Tannlege Øyvind Saur AS
- Omsetning
- 1,5 mill
- +15,5 %
- Resultat
- 457 135
- +40,3 %
Om Tannlege Øyvind Saur AS
Tannlege Øyvind Saur AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vestre Toten, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Tannlegetjenester. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Øyvind Saur er daglig leder, og Øyvind Saur er styreleder. I 2025 hadde Tannlege Øyvind Saur AS en omsetning på 1,54 mill kr, en økning på 15 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 457 135 kr. Egenkapitalen var 95 795 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Øyvind Saur med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 innen tannlegetjenester i Vestre Toten, og ett av 5 990 i Norge. Det ble etablert samme år som 369 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet og formål
Tannbehandling og alt som står i forbindelse med dette. Selskapet kan også delta i andre virksomheter som aksjeeier og lignende.
API og MCPGET /company/930387096
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930387096" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930387096",
"name": "TANNLEGE ØYVIND SAUR AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "86.230",
"nace_desc": "Tannlegetjenester",
"employees": null,
"address": { "municipality": "VESTRE TOTEN", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "930387096" })Spør AI-assistenten
Når ble Tannlege Øyvind Saur AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Vestre Toten holder Tannlege Øyvind Saur AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Tannlege Øyvind Saur AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2022–2025 · +15,5 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,54 mill kr | 584 688 kr | 457 135 kr | 692 560 kr | 95 795 kr | 596 765 kr |
| 2024 | 1,33 mill kr | 414 063 kr | 325 908 kr | 671 775 kr | 38 660 kr | 633 116 kr |
| 2023 | 1,43 mill kr | 424 930 kr | 333 473 kr | 333 393 kr | 72 752 kr | 260 642 kr |
| 2022 | 0 kr | −8 722 kr | −8 722 kr | 24 429 kr | 21 279 kr | 3 150 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 60 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 20 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/930387096/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930387096/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930387096",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 1535425, "operating_profit": 584688, "net_profit": 457135, "equity": 95795, … },
{ "year": 2024, "revenue": 1329752, "operating_profit": 414063, "net_profit": 325908, "equity": 38660, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "930387096" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Tannlege Øyvind Saur AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Tannlege Øyvind Saur AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Tannlege Øyvind Saur AS de siste årene.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 09.12.2022Styre
1Sist endret 09.12.2022Regnskapsfører
1Sist endret 09.12.2022API og MCPGET /company/930387096/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930387096/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930387096",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "930387096" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Tannlege Øyvind Saur AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Tannlege Øyvind Saur AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Tannlege Øyvind Saur AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Øyvind Saur | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/930387096/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930387096/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930387096",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "930387096" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Tannlege Øyvind Saur AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Tannlege Øyvind Saur AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Tannlege Øyvind Saur AS | BEDR | Tannlegetjenester | Vestre Toten | − |
Kunngjøringer6
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.11.2023 | Godkjent mellombalanse ↗ |
| 20.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.12.2022 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/930387096/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930387096/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930387096",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-03-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "930387096" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Tannlege Øyvind Saur AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Tannlege Øyvind Saur AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Tannlege Øyvind Saur AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 13,8 % | 49,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,16 | 1,75 |
| Gjeldsgrad | 6,23 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 477,2 % | 28,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/930387096/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930387096/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930387096",
"nace_code": "86.230",
"industry_count": 2222,
"revenue": { "value": 1535425, "percentile": 0.3595 },
"operating_margin": { "value": 0.3808, "percentile": 0.8641 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "930387096" })Spør AI-assistenten
Er Tannlege Øyvind Saur AS blant de største selskapene innen tannlegetjenester?
Hvor solid er Tannlege Øyvind Saur AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Tannlege Øyvind Saur AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Tannlege Øyvind Saur AS
Hvor stor er bransjen Tannlege Øyvind Saur AS tilhører?
Tannlege Øyvind Saur AS er ett av 12 selskaper innen tannlegetjenester i Vestre Toten, og ett av 5 990 på landsbasis.
Hvor lenge har Tannlege Øyvind Saur AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Tannlege Øyvind Saur AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 24 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Tannlege Øyvind Saur AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Tannlege Øyvind Saur AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Tannlege Øyvind Saur AS?
Øyvind Saur er registrert som daglig leder i Tannlege Øyvind Saur AS.
Hvem eier Tannlege Øyvind Saur AS?
Tannlege Øyvind Saur AS eies i hovedsak av Øyvind Saur (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Tannlege Øyvind Saur AS for i 2025?
Tannlege Øyvind Saur AS hadde i 2025 en omsetning på 1,54 mill kr og et overskudd på 457 135 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Tannlege Øyvind Saur AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Tannlege Øyvind Saur AS en egenkapital på 95 795 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 13,8 %.
Hvor holder Tannlege Øyvind Saur AS til?
Tannlege Øyvind Saur AS holder til i Storgata 13, 2830, RAUFOSS, i Vestre Toten kommune i Innlandet.
Hvilken regnskapsfører bruker Tannlege Øyvind Saur AS?
I Enhetsregisteret er Tannlege Øyvind Saur AS registrert med regnskapsfører Viego Regnskap AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.