Smpl Co AS
- Omsetning
- 9,6 mill
- −14,3 %
- Resultat
- −1,1 mill
- −684,5 %
Om Smpl Co AS
Smpl Co AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Dataprogrammeringstjenester. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Andreas Melvær er daglig leder, og Line Konradsdotter Hjartarson er styreleder. I 2025 hadde Smpl Co AS en omsetning på 9,65 mill kr, en nedgang på 14 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 1,06 mill kr. Egenkapitalen var −715 401 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Evista Kft. med 30 % av aksjene. Selskapet er ett av 462 innen dataprogrammeringstjenester i Stavanger, og ett av 17 692 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 034 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (59 %).
Aktivitet og formål
Utvikling, programmering, UX, design og alt som står naturlig i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/930167878
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930167878" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930167878",
"name": "SMPL CO AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "62.100",
"nace_desc": "Dataprogrammeringstjenester",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "930167878" })Spør AI-assistenten
Når ble Smpl Co AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Stavanger holder Smpl Co AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Smpl Co AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · −14,3 % fra 2024 · +262,8 % over 2 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 9,65 mill kr | −1,02 mill kr | −1,06 mill kr | 2,72 mill kr | −715 401 kr | 3,44 mill kr |
| 2024 | 11,25 mill kr | 337 185 kr | 181 189 kr | 5,16 mill kr | 343 581 kr | 4,82 mill kr |
| 2023 | 2,66 mill kr | 108 537 kr | 54 392 kr | 1,61 mill kr | 162 392 kr | 1,44 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 53 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 11 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 58 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/930167878/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930167878/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930167878",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 9648759,
"operating_profit": -1023057,
"net_profit": -1058981,
"equity": -715401,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 11254844,
"operating_profit": 337185,
"net_profit": 181189,
"equity": 343581,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "930167878" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Smpl Co AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Smpl Co AS per år.
Hvordan har omsetningen til Smpl Co AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 05.11.2022Styre
3Sist endret 18.08.2025Regnskapsfører
1Sist endret 24.11.2022Revisor
1Sist endret 05.11.2022API og MCPGET /company/930167878/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930167878/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930167878",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "930167878" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Smpl Co AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Smpl Co AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Smpl Co AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 1 ute · 2 endret eierandel
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Evista Kft. | Person | Ordinære aksjer | 30,0 % | 30 000 |
| Melvær&co AS | Selskap | Ordinære aksjer | 30,0 % | 30 000 |
| J3ea Ventures AS | Selskap | Ordinære aksjer | 10,0 % | 10 000 |
| Michael Derek Millar | Person | Ordinære aksjer | 10,0 % | 10 000 |
| Selland Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 10,0 % | 10 000 |
| Sviv Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 10,0 % | 10 000 |
6 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/930167878/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930167878/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930167878",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "MELVÆR&CO AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 30, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "J3EA VENTURES AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 10, "year": 2025, … },
…
],
"total": 6
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "930167878" })Spør AI-assistenten
Hvem er de fem største aksjonærene i Smpl Co AS?
Er Smpl Co AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Smpl Co AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 1 flere eiere ↓Vis færre ↑
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Smpl Co AS | BEDR | Dataprogrammeringstjenester | Stavanger | − |
Kunngjøringer7
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.8.2025 | Styre ↗ |
| 29.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2024 | Styre ↗ |
| 9.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.12.2022 | Styre ↗ |
| 5.11.2022 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/930167878/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930167878/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930167878",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-18", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "930167878" })Spør AI-assistenten
Når leverte Smpl Co AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Smpl Co AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Smpl Co AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 29,5 % av driftsinntektene — 13,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -10,6 % | 1,3 % |
| Resultatmargin | -11,0 % | 1,5 % |
| Egenkapitalandel | -26,3 % | 52,9 % |
| Likviditetsgrad | 0,64 | 1,50 |
| Omsetningsvekst (siste år) | -14,3 % | +5,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 29,5 % | 16,3 % |
| Lønnskostnad | 53,3 % | 47,8 % |
| Annen driftskostnad | 23,8 % | 20,7 % |
| Avskrivninger | 3,9 % | 2,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/930167878/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930167878/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930167878",
"nace_code": "62.100",
"industry_count": 8467,
"revenue": { "value": 9648759, "percentile": 0.9017 },
"operating_margin": { "value": -0.106, "percentile": 0.3687 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "930167878" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Smpl Co AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Smpl Co AS på i bransjen?
Hvor ligger Smpl Co AS blant de 8467 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Smpl Co AS
Hvor stor er bransjen Smpl Co AS tilhører?
Smpl Co AS er ett av 462 selskaper innen dataprogrammeringstjenester i Stavanger, og ett av 17 692 på landsbasis.
Hvor lenge har Smpl Co AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Smpl Co AS ble etablert i 2022 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 46 % av selskapene i bransjen.
Er Smpl Co AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Smpl Co AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Smpl Co AS?
Andreas Melvær er registrert som daglig leder i Smpl Co AS.
Hvilke eiere står bak Smpl Co AS?
Største aksjonær i Smpl Co AS er Evista Kft. med 30 % av aksjene, fulgt av Melvær&co AS (30 %) og J3ea Ventures AS (10 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Smpl Co AS for i 2025?
Smpl Co AS hadde i 2025 en omsetning på 9,65 mill kr og et underskudd på 1,06 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor stor aksjekapital har Smpl Co AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Smpl Co AS er 100 000 kr (100 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor holder Smpl Co AS til?
Smpl Co AS holder til i Ryfylkegata 9, 4014, STAVANGER, i Stavanger kommune i Rogaland.
Er Smpl Co AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2022. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.