Sande Hytter Utvikling AS
- Omsetning
- 2,1 mill
- −49,5 %
- Resultat
- 99 051
- −4,6 %
Om Sande Hytter Utvikling AS
Sande Hytter Utvikling AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Rennebu, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Uoppgitt. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Ole-Arthur Juveli er daglig leder, og Carl Casper Odin Clorius er styreleder. I 2025 hadde Sande Hytter Utvikling AS en omsetning på 2,06 mill kr, en nedgang på 50 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 99 051 kr. Egenkapitalen var 367 732 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Sande Hyttefabrikk Holding AS med 100 % av aksjene. Det ble etablert samme år som 5 249 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Investering i tomter.
Formål
Oppføring av hus og hytter og det som naturlig står i forbindelse med dette, samt investere i tomter som kan gi positiv synergieffekt til mor- og søsterselskaper. Herunder også delta i andre selskap med lignende virksomhet.
API og MCPGET /company/930047538
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930047538" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930047538",
"name": "SANDE HYTTER UTVIKLING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "00.000",
"nace_desc": "Uoppgitt",
"employees": null,
"address": { "municipality": "RENNEBU", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "930047538" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Sande Hytter Utvikling AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Sande Hytter Utvikling AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Sande Hytter Utvikling AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2022–2025 · −49,5 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,06 mill kr | 125 645 kr | 99 051 kr | 448 322 kr | 367 732 kr | 80 590 kr |
| 2024 | 4,09 mill kr | 207 217 kr | 103 823 kr | 532 485 kr | 268 681 kr | 263 804 kr |
| 2023 | 0 kr | −18 533 kr | −27 345 kr | 1,42 mill kr | 164 198 kr | 1,25 mill kr |
| 2022 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 89 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 79 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før.
API og MCPGET /company/930047538/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930047538/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930047538",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 2063434, "operating_profit": 125645, "net_profit": 99051, "equity": 367732, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 4089323,
"operating_profit": 207217,
"net_profit": 103823,
"equity": 268681,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "930047538" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Sande Hytter Utvikling AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Sande Hytter Utvikling AS per år.
Hvordan har omsetningen til Sande Hytter Utvikling AS utviklet seg fra 2022 til 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 30.01.2023Styre
2Sist endret 29.12.2022Regnskapsfører
1Sist endret 29.12.2022API og MCPGET /company/930047538/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930047538/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930047538",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "930047538" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Sande Hytter Utvikling AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Sande Hytter Utvikling AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Sande Hytter Utvikling AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Sande Hyttefabrikk Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 200 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/930047538/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930047538/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930047538",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "SANDE HYTTEFABRIKK HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "930047538" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Sande Hytter Utvikling AS eier Sande Hyttefabrikk Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Sande Hytter Utvikling AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Sande Hytter Utvikling AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Andre selskaper eid av Sande Hyttefabrikk Holding AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/930047538/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930047538/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930047538",
"chain": [
{ "org_no": "915674089", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "930047538", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "930047538" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Sande Hytter Utvikling AS?
Hvem eier Sande Hytter Utvikling AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sande Hytter Utvikling AS | BEDR | Uoppgitt | Rennebu | − |
Kunngjøringer7
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 12.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.10.2024 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 5.10.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 13.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.1.2023 | Daglig leder ↗ |
| 29.12.2022 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/930047538/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930047538/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930047538",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-03-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "930047538" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Sande Hytter Utvikling AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Sande Hytter Utvikling AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Sande Hytter Utvikling AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 89,1 % av driftsinntektene — 36,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,1 % | 25,3 % |
| Resultatmargin | 4,8 % | 47,1 % |
| Egenkapitalandel | 82,0 % | 85,8 % |
| Likviditetsgrad | 5,56 | 3,56 |
| Gjeldsgrad | 0,22 | 0,07 |
| Egenkapitalrentabilitet | 26,9 % | 0,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -49,5 % | -30,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 89,1 % | 53,1 % |
| Annen driftskostnad | 4,8 % | 7,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/930047538/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930047538/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930047538",
"nace_code": "00.000",
"industry_count": 45448,
"revenue": { "value": 2063434, "percentile": 0.982 },
"operating_margin": { "value": 0.0609, "percentile": 0.3988 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "930047538" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Sande Hytter Utvikling AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Sande Hytter Utvikling AS blant de største selskapene innen uoppgitt?
Hvor solid er Sande Hytter Utvikling AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Sande Hytter Utvikling AS
Hvor lenge har Sande Hytter Utvikling AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Sande Hytter Utvikling AS ble etablert i 2022 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 53 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Sande Hytter Utvikling AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Sande Hytter Utvikling AS i Brønnøysundregistrene.
Hva slags selskap er Sande Hytter Utvikling AS?
Organisasjonsformen til Sande Hytter Utvikling AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Sande Hytter Utvikling AS?
Ole-Arthur Juveli er registrert som daglig leder i Sande Hytter Utvikling AS.
Hvem er styreleder i Sande Hytter Utvikling AS?
Styrets leder i Sande Hytter Utvikling AS er Carl Casper Odin Clorius. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.
Hvem er største aksjonær i Sande Hytter Utvikling AS?
Største aksjonær i Sande Hytter Utvikling AS er Sande Hyttefabrikk Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Sande Hytter Utvikling AS for i 2025?
Sande Hytter Utvikling AS hadde i 2025 en omsetning på 2,06 mill kr og et overskudd på 99 051 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Sande Hytter Utvikling AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Sande Hytter Utvikling AS en egenkapital på 367 732 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 82 %.
Er Sande Hytter Utvikling AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2024. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.