Energiveien 6-8 AS
- Omsetning
- 5,3 mill
- +4,3 %
- Resultat
- 1,9 mill
- −1 %
Om Energiveien 6-8 AS
Energiveien 6-8 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sola, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Sturla Sand er styrets leder. I 2025 hadde Energiveien 6-8 AS en omsetning på 5,31 mill kr, en økning på 4 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,92 mill kr. Egenkapitalen var 26,00 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Habu Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 379 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Sola, og ett av 76 534 i Norge. Det ble etablert samme år som 3 371 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Eie og investere i aksjer og fast eiendom, samt å leie ut fast eiendom.
API og MCPGET /company/930289213
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930289213" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930289213",
"name": "ENERGIVEIEN 6-8 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SOLA", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "930289213" })Spør AI-assistenten
Når ble Energiveien 6-8 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Sola holder Energiveien 6-8 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Energiveien 6-8 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +4,3 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,31 mill kr | 3,91 mill kr | 1,92 mill kr | 49,74 mill kr | 26,00 mill kr | 23,74 mill kr |
| 2024 | 5,09 mill kr | 3,75 mill kr | 1,94 mill kr | 47,88 mill kr | 26,21 mill kr | 21,67 mill kr |
| 2023 | 4,54 mill kr | 3,31 mill kr | 1,61 mill kr | 47,80 mill kr | 26,37 mill kr | 21,43 mill kr |
| 2022 | 2,70 mill kr | 2,02 mill kr | 1,50 mill kr | 47,02 mill kr | 26,50 mill kr | 20,52 mill kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIRegnskapet for 2025 inneholder konsernbidrag.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 21 mill kr (43 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 1,4 mill kr
API og MCPGET /company/930289213/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930289213/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930289213",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 5305190,
"operating_profit": 3913025,
"net_profit": 1923191,
"equity": 26000898,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 5086215,
"operating_profit": 3750966,
"net_profit": 1942886,
"equity": 26214556,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "930289213" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Energiveien 6-8 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Energiveien 6-8 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Energiveien 6-8 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre5
Styre
3Sist endret 22.11.2022Regnskapsfører
1Sist endret 20.09.2023Revisor
1Sist endret 22.11.2022API og MCPGET /company/930289213/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930289213/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930289213",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "930289213" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Energiveien 6-8 AS?
Hvem er regnskapsfører for Energiveien 6-8 AS?
List alle roller i Energiveien 6-8 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Habu Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 11 725 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/930289213/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930289213/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930289213",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "HABU HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "930289213" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Energiveien 6-8 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Energiveien 6-8 AS eier Habu Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Energiveien 6-8 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Habu Holding AS
11 selskaperAPI og MCPGET /company/930289213/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930289213/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930289213",
"chain": [
{ "org_no": "994606948", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "919598298", "owner_pct": 55.31, … },
{ "org_no": "930289213", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "930289213" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Energiveien 6-8 AS?
Hvem eier Energiveien 6-8 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Energiveien 6-8 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Energiveien 6-8 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Sola | − |
Kunngjøringer6
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 4.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.11.2022 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
| 22.11.2022 | Gjennomføring av fisjon ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/930289213/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930289213/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930289213",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "930289213" })Spør AI-assistenten
Når leverte Energiveien 6-8 AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Energiveien 6-8 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Energiveien 6-8 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 5,7 % av driftsinntektene — 13,5 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 73,8 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 36,3 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 52,3 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,75 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,91 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 7,4 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +4,3 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 2,7 % | 8,0 % |
| Annen driftskostnad | 5,7 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 17,8 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/930289213/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930289213/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930289213",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64535,
"revenue": { "value": 5305190, "percentile": 0.8755 },
"operating_margin": { "value": 0.7376, "percentile": 0.8599 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "930289213" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Energiveien 6-8 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Energiveien 6-8 AS på i bransjen?
Hvor ligger Energiveien 6-8 AS blant de 64535 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+49 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Energiveien 6-8 AS
Hvor stor er bransjen Energiveien 6-8 AS tilhører?
Energiveien 6-8 AS er ett av 379 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Sola, og ett av 76 534 på landsbasis.
Hvor lenge har Energiveien 6-8 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Energiveien 6-8 AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 14 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Energiveien 6-8 AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Energiveien 6-8 AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er styreleder i Energiveien 6-8 AS?
Styrets leder i Energiveien 6-8 AS er Sturla Sand. Styret har totalt 3 registrerte medlemmer.
Hvilke eiere står bak Energiveien 6-8 AS?
Største aksjonær i Energiveien 6-8 AS er Habu Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Energiveien 6-8 AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 5,31 mill kr, opp 4 % fra 2024. Egenkapitalen var 26,00 mill kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Energiveien 6-8 AS?
Driftsresultatet for 2025 var 3,91 mill kr (driftsmargin 73,8 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.