Gulating 2.0 AS
- Omsetning
- 2,4 mill
- −37,2 %
- Resultat
- −719 162
- 3 års regnskap
Om Gulating 2.0 AS
Gulating 2.0 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Eigersund, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med drikkevarer. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Jone Ellingsen er daglig leder, og Jone Ellingsen er styreleder. I 2025 hadde Gulating 2.0 AS en omsetning på 2,42 mill kr, en nedgang på 37 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 719 162 kr. Egenkapitalen var 520 106 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Odh2 AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 innen engroshandel med drikkevarer i Eigersund, og ett av 941 i Norge. Det ble etablert samme år som 60 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (88 %).
Aktivitet og formål
Salg og import av alkoholholdige drikkevarer.
API og MCPGET /company/930061131
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930061131" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930061131",
"name": "GULATING 2.0 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.340",
"nace_desc": "Engroshandel med drikkevarer",
"employees": null,
"address": { "municipality": "EIGERSUND", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "930061131" })Spør AI-assistenten
Hva driver Gulating 2.0 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Gulating 2.0 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Gulating 2.0 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · −37,2 % fra 2024 · −83,8 % over 2 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,42 mill kr | −922 107 kr | −719 162 kr | 4,94 mill kr | 520 106 kr | 4,42 mill kr |
| 2024 | 3,85 mill kr | −909 442 kr | −112 159 kr | 14,01 mill kr | 520 025 kr | 13,49 mill kr |
| 2023 | 14,92 mill kr | −444 965 kr | −580 103 kr | 10,65 mill kr | −532 603 kr | 11,18 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 97 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 51 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 940 000 kr (19 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 3,4 mill kr (69 % av balansen)
API og MCPGET /company/930061131/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930061131/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930061131",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2420458,
"operating_profit": -922107,
"net_profit": -719162,
"equity": 520106,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3853943,
"operating_profit": -909442,
"net_profit": -112159,
"equity": 520025,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "930061131" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Gulating 2.0 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Gulating 2.0 AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Gulating 2.0 AS i 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 01.02.2024Styre
2Sist endret 01.02.2024Regnskapsfører
1Sist endret 24.06.2024Revisor
1Sist endret 27.02.2023API og MCPGET /company/930061131/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930061131/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930061131",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "930061131" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Gulating 2.0 AS?
List alle roller i Gulating 2.0 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Gulating 2.0 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 2 ute
- Odh2 AS100 %
- Berentsens Brygghus AShadde 50 %
- We Rather Walk Alone AShadde 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Odh2 AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 3 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/930061131/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930061131/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930061131",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "ODH2 AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "930061131" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Gulating 2.0 AS eier Odh2 AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Gulating 2.0 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Gulating 2.0 AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Datterselskaper av Gulating 2.0 AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/930061131/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930061131/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930061131",
"chain": [
{ "org_no": "925878286", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "911284669", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "930956090", "owner_pct": 100, … },
…
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "930061131" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Gulating 2.0 AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Hvem eier Gulating 2.0 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Gulating 2.0 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Gulating 2.0 AS | BEDR | Engroshandel med drikkevarer | Eigersund | − |
Kunngjøringer17
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 10.10.2026 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 25.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.2.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 1.2.2024 | Styre ↗ |
| 1.2.2024 | Daglig leder ↗ |
| 19.9.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 27.2.2023 | Revisor ↗ |
| 10.1.2023 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/930061131/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930061131/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930061131",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-10", "type": "Fusjonsbeslutning", … },
{ "dato": "2026-07-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "930061131" })Spør AI-assistenten
Når ble Gulating 2.0 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Gulating 2.0 AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Gulating 2.0 AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Immateriell rettighetVaremerke:GULATING LA FOLKET BESTEMME(Registrert)
- Immateriell rettighetVaremerke:GULATING(Registrert)
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 41,4 % av driftsinntektene — 30,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -38,1 % | 1,0 % |
| Resultatmargin | -29,7 % | 0,9 % |
| Egenkapitalandel | 10,5 % | 20,7 % |
| Likviditetsgrad | 3,54 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 8,50 | 1,51 |
| Egenkapitalrentabilitet | -138,3 % | 3,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -37,2 % | +0,6 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 96,7 % | 78,4 % |
| Lønnskostnad | 0,0 % | 7,6 % |
| Annen driftskostnad | 41,4 % | 11,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/930061131/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930061131/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930061131",
"nace_code": "46.340",
"industry_count": 778,
"revenue": { "value": 2420458, "percentile": 0.6559 },
"operating_margin": { "value": -0.381, "percentile": 0.1769 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "930061131" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Gulating 2.0 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Gulating 2.0 AS blant de største selskapene innen engroshandel med drikkevarer?
Hvor solid er Gulating 2.0 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Immaterielle rettigheter
Gulating 2.0 AS har 4 varemerker registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| GULATING LA FOLKET BESTEMME ↗ | 201913854 | 311974 | Registrert | 16.10.2029 |
| GULATING ↗ | 202001033 | 310159 | Registrert | 22.1.2030 |
| DRAGUR ↗ | 201703984 | 293947 | Registrert | 30.3.2027 |
| Gulating Hotel ↗ | 200810446 | 249651 | Registrert | 3.2.2029 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
GULATING 2.0 AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Skien Ølutsalg AS | Eigersund | 100,0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+1 til på samme adresse →Ofte spurt om Gulating 2.0 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Gulating 2.0 AS?
Det er registrert 941 selskaper i Norge innen engroshandel med drikkevarer, hvorav 2 i Eigersund.
Er Gulating 2.0 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2022, som er lenger enn 32 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 60 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Gulating 2.0 AS i Enhetsregisteret?
Gulating 2.0 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Gulating 2.0 AS?
Daglig leder i Gulating 2.0 AS er Jone Ellingsen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Gulating 2.0 AS?
Største aksjonær i Gulating 2.0 AS er Odh2 AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Er Gulating 2.0 AS en del av et konsern?
Gulating 2.0 AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Odh2 AS, som eier 100 % av selskapet. Konsernspissen er Berentsens Holding AS.
Hva er omsetningen til Gulating 2.0 AS?
Gulating 2.0 AS hadde i 2025 en omsetning på 2,42 mill kr og et underskudd på 719 162 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Har Gulating 2.0 AS registrerte immaterielle rettigheter?
Hos Patentstyret er det registrert 4 varemerker knyttet til Gulating 2.0 AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.