Hopp til innhold
Nytt: sokfirma i Claude og ChatGPT – salgslister, soliditet, konsern og mer.Les mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Bs Drift AS

Org.nr 930303267

Om Bs Drift AS

Bs Drift AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Skien, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter innenfor tradisjonell, komplementær og alternativ medisin. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Christer Alexander Utzig er daglig leder, og Christer Alexander Utzig er styreleder. I 2025 hadde Bs Drift AS en omsetning på 976 003 kr, en økning på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 31 337 kr. Egenkapitalen var 487 762 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Christer Alexander Utzig med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 33 innen aktiviteter innenfor tradisjonell, komplementær og alternativ medisin i Skien, og ett av 3 393 i Norge. Det ble etablert samme år som 150 andre selskaper i bransjen.

Aktivitet

Helsetjeneste innen muskel-og skjeletthelse. Kiropraktorvirksomhet.

Formål

Helsetjeneste, kiropraktisk undersøkelse og behandling.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler630 860 kr
Anleggsmidler32 %204 339 krOmløpsmidler68 %426 521 kr
Egenkapital og gjeld630 860 kr
Innskutt egenkapital5 %30 000 krOpptjent egenkapital73 %457 762 krLangsiktig gjeld0 %1 730 krKortsiktig gjeld22 %141 368 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader972 799 kr
Finansinntekter29 423 kr
Finanskostnader1 237 kr
Netto finans28 186 kr
Ordinært resultat før skatt31 390 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2025976 003 kr3 204 kr31 337 kr630 860 kr487 762 kr143 098 kr
2024943 466 kr244 804 kr200 297 kr593 057 kr453 870 kr139 187 kr
20231,29 mill kr275 317 kr223 574 kr457 330 kr253 574 kr203 756 kr
20220 kr0 kr0 kr30 000 kr30 000 kr0 kr
20210 kr0 kr0 kr0 kr0 kr0 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 63 prosent av driftsinntektene.

Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 54 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Roller og styre3

Daglig leder

1Sist endret 24.11.2022
Daglig lederSignatur

Styre

2Sist endret 24.11.2022
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur

Aksjonærer

År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Christer Alexander UtzigPersonOrdinære aksjer100.0 %100

1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Bs Drift ASBEDRAktiviteter innenfor tradisjonell, komplementær og alternativ medisinSkien−

Kunngjøringer8

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel77,3 %40,2 %
Likviditetsgrad3,021,47
Gjeldsgrad0,290,92
Egenkapitalrentabilitet6,4 %13,7 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Investeringer

BS DRIFT AS eier aksjer i 2 selskaper

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Orkla ASAOslo0.0 %20242025Aktiv
Vend Marketplaces ASAOslo0.0 %20252025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Spørsmål og svar om Bs Drift AS

Hvor stor er bransjen Bs Drift AS tilhører?

Bs Drift AS er ett av 33 selskaper innen aktiviteter innenfor tradisjonell, komplementær og alternativ medisin i Skien, og ett av 3 393 på landsbasis.

Hvor lenge har Bs Drift AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Bs Drift AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 20 % av selskapene i bransjen.

Hvilken status har Bs Drift AS i Enhetsregisteret?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Bs Drift AS i Brønnøysundregistrene.

Hva driver Bs Drift AS med?

Bs Drift AS er registrert i bransjen Aktiviteter innenfor tradisjonell, komplementær og alternativ medisin (næringskode 86.960). Registrert aktivitet: Helsetjeneste innen muskel-og skjeletthelse.

Hvem leder Bs Drift AS?

Christer Alexander Utzig er registrert som daglig leder i Bs Drift AS.

Hvem eier Bs Drift AS?

Bs Drift AS eies i hovedsak av Christer Alexander Utzig (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Går Bs Drift AS med overskudd?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 976 003 kr, opp 3 % fra 2024. Egenkapitalen var 487 762 kr ved årsslutt.

Hvor mye egenkapital har Bs Drift AS?

Ved utgangen av 2025 hadde Bs Drift AS en egenkapital på 487 762 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 77,3 %.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Telemark