Intrac AS
- Omsetning
- 776 246
- −51,5 %
- Resultat
- 17 828
- 5 års regnskap
Om Intrac AS
Intrac AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ringsaker, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Maciej Jakub Kmiec er daglig leder, og Maciej Jakub Kmiec er styreleder. I 2025 hadde Intrac AS en omsetning på 776 246 kr, en nedgang på 52 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 17 828 kr. Egenkapitalen var 404 204 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Mk Development AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 81 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Ringsaker, og ett av 14 382 i Norge. Det ble etablert samme år som 975 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet og formål
Kjøp, salg, import og investering i andre selskaper, utvikling og salg av eiendom, samt hva dermed står i sammenheng.
API og MCPGET /company/930022586
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930022586" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930022586",
"name": "INTRAC AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "RINGSAKER", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "930022586" })Spør AI-assistenten
Når ble Intrac AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Ringsaker holder Intrac AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Intrac AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −51,5 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 776 246 kr | 28 575 kr | 17 828 kr | 500 699 kr | 404 204 kr | 96 495 kr |
| 2024 | 1,60 mill kr | 617 kr | −16 420 kr | 442 433 kr | 386 376 kr | 56 057 kr |
| 2023 | 5,72 mill kr | 271 546 kr | 192 304 kr | 550 023 kr | 402 796 kr | 147 226 kr |
| 2022 | 822 779 kr | 251 727 kr | 191 013 kr | 426 599 kr | 210 493 kr | 216 106 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 93 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 29 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Kundefordringer står for om lag 71 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/930022586/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930022586/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930022586",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 776246, "operating_profit": 28575, "net_profit": 17828, "equity": 404204, … },
{ "year": 2024, "revenue": 1601943, "operating_profit": 617, "net_profit": -16420, "equity": 386376, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "930022586" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Intrac AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Intrac AS per år.
Hvordan har omsetningen til Intrac AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 12.10.2022Styre
2Sist endret 03.02.2023Regnskapsfører
1Sist endret 12.10.2022API og MCPGET /company/930022586/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930022586/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930022586",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "930022586" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Intrac AS?
Hvem er regnskapsfører for Intrac AS?
List alle roller i Intrac AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Viken Equity AS50 %
- VI Horisont AShadde 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Mk Development AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 150 |
| Viken Equity AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 150 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/930022586/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930022586/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930022586",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "MK DEVELOPMENT AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "VIKEN EQUITY AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "930022586" })Spør AI-assistenten
Er Intrac AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Intrac AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Intrac AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Intrac AS | BEDR | Utvikling og salg av byggeprosjekter | Ringsaker | − |
Kunngjøringer7
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 3.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.6.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.2.2023 | Styre ↗ |
| 12.10.2022 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/930022586/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930022586/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930022586",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-04-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "930022586" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Intrac AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Intrac AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Intrac AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 80,7 % | 20,6 % |
| Likviditetsgrad | 5,19 | 2,03 |
| Gjeldsgrad | 0,24 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 4,4 % | -0,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/930022586/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930022586/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930022586",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13694,
"revenue": { "value": 776246, "percentile": 0.738 },
"operating_margin": { "value": 0.0368, "percentile": 0.4328 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "930022586" })Spør AI-assistenten
Er Intrac AS blant de største selskapene innen utvikling og salg av byggeprosjekter?
Hvor solid er Intrac AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Intrac AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+49 til på samme adresse →Spørsmål og svar om Intrac AS
Hvor stor er bransjen Intrac AS tilhører?
Intrac AS er ett av 81 selskaper innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Ringsaker, og ett av 14 382 på landsbasis.
Hvor lenge har Intrac AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Intrac AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 17 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Intrac AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Intrac AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Intrac AS?
Maciej Jakub Kmiec er registrert som daglig leder i Intrac AS.
Hvem er største aksjonær i Intrac AS?
Største aksjonær i Intrac AS er Mk Development AS med 50 % av aksjene, fulgt av Viken Equity AS (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Intrac AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 776 246 kr, ned 52 % fra 2024. Egenkapitalen var 404 204 kr ved årsslutt.
Hvor holder Intrac AS til?
Intrac AS holder til i Brugata 3A, 2380, BRUMUNDDAL, i Ringsaker kommune i Innlandet.
Er Intrac AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2022. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.