Røyseveien Utvikling Holding AS
- Omsetning
- 3,9 mill
- +111,8 %
- Resultat
- 2,6 mill
- 5 års regnskap
Om Røyseveien Utvikling Holding AS
Røyseveien Utvikling Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bærum, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Martin Bremnæs er styrets leder. I 2025 hadde Røyseveien Utvikling Holding AS en omsetning på 3,95 mill kr, en økning på 112 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 2,56 mill kr. Egenkapitalen var 6,33 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Cura Eiendom AS med 85 % av aksjene. Selskapet er ett av 371 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Bærum, og ett av 14 380 i Norge. Det ble etablert samme år som 976 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Eiendomsutvikling, salg, eie og utleie av fast eiendom, herunder investeringer i selskaper med samme eller lignende formål, samt det som naturlig faller inn under dette.
Formål
Drive eiendomsutvikling, salg, eie og utleie av fast eiendom, herunder investeringer i selskaper med samme eller lignende formål, samt det som naturlig faller inn under dette.
API og MCPGET /company/929933826
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929933826" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929933826",
"name": "RØYSEVEIEN UTVIKLING HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BÆRUM", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "929933826" })Spør AI-assistenten
Er Røyseveien Utvikling Holding AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Røyseveien Utvikling Holding AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Røyseveien Utvikling Holding AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +111,8 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,95 mill kr | 3,38 mill kr | 2,56 mill kr | 20,88 mill kr | 6,33 mill kr | 14,55 mill kr |
| 2024 | 1,86 mill kr | 707 815 kr | −907 807 kr | 33,70 mill kr | 8,77 mill kr | 24,93 mill kr |
| 2023 | 10,22 mill kr | 9,01 mill kr | 8,59 mill kr | 45,84 mill kr | 9,68 mill kr | 36,16 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −25 333 kr | −19 762 kr | 24,94 mill kr | 1,09 mill kr | 23,85 mill kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 110 000 kr (1 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 150 000 kr
API og MCPGET /company/929933826/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929933826/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929933826",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3945284,
"operating_profit": 3384450,
"net_profit": 2555427,
"equity": 6326842,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1863150,
"operating_profit": 707815,
"net_profit": -907807,
"equity": 8771415,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "929933826" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Røyseveien Utvikling Holding AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Røyseveien Utvikling Holding AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Røyseveien Utvikling Holding AS per år.
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 27.09.2022Revisor
1Sist endret 01.10.2025API og MCPGET /company/929933826/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929933826/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929933826",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "929933826" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Røyseveien Utvikling Holding AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Røyseveien Utvikling Holding AS?
List alle roller i Røyseveien Utvikling Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Cura Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 85,0 % | 8 497 |
| M. Bremnæs Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 5,0 % | 503 |
| Rha Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 5,0 % | 500 |
| Rts Byggconsult AS | Selskap | Ordinære aksjer | 5,0 % | 500 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/929933826/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929933826/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929933826",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "CURA EIENDOM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 84.97, "year": 2025, … },
{
"shareholder_name": "M. BREMNÆS INVEST AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 5.03,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "929933826" })Spør AI-assistenten
Er Røyseveien Utvikling Holding AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Røyseveien Utvikling Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Røyseveien Utvikling Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Cura Eiendom AS
6 selskaperAPI og MCPGET /company/929933826/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929933826/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929933826",
"chain": [
{ "org_no": "914607582", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "929933826", "owner_pct": 84.97, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "929933826" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Røyseveien Utvikling Holding AS?
Hvem eier Røyseveien Utvikling Holding AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Røyseveien Utvikling Holding AS | BEDR | Utvikling og salg av byggeprosjekter | Bærum | − |
Kunngjøringer9
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 4.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.10.2025 | Revisor ↗ |
| 8.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.2.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 31.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.12.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 27.9.2022 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/929933826/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929933826/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929933826",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-10-01", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "929933826" })Spør AI-assistenten
Når leverte Røyseveien Utvikling Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Røyseveien Utvikling Holding AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Røyseveien Utvikling Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 1,7 % av driftsinntektene — 81,0 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 85,8 % | 8,2 % |
| Resultatmargin | 64,8 % | 1,4 % |
| Egenkapitalandel | 30,3 % | 20,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,43 | 2,04 |
| Gjeldsgrad | 2,30 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 40,4 % | -0,3 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 1,7 % | 82,7 % |
| Annen driftskostnad | 12,5 % | 4,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/929933826/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929933826/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929933826",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13690,
"revenue": { "value": 3945284, "percentile": 0.8528 },
"operating_margin": { "value": 0.8578, "percentile": 0.941 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "929933826" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Røyseveien Utvikling Holding AS blant de 13690 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Røyseveien Utvikling Holding AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Røyseveien Utvikling Holding AS blant de største selskapene innen utvikling og salg av byggeprosjekter?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+15 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Røyseveien Utvikling Holding AS
Hvor stor er bransjen Røyseveien Utvikling Holding AS tilhører?
Røyseveien Utvikling Holding AS er ett av 371 selskaper innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Bærum, og ett av 14 380 på landsbasis.
Hvor lenge har Røyseveien Utvikling Holding AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Røyseveien Utvikling Holding AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 18 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Røyseveien Utvikling Holding AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for utvikling og salg av byggeprosjekter er en driftsmargin på 8,2 %. Røyseveien Utvikling Holding AS lå på 85,8 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Røyseveien Utvikling Holding AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Røyseveien Utvikling Holding AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem eier Røyseveien Utvikling Holding AS?
Røyseveien Utvikling Holding AS eies i hovedsak av Cura Eiendom AS (85 %). Totalt er det registrert 4 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Røyseveien Utvikling Holding AS med overskudd?
I 2025 omsatte Røyseveien Utvikling Holding AS for 3,95 mill kr, opp 112 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 2,56 mill kr.
Hvor lønnsom er driften i Røyseveien Utvikling Holding AS?
Driftsresultatet for 2025 var 3,38 mill kr (driftsmargin 85,8 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor holder Røyseveien Utvikling Holding AS til?
Røyseveien Utvikling Holding AS holder til i c/o Cura eiendom AS Gamle Ringeriksvei 6, 1369, STABEKK, i Bærum kommune i Akershus.
Hvilket org.nr har Røyseveien Utvikling Holding AS?
Røyseveien Utvikling Holding AS har org.nr 929 933 826 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.