Bal Invest AS
- Omsetning
- 292 500
- +0 %
- Resultat
- 267 686
- +5,6 %
Om Bal Invest AS
Bal Invest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Uoppgitt. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Berit Alstad er styrets leder. I 2025 hadde Bal Invest AS en omsetning på 292 500 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 267 686 kr. Egenkapitalen var 802 555 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Berit Alstad med 100 % av aksjene. Det ble etablert samme år som 5 249 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Investering i aksje.
Formål
Å eie aksjer og/eller andeler i PricewaterhouseCoopers, i tillegg til at selskapet kan inneha andre finansielle eiendeler.
API og MCPGET /company/930130281
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930130281" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930130281",
"name": "BAL INVEST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "00.000",
"nace_desc": "Uoppgitt",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "930130281" })Spør AI-assistenten
Er Bal Invest AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Bal Invest AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Bal Invest AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +0 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 292 500 kr | 276 984 kr | 267 686 kr | 877 126 kr | 802 555 kr | 74 571 kr |
| 2024 | 292 500 kr | 277 998 kr | 253 449 kr | 846 348 kr | 534 869 kr | 311 479 kr |
| 2023 | 292 500 kr | 292 500 kr | 264 567 kr | 818 146 kr | 281 420 kr | 536 726 kr |
| 2022 | 0 kr | −185 kr | −7 577 kr | 774 441 kr | 16 853 kr | 757 588 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIBankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 14 prosent av eiendelene ved utgangen av 2025, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/930130281/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930130281/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930130281",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 292500, "operating_profit": 276984, "net_profit": 267686, "equity": 802555, … },
{ "year": 2024, "revenue": 292500, "operating_profit": 277998, "net_profit": 253449, "equity": 534869, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "930130281" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Bal Invest AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Bal Invest AS i 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Bal Invest AS de siste årene.
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 01.11.2022Regnskapsfører
1Sist endret 31.10.2026API og MCPGET /company/930130281/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930130281/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930130281",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "930130281" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Bal Invest AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Bal Invest AS?
Hvem er regnskapsfører for Bal Invest AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Berit Alstad | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/930130281/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930130281/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930130281",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "930130281" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Bal Invest AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Bal Invest AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Bal Invest AS | BEDR | Uoppgitt | Oslo | − |
Kunngjøringer9
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 7.7.2026 | Gjennomføring av fisjon ↗ |
| 7.7.2026 | Kapital ↗ |
| 7.7.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 5.5.2026 | Fisjonsbeslutning ↗ |
| 17.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.11.2022 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/930130281/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930130281/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930130281",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-07", "type": "Gjennomføring av fisjon", … },
{ "dato": "2026-07-07", "type": "Kapital", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "930130281" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Bal Invest AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Bal Invest AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Bal Invest AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ASPIA NORGE AS(Regnskapsfører)−MOSJØEN REGNSKAPSKONTOR AS(Regnskapsfører)
- Endring i aksjekapital
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 91,5 % | 85,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,09 | 0,07 |
| Egenkapitalrentabilitet | 33,4 % | 0,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/930130281/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930130281/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930130281",
"nace_code": "00.000",
"industry_count": 45447,
"revenue": { "value": 292500, "percentile": 0.9414 },
"operating_margin": { "value": 0.947, "percentile": 0.8954 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "930130281" })Spør AI-assistenten
Er Bal Invest AS blant de største selskapene innen uoppgitt?
Hvor solid er Bal Invest AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Bal Invest AS på i bransjen?
Investeringer
BAL INVEST AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Pricewaterhousecoopers AS | Oslo | 0,2 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Bal Invest AS
Hvor lenge har Bal Invest AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Bal Invest AS ble etablert i 2022 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 54 % av selskapene i bransjen.
Er Bal Invest AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Bal Invest AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Bal Invest AS?
Organisasjonsformen til Bal Invest AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er styreleder i Bal Invest AS?
Styrets leder i Bal Invest AS er Berit Alstad.
Hvilke eiere står bak Bal Invest AS?
Største aksjonær i Bal Invest AS er Berit Alstad med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Bal Invest AS med overskudd?
I 2025 omsatte Bal Invest AS for 292 500 kr. Årsresultatet ble et overskudd på 267 686 kr.
Hvor lønnsom er driften i Bal Invest AS?
Driftsresultatet for 2025 var 276 984 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor stor aksjekapital har Bal Invest AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Bal Invest AS er 33 000 kr (1 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.