Ståland Og Sønner AS
- Omsetning
- 1,8 mill
- −13,9 %
- Resultat
- 102 759
- −67,7 %
Om Ståland Og Sønner AS
Ståland Og Sønner AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Tokke, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Grunnarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Sverre Ståland er daglig leder, og Olav Ståland er styreleder. I 2025 hadde Ståland Og Sønner AS en omsetning på 1,83 mill kr, en nedgang på 14 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 102 759 kr. Egenkapitalen var 858 270 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Ståland Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 35 innen grunnarbeid i Tokke, og ett av 12 742 i Norge. Det ble etablert samme år som 721 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet og formål
Konsulent- og driftstjenester innanfor skogbruk og bygg- og anleggstjenester. Investering i aksjar og andelar i andre selskap som har økonomisk formål. Eigedomsutvikling, herunder kjøp, salg, utvikling og utleige av fast eigedom og det som naturleg høyrer saman med dette.
API og MCPGET /company/930365270
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930365270" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930365270",
"name": "STÅLAND OG SØNNER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.120",
"nace_desc": "Grunnarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TOKKE", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "930365270" })Spør AI-assistenten
Er Ståland Og Sønner AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Ståland Og Sønner AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Ståland Og Sønner AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2022–2025 · −13,9 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,83 mill kr | 126 436 kr | 102 759 kr | 2,04 mill kr | 858 270 kr | 1,18 mill kr |
| 2024 | 2,13 mill kr | 405 755 kr | 317 899 kr | 1,36 mill kr | 755 511 kr | 603 054 kr |
| 2023 | 1,42 mill kr | 438 442 kr | 343 181 kr | 1,14 mill kr | 437 612 kr | 698 808 kr |
| 2022 | 0 kr | −5 570 kr | −5 570 kr | 94 430 kr | 94 430 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 52 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 30 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 36 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 620 000 kr (31 % av balansen)
API og MCPGET /company/930365270/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930365270/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930365270",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1829940,
"operating_profit": 126436,
"net_profit": 102759,
"equity": 858270,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2125731,
"operating_profit": 405755,
"net_profit": 317899,
"equity": 755511,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "930365270" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Ståland Og Sønner AS per år.
Hvordan har omsetningen til Ståland Og Sønner AS utviklet seg fra 2022 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Ståland Og Sønner AS i 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 06.12.2022Styre
2Sist endret 06.12.2022Regnskapsfører
1Sist endret 06.12.2022API og MCPGET /company/930365270/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930365270/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930365270",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "930365270" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Ståland Og Sønner AS?
Hvem er regnskapsfører for Ståland Og Sønner AS?
List alle roller i Ståland Og Sønner AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ståland Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/930365270/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930365270/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930365270",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "STÅLAND HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "930365270" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Ståland Og Sønner AS eier Ståland Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Ståland Og Sønner AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Ståland Og Sønner AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Ståland Holding AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/930365270/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930365270/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930365270",
"chain": [
{ "org_no": "930083542", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "930365270", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "930365270" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Ståland Og Sønner AS?
Hvem eier Ståland Og Sønner AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Ståland Og Sønner AS | BEDR | Grunnarbeid | Tokke | − |
Kunngjøringer6
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 16.2.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.1.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.1.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 4.2.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.12.2022 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/930365270/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930365270/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930365270",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-02-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-01-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "930365270" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Ståland Og Sønner AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Ståland Og Sønner AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Ståland Og Sønner AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 42,0 % | 41,9 % |
| Likviditetsgrad | 0,83 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 1,38 | 0,96 |
| Egenkapitalrentabilitet | 12,0 % | 8,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -13,9 % | +2,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/930365270/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930365270/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930365270",
"nace_code": "43.120",
"industry_count": 5801,
"revenue": { "value": 1829940, "percentile": 0.4802 },
"operating_margin": { "value": 0.0691, "percentile": 0.5928 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "930365270" })Spør AI-assistenten
Er Ståland Og Sønner AS blant de største selskapene innen grunnarbeid?
Hvor solid er Ståland Og Sønner AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Ståland Og Sønner AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Ståland Og Sønner AS
Hvor stor er bransjen Ståland Og Sønner AS tilhører?
Ståland Og Sønner AS er ett av 35 selskaper innen grunnarbeid i Tokke, og ett av 12 742 på landsbasis.
Hvor lenge har Ståland Og Sønner AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Ståland Og Sønner AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 27 % av selskapene i bransjen.
Er Ståland Og Sønner AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Ståland Og Sønner AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Ståland Og Sønner AS?
Sverre Ståland er registrert som daglig leder i Ståland Og Sønner AS.
Hvilke eiere står bak Ståland Og Sønner AS?
Største aksjonær i Ståland Og Sønner AS er Ståland Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvem er morselskapet til Ståland Og Sønner AS?
Selskapet er datterselskap av Ståland Holding AS (100 % eierandel).
Går Ståland Og Sønner AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 1,83 mill kr, ned 14 % fra 2024. Egenkapitalen var 858 270 kr ved årsslutt.
Hvor stor aksjekapital har Ståland Og Sønner AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Ståland Og Sønner AS er 100 000 kr (1 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvilken regnskapsfører bruker Ståland Og Sønner AS?
I Enhetsregisteret er Ståland Og Sønner AS registrert med regnskapsfører Seljord Rekneskaps-Service AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.