930462446" })Spør AI-assistenten
Når leverte Gnist Capital AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Gnist Capital AS sist endret?
Har Gnist Capital AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre−Gry Haug Binde(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 99,4 % | 85,8 % |
| Likviditetsgrad | 101,17 | 3,56 |
| Gjeldsgrad | 0,01 | 0,07 |
| Egenkapitalrentabilitet | -4,6 % | 0,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/930462446/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930462446/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930462446",
"nace_code": "00.000",
"industry_count": 45450,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0022 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "930462446" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Gnist Capital AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Gnist Capital AS blant de største selskapene innen uoppgitt?
Hvor solid er Gnist Capital AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
GNIST CAPITAL AS eier aksjer i 6 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Dreamknit AS | Trondheim | 5,4 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Bevart AS | Oslo | 3,6 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Arealize AS | Oslo | 3,6 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Lybe Scientific AS | Trondheim | 3,5 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Sentisystems AS | Trondheim | 3,2 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Mia Health AS | Trondheim | 2,3 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+66 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Gnist Capital AS
Er Gnist Capital AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2022, som er lenger enn 51 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 5 251 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Gnist Capital AS?
Gnist Capital AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva slags selskap er Gnist Capital AS?
Gnist Capital AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem sitter i styret i Gnist Capital AS?
Aleksander Rygh Pedersen er registrert som styreleder i Gnist Capital AS, i et styre med 4 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Gnist Capital AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Adolf Øiens Fond For Næringsutvikling STI største eier i Gnist Capital AS med 32,8 % av aksjene. Nest størst er Trønderenergi AS med 32,8 %.
Hvordan går det økonomisk med Gnist Capital AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr. Egenkapitalen var 28,19 mill kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Gnist Capital AS?
I 2025 hadde Gnist Capital AS et driftsresultat på −1,21 mill kr.
Hvor solid er balansen til Gnist Capital AS?
Egenkapitalen i Gnist Capital AS var 28,19 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 99,4 % av totalkapitalen.
Hva er aksjekapitalen i Gnist Capital AS?
Gnist Capital AS har en registrert aksjekapital på 304 520 kr, fordelt på 304 520 aksjer.
Hvor ligger Gnist Capital AS?
Forretningsadressen til Gnist Capital AS er Krambugata 2, 7011, TRONDHEIM i Trondheim kommune.
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.