- Omsetning
- 35,2 mill
- −27,2 %
- Resultat
- 1,8 mill
- −38,1 %
- Ansatte
- 14
- +1 siden mars
Om Murmestrene Sveen & Co AS
Murmestrene Sveen & Co AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Murerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Charlton Phillip Grbesa er daglig leder, og Charlton Phillip Grbesa er styreleder. Selskapet er ett av 76 innen murerarbeid i Oslo, og ett av 1 196 i Norge. Det ble etablert samme år som 51 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (58 %).
Aktivitet og formål
Drive murmestertjenester med tilhørende håndverks- og konsulenttjenester. Rådgivning innen bygg- og anleggsbransjen. Deltagelse og investeringer i andre selskaper.
AI-sammendrag
Til tross for et omsetningsfall på 27% i 2025 leverer selskapet fortsatt over gjennomsnittlig driftsmargin og en solid EK-andel på 56%, noe som tyder på god kostnadskontroll til tross for markedspress. Konsentrert eierskap gjennom Grbesa-Hansen Holdings AS (51%) og plassering blant topp 10% i bransjen på omsetning underbygger en robust posisjon i murmesterbransjen i Oslo, selv med moderat gjeldsgrad.
API og MCPGET /company/930058181
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930058181" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930058181",
"name": "MURMESTRENE SVEEN & CO AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.910",
"nace_desc": "Murerarbeid",
"employees": 14,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "930058181" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Murmestrene Sveen & Co AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Murmestrene Sveen & Co AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Murmestrene Sveen & Co AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −27,2 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 35,18 mill kr | 2,46 mill kr | 1,78 mill kr | 17,88 mill kr | 9,68 mill kr | 8,20 mill kr |
| 2024 | 48,30 mill kr | 3,90 mill kr | 2,87 mill kr | 15,66 mill kr | 7,90 mill kr | 7,76 mill kr |
| 2023 | 52,71 mill kr | 5,05 mill kr | 3,94 mill kr | 16,42 mill kr | 5,03 mill kr | 11,39 mill kr |
| 2022 | 63,66 mill kr | 8,73 mill kr | 6,75 mill kr | 17,50 mill kr | 2,69 mill kr | 14,81 mill kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 59 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 25 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 19 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/930058181/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930058181/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930058181",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 35176965,
"operating_profit": 2462067,
"net_profit": 1777911,
"equity": 9679958,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 48300015,
"operating_profit": 3903574,
"net_profit": 2871518,
"equity": 7902047,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "930058181" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Murmestrene Sveen & Co AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Murmestrene Sveen & Co AS per år.
Hvordan har omsetningen til Murmestrene Sveen & Co AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 19.10.2022Styre
2Sist endret 01.06.2023Regnskapsfører
1Sist endret 11.04.2024Revisor
1Sist endret 27.12.2025API og MCPGET /company/930058181/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930058181/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930058181",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "930058181" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Murmestrene Sveen & Co AS?
List alle roller i Murmestrene Sveen & Co AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Murmestrene Sveen & Co AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute
- Alle under 1 % eierandel
… og 1 flere
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Grbesa-Hansen Holdings AS | Selskap | Ordinære aksjer | 51,0 % | 510 |
| Ellingard Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 44,0 % | 440 |
| Büchner Holdings AS | Selskap | Ordinære aksjer | 5,0 % | 50 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/930058181/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930058181/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930058181",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "GRBESA-HANSEN HOLDINGS AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 51,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "ELLINGARD HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 44, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "930058181" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Murmestrene Sveen & Co AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Murmestrene Sveen & Co AS eier Grbesa-Hansen Holdings AS, og hvem eier resten?
Er Murmestrene Sveen & Co AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/930058181/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930058181/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930058181",
"chain": [
{ "org_no": "930704512", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "930058181", "owner_pct": 51, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "930058181" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Murmestrene Sveen & Co AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Murmestrene Sveen & Co AS | BEDR | Murerarbeid | Oslo | 14 |
Kunngjøringer16
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.12.2025 | Revisor ↗ |
| 11.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 7.9.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 8.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.6.2023 | Styre ↗ |
| 9.1.2023 | Kapital ↗ |
| 9.1.2023 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/930058181/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930058181/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930058181",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-12-27", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "930058181" })Spør AI-assistenten
Har Murmestrene Sveen & Co AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hvilke fusjoner har Murmestrene Sveen & Co AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Murmestrene Sveen & Co AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:15→14
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:13→15
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 59,0 % av driftsinntektene — 22,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,0 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | 5,1 % | 2,6 % |
| Egenkapitalandel | 54,1 % | 34,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,48 | 1,34 |
| Gjeldsgrad | 0,85 | 1,25 |
| Egenkapitalrentabilitet | 18,4 % | 17,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -27,2 % | -1,2 % |
| Omsetning per ansatt | 2,51 mill kr | 1,28 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 59,0 % | 36,1 % |
| Lønnskostnad | 25,2 % | 42,3 % |
| Annen driftskostnad | 7,4 % | 14,2 % |
| Avskrivninger | 1,4 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/930058181/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930058181/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930058181",
"nace_code": "43.910",
"industry_count": 635,
"revenue": { "value": 35176965, "percentile": 0.9558 },
"operating_margin": { "value": 0.07, "percentile": 0.6734 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "930058181" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Murmestrene Sveen & Co AS blant de 635 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Murmestrene Sveen & Co AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Murmestrene Sveen & Co AS blant de største selskapene innen murerarbeid?
Godkjenninger og registre
Murmestrene Sveen & Co AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 1 godkjenningsområde.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Murarbeid | 2 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Investeringer
MURMESTRENE SVEEN & CO AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Oslo Property Development AS | Oslo | 50,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Murmestrene Sveen & Co AS
Hvor stor er bransjen Murmestrene Sveen & Co AS tilhører?
Murmestrene Sveen & Co AS er ett av 76 selskaper innen murerarbeid i Oslo, og ett av 1 196 på landsbasis.
Hvor lenge har Murmestrene Sveen & Co AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Murmestrene Sveen & Co AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 31 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Murmestrene Sveen & Co AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Murmestrene Sveen & Co AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Murmestrene Sveen & Co AS?
Charlton Phillip Grbesa er registrert som daglig leder i Murmestrene Sveen & Co AS.
Hvilke eiere står bak Murmestrene Sveen & Co AS?
Murmestrene Sveen & Co AS eies i hovedsak av Grbesa-Hansen Holdings AS (51 %). Totalt er det registrert 3 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Murmestrene Sveen & Co AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 35,18 mill kr, ned 27 % fra 2024. Egenkapitalen var 9,68 mill kr ved årsslutt.
Hvor stor aksjekapital har Murmestrene Sveen & Co AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Murmestrene Sveen & Co AS er 100 000 kr (1 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor mange jobber i Murmestrene Sveen & Co AS?
Det er registrert 14 ansatte i Murmestrene Sveen & Co AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Har Murmestrene Sveen & Co AS sentral godkjenning?
Murmestrene Sveen & Co AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 1 godkjenningsområde.
Hvor holder Murmestrene Sveen & Co AS til?
Murmestrene Sveen & Co AS holder til i Gimleveien 21A, 0266, OSLO, i Oslo kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.