Hammerfest Glasservice AS
- Omsetning
- 3,7 mill
- −15,7 %
- Resultat
- 155 765
- −64,9 %
Om Hammerfest Glasservice AS
Hammerfest Glasservice AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Hammerfest, Finnmark. Selskapet er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Eirik Andersen er daglig leder, og Eirik Andersen er styreleder. I 2025 hadde Hammerfest Glasservice AS en omsetning på 3,70 mill kr, en nedgang på 16 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 155 765 kr. Egenkapitalen var 722 224 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Eirik Andersen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 6 innen maler- og glassarbeid i Hammerfest, og ett av 4 957 i Norge. Det ble etablert samme år som 356 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet og formål
Kjøp, salg og montering av glass, vindu og lås, og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
API og MCPGET /company/930164488
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930164488" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930164488",
"name": "HAMMERFEST GLASSERVICE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.340",
"nace_desc": "Maler- og glassarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HAMMERFEST", "county": "FINNMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "930164488" })Spør AI-assistenten
Når ble Hammerfest Glasservice AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Hammerfest holder Hammerfest Glasservice AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Hammerfest Glasservice AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −15,7 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,70 mill kr | 244 450 kr | 155 765 kr | 1,98 mill kr | 722 224 kr | 1,26 mill kr |
| 2024 | 4,39 mill kr | 575 861 kr | 444 034 kr | 1,76 mill kr | 566 459 kr | 1,19 mill kr |
| 2023 | 2,98 mill kr | 121 629 kr | 90 331 kr | 783 845 kr | 122 425 kr | 661 420 kr |
| 2022 | 159 950 kr | 8 255 kr | 7 664 kr | 224 068 kr | 32 094 kr | 191 974 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 43 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 32 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 50 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/930164488/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930164488/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930164488",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3697640,
"operating_profit": 244450,
"net_profit": 155765,
"equity": 722224,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 4387968,
"operating_profit": 575861,
"net_profit": 444034,
"equity": 566459,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "930164488" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Hammerfest Glasservice AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Hammerfest Glasservice AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Hammerfest Glasservice AS de siste årene.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 05.11.2022Styre
2Sist endret 05.11.2022Regnskapsfører
1Sist endret 05.11.2022API og MCPGET /company/930164488/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930164488/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930164488",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "930164488" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Hammerfest Glasservice AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Hammerfest Glasservice AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Hammerfest Glasservice AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Eirik Andersen | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/930164488/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930164488/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930164488",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "930164488" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Hammerfest Glasservice AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Hammerfest Glasservice AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Hammerfest Glasservice AS | BEDR | Maler- og glassarbeid | Hammerfest | − |
Kunngjøringer6
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 21.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 23.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.11.2022 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/930164488/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930164488/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930164488",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "930164488" })Spør AI-assistenten
Når leverte Hammerfest Glasservice AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Hammerfest Glasservice AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Hammerfest Glasservice AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 32,0 % av driftsinntektene — 16,6 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,6 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | 4,2 % | 3,0 % |
| Egenkapitalandel | 36,4 % | 34,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,89 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 1,75 | 1,24 |
| Egenkapitalrentabilitet | 21,6 % | 18,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -15,7 % | -0,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 43,4 % | 27,1 % |
| Lønnskostnad | 32,0 % | 48,6 % |
| Annen driftskostnad | 13,9 % | 14,6 % |
| Avskrivninger | 4,1 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/930164488/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930164488/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930164488",
"nace_code": "43.340",
"industry_count": 1654,
"revenue": { "value": 3697640, "percentile": 0.6317 },
"operating_margin": { "value": 0.0661, "percentile": 0.605 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "930164488" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Hammerfest Glasservice AS på i bransjen?
Hvor ligger Hammerfest Glasservice AS blant de 1654 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Hammerfest Glasservice AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Hammerfest Glasservice AS
Hvor stor er bransjen Hammerfest Glasservice AS tilhører?
Hammerfest Glasservice AS er ett av 6 selskaper innen maler- og glassarbeid i Hammerfest, og ett av 4 957 på landsbasis.
Hvor lenge har Hammerfest Glasservice AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Hammerfest Glasservice AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 33 % av selskapene i bransjen.
Er Hammerfest Glasservice AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Hammerfest Glasservice AS i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Hammerfest Glasservice AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Hammerfest Glasservice AS?
Eirik Andersen er registrert som daglig leder i Hammerfest Glasservice AS.
Hvilke eiere står bak Hammerfest Glasservice AS?
Største aksjonær i Hammerfest Glasservice AS er Eirik Andersen med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Hammerfest Glasservice AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 3,70 mill kr, ned 16 % fra 2024. Egenkapitalen var 722 224 kr ved årsslutt.
Hvor stor aksjekapital har Hammerfest Glasservice AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Hammerfest Glasservice AS er 30 000 kr (30 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Er Hammerfest Glasservice AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2022. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Finnmark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.