Capi-Lux Norway AS
- Omsetning
- 74,6 mill
- −0 %
- Resultat
- −349 693
- −116,1 %
- Ansatte
- 21
Om Capi-Lux Norway AS
Capi-Lux Norway AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ullensaker, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med maskiner og utstyr ellers. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Guus Jonge Poerink er daglig leder, og Bastiaan Lodewijk Melchior Schreuders er styreleder. I 2025 hadde Capi-Lux Norway AS en omsetning på 74,60 mill kr. Selskapet endte året med et underskudd på 349 693 kr. Egenkapitalen var 4,20 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Capi-Lux Holding B.v. med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 23 innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers i Ullensaker, og ett av 3 317 i Norge. Det ble etablert samme år som 154 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (73 %).
Aktivitet
Drive butikker på flyplasser i Norge for å selge forbrukerelektronikk og relatert tilhør til internasjonale og nasjonale passasjerer.
Formål
Inneha godkjennelse for detaljesalg på flyplasser, å selge til forbrukere på flyplassterminaler og drive annen virksomhet som står i forbindelse med dette, videre å selge foto- lyd- og bildeutstyr og relaterte produkter og alt annet som i bredest mulig forstand kan høre til dette og alt som er nyttig eller nødvendig for å nå målet. Selskapet kan etablere datterselskaper i Norge og utlandet, delta ubegrenset i andre selskaper, overta representasjoner, drive enhver virksomhet og inngå alle kontrakter som kan bidra til å oppfylle selskapets formål eller som, direkte eller indirekte, henger sammen med selskapets formål. Selskapet kan inngå låneavtaler, både i eget navn og på vegne av tredjepart, og kan utstede garantier og panteretter for nærstående selskaper eller tredjeparter. Selskapet kan erverve, besitte, drive og selge enhver type gjeld eller egenkapitalinstrumenter i Norge og utlandet.
API og MCPGET /company/930364452
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930364452" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930364452",
"name": "CAPI-LUX NORWAY AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.640",
"nace_desc": "Engroshandel med maskiner og utstyr ellers",
"employees": 21,
"address": { "municipality": "ULLENSAKER", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "930364452" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Capi-Lux Norway AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Capi-Lux Norway AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Ullensaker holder Capi-Lux Norway AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · −0 % fra 2024 · +28,1 % over 2 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 74,60 mill kr | −471 098 kr | −349 693 kr | 28,91 mill kr | 4,20 mill kr | 24,71 mill kr |
| 2024 | 74,62 mill kr | 3,67 mill kr | 2,17 mill kr | 42,24 mill kr | 4,55 mill kr | 37,69 mill kr |
| 2023 | 58,23 mill kr | 2,58 mill kr | 2,35 mill kr | 46,81 mill kr | 2,38 mill kr | 44,43 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 51 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 12 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 14 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 9,1 mill kr (32 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 17 mill kr (57 % av balansen)
API og MCPGET /company/930364452/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930364452/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930364452",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 74603253,
"operating_profit": -471098,
"net_profit": -349693,
"equity": 4200508,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 74621288,
"operating_profit": 3666420,
"net_profit": 2169171,
"equity": 4550200,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "930364452" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Capi-Lux Norway AS per år.
Hvordan har omsetningen til Capi-Lux Norway AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Capi-Lux Norway AS i 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 05.01.2023Styre
2Sist endret 11.05.2023Regnskapsfører
1Sist endret 07.02.2023Revisor
1Sist endret 26.09.2024API og MCPGET /company/930364452/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930364452/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930364452",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "930364452" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Capi-Lux Norway AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Capi-Lux Norway AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Capi-Lux Norway AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Capilux Holding B.v.hadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Capi-Lux Holding B.v. | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/930364452/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930364452/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930364452",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "CAPI-LUX HOLDING B.V.",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "930364452" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Capi-Lux Norway AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Capi-Lux Norway AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Capi-Lux Norway AS eier Capi-Lux Holding B.v., og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Capi-Lux Norway AS | BEDR | Engroshandel med maskiner og utstyr ellers | Ullensaker | 21 |
Kunngjøringer10
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.9.2024 | Revisor ↗ |
| 3.9.2024 | Manglende roller ↗ |
| 29.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 29.11.2023 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 29.11.2023 | Revisor ↗ |
| 11.5.2023 | Styre ↗ |
| 5.1.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/930364452/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930364452/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930364452",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "930364452" })Spør AI-assistenten
Når ble Capi-Lux Norway AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Capi-Lux Norway AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Capi-Lux Norway AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:20→21
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:19→20
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:20→19
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:19→20
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 33,3 % av driftsinntektene — 20,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -0,6 % | 4,8 % |
| Resultatmargin | -0,5 % | 3,9 % |
| Egenkapitalandel | 14,5 % | 43,4 % |
| Likviditetsgrad | 0,89 | 1,77 |
| Gjeldsgrad | 5,88 | 0,89 |
| Egenkapitalrentabilitet | -8,3 % | 14,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -0,0 % | +2,7 % |
| Omsetning per ansatt | 3,55 mill kr | 4,39 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 51,1 % | 60,7 % |
| Lønnskostnad | 11,8 % | 19,1 % |
| Annen driftskostnad | 33,3 % | 12,5 % |
| Avskrivninger | 4,4 % | 0,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/930364452/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930364452/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930364452",
"nace_code": "46.640",
"industry_count": 2413,
"revenue": { "value": 74603253, "percentile": 0.8863 },
"operating_margin": { "value": -0.0063, "percentile": 0.2725 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "930364452" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Capi-Lux Norway AS på i bransjen?
Hvor ligger Capi-Lux Norway AS blant de 2413 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Capi-Lux Norway AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+12 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Capi-Lux Norway AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Capi-Lux Norway AS?
Det er registrert 3 317 selskaper i Norge innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers, hvorav 23 i Ullensaker.
Er Capi-Lux Norway AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2022, som er lenger enn 21 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 154 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Capi-Lux Norway AS et aktivt selskap?
Capi-Lux Norway AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Capi-Lux Norway AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Capi-Lux Norway AS?
Daglig leder i Capi-Lux Norway AS er Guus Jonge Poerink, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Capi-Lux Norway AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Capi-Lux Holding B.v. største eier i Capi-Lux Norway AS med 100 % av aksjene.
Hvordan går det økonomisk med Capi-Lux Norway AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 74,60 mill kr. Egenkapitalen var 4,20 mill kr ved årsslutt.
Hvor solid er balansen til Capi-Lux Norway AS?
Egenkapitalen i Capi-Lux Norway AS var 4,20 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 14,5 % av totalkapitalen.
Hvor ligger Capi-Lux Norway AS?
Forretningsadressen til Capi-Lux Norway AS er Edvard Munchs veg 1, 2060, GARDERMOEN i Ullensaker kommune.
Er Capi-Lux Norway AS registrert i MVA-registeret?
Capi-Lux Norway AS er registrert i MVA-registeret (siden 2023) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.