Nedre Vågen 19 AS
- Omsetning
- 1,1 mill
- +18,4 %
- Resultat
- −290 642
- 5 års regnskap
Om Nedre Vågen 19 AS
Nedre Vågen 19 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Knut Michael Nygaard er daglig leder, og Knut Michael Nygaard er styreleder. I 2025 hadde Nedre Vågen 19 AS en omsetning på 1,11 mill kr, en økning på 18 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 290 642 kr. Egenkapitalen var 8,27 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Kaheth AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 1 866 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Stavanger, og ett av 76 536 i Norge. Det ble etablert samme år som 3 371 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Drift av og investering i fast eiendom.
Formål
Drift av og investering i fast eiendom og det som dermed står i forbindelse herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
API og MCPGET /company/930102369
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930102369" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930102369",
"name": "NEDRE VÅGEN 19 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "930102369" })Spør AI-assistenten
Er Nedre Vågen 19 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Nedre Vågen 19 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Nedre Vågen 19 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +18,4 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,11 mill kr | −381 039 kr | −290 642 kr | 21,87 mill kr | 8,27 mill kr | 13,60 mill kr |
| 2024 | 934 400 kr | −511 092 kr | −460 242 kr | 22,45 mill kr | 8,39 mill kr | 14,05 mill kr |
| 2023 | 570 260 kr | −43 098 kr | −30 803 kr | 21,90 mill kr | 8,70 mill kr | 13,20 mill kr |
| 2022 | 190 160 kr | −265 648 kr | −205 980 kr | 8,93 mill kr | 8,73 mill kr | 202 305 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 73 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 11 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 220 000 kr (1 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 13 mill kr (61 % av balansen)
API og MCPGET /company/930102369/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930102369/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930102369",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1106763,
"operating_profit": -381039,
"net_profit": -290642,
"equity": 8271798,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 934400,
"operating_profit": -511092,
"net_profit": -460242,
"equity": 8394473,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "930102369" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Nedre Vågen 19 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Nedre Vågen 19 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Nedre Vågen 19 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 26.10.2022Styre
1Sist endret 26.10.2022Regnskapsfører
1Sist endret 26.10.2022Revisor
1Sist endret 26.10.2022API og MCPGET /company/930102369/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930102369/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930102369",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "930102369" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Nedre Vågen 19 AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Nedre Vågen 19 AS?
Hvem er regnskapsfører for Nedre Vågen 19 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Kaheth AS100 %
- Eikhill AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Kaheth AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 3 504 315 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/930102369/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930102369/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930102369",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "KAHETH AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "930102369" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Nedre Vågen 19 AS eier Kaheth AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Nedre Vågen 19 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Nedre Vågen 19 AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Kaheth AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/930102369/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930102369/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930102369",
"chain": [
{ "org_no": "914502691", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "930102369", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "930102369" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Nedre Vågen 19 AS?
Hvem eier Nedre Vågen 19 AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Nedre Vågen 19 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Stavanger | − |
Kunngjøringer6
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.10.2022 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
| 26.10.2022 | Gjennomføring av fisjon ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/930102369/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930102369/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930102369",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-10", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "930102369" })Spør AI-assistenten
Når leverte Nedre Vågen 19 AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Nedre Vågen 19 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Nedre Vågen 19 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 37,8 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 2,22 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 1,64 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | -3,5 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/930102369/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930102369/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930102369",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64543,
"revenue": { "value": 1106763, "percentile": 0.6297 },
"operating_margin": { "value": -0.3443, "percentile": 0.1316 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "930102369" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Nedre Vågen 19 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Nedre Vågen 19 AS på i bransjen?
Hvor ligger Nedre Vågen 19 AS blant de 64543 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
NEDRE VÅGEN 19 AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Vallesverd Marina AS | Lillesand | 1,1 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+52 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Nedre Vågen 19 AS
Hvor stor er bransjen Nedre Vågen 19 AS tilhører?
Nedre Vågen 19 AS er ett av 1 866 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Stavanger, og ett av 76 536 på landsbasis.
Hvor lenge har Nedre Vågen 19 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Nedre Vågen 19 AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 14 % av selskapene i bransjen.
Er Nedre Vågen 19 AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Nedre Vågen 19 AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Nedre Vågen 19 AS?
Knut Michael Nygaard er registrert som daglig leder i Nedre Vågen 19 AS.
Hvem eier Nedre Vågen 19 AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Kaheth AS største eier i Nedre Vågen 19 AS med 100 % av aksjene.
Hvem er morselskapet til Nedre Vågen 19 AS?
Selskapet er datterselskap av Kaheth AS (100 % eierandel).
Hva omsatte Nedre Vågen 19 AS for i 2025?
Nedre Vågen 19 AS hadde i 2025 en omsetning på 1,11 mill kr og et underskudd på 290 642 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvilket org.nr har Nedre Vågen 19 AS?
Nedre Vågen 19 AS har organisasjonsnummer 930 102 369. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Nedre Vågen 19 AS?
I Enhetsregisteret er Nedre Vågen 19 AS registrert med regnskapsfører Powercounting AS og revisor Revisjon Vest AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.