Håflu AS
- Omsetning
- 49,1 mill
- −0,1 %
- Resultat
- 8,1 mill
- +544,6 %
- Ansatte
- 16
- −1 siden mars
Om Håflu AS
Håflu AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bokn, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Fiske og fangst i sjø. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Finn Magnus Alvestad er daglig leder, og Daghild Alvestad er styreleder. I 2025 hadde Håflu AS en omsetning på 49,06 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 8,08 mill kr. Egenkapitalen var 94,07 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Samakifinn AS med 36 % av aksjene. Selskapet er ett av 17 innen fiske og fangst i sjø i Bokn, og ett av 7 721 i Norge. Det ble etablert samme år som 398 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Fiskerivirksomhet.
Formål
Ordinær fiskerivirksomhet, samt alt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre foretak som driver tilsvarende virksomhet.
API og MCPGET /company/929824024
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929824024" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929824024",
"name": "HÅFLU AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "03.110",
"nace_desc": "Fiske og fangst i sjø",
"employees": 16,
"address": { "municipality": "BOKN", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "929824024" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Håflu AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Håflu AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Bokn holder Håflu AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −0,1 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 49,06 mill kr | 15,04 mill kr | 8,08 mill kr | 208,31 mill kr | 94,07 mill kr | 114,24 mill kr |
| 2024 | 49,10 mill kr | 7,60 mill kr | 1,25 mill kr | 210,28 mill kr | 86,19 mill kr | 124,09 mill kr |
| 2023 | 48,16 mill kr | 6,71 mill kr | 3,61 mill kr | 136,16 mill kr | 85,14 mill kr | 51,02 mill kr |
| 2022 | 38,78 mill kr | 5,80 mill kr | 3,09 mill kr | 137,19 mill kr | 51,93 mill kr | 85,26 mill kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 37 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 11 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/929824024/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929824024/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929824024",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 49058172,
"operating_profit": 15035752,
"net_profit": 8078063,
"equity": 94069124,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 49095358,
"operating_profit": 7602836,
"net_profit": 1253277,
"equity": 86191061,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "929824024" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Håflu AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Håflu AS per år.
Hvordan har omsetningen til Håflu AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre8
Daglig leder
1Sist endret 13.09.2022Styre
5Sist endret 14.02.2023Regnskapsfører
1Sist endret 13.09.2022Revisor
1Sist endret 13.09.2022API og MCPGET /company/929824024/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929824024/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929824024",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "929824024" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Håflu AS?
List alle roller i Håflu AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Håflu AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
5 nye · 1 ute
- Samakifinn AS36 %
- Trippel V AS28,9 %
- Cetus AS17,1 %
- Alvda AS9 %
- Evot AS9 %
- Håflu Holding AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Samakifinn AS | Selskap | Ordinære aksjer | 36,0 % | 282 178 |
| Trippel V AS | Selskap | Ordinære aksjer | 28,9 % | 226 927 |
| Cetus AS | Selskap | Ordinære aksjer | 17,1 % | 133 802 |
| Alvda AS | Selskap | Ordinære aksjer | 9,0 % | 70 544 |
| Evot AS | Selskap | Ordinære aksjer | 9,0 % | 70 544 |
5 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/929824024/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929824024/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929824024",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "SAMAKIFINN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 35.99, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "TRIPPEL V AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 28.94, "year": 2025, … },
…
],
"total": 5
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "929824024" })Spør AI-assistenten
Hvem er de fem største aksjonærene i Håflu AS?
Er Håflu AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Håflu AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 32 beregnede eiere.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Håflu AS | BEDR | Fiske og fangst i sjø | Bokn | 16 |
Kunngjøringer12
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 9.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.2.2023 | Kapital ↗ |
| 14.2.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 14.2.2023 | Styre ↗ |
| 5.12.2022 | Kapital ↗ |
| 5.12.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 24.11.2022 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/929824024/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929824024/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929824024",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "929824024" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Håflu AS sist endret?
Har Håflu AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hvilke fusjoner har Håflu AS vært involvert i?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:19→16
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:17→19
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 5,6 % av driftsinntektene — 4,3 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 30,6 % | 13,1 % |
| Resultatmargin | 16,5 % | 6,6 % |
| Egenkapitalandel | 45,2 % | 33,4 % |
| Likviditetsgrad | 2,57 | 1,70 |
| Gjeldsgrad | 1,21 | 1,14 |
| Egenkapitalrentabilitet | 8,6 % | 5,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -0,1 % | +10,4 % |
| Omsetning per ansatt | 3,07 mill kr | 2,86 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 37,2 % | 35,9 % |
| Annen driftskostnad | 26,6 % | 24,5 % |
| Avskrivninger | 5,6 % | 9,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/929824024/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929824024/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929824024",
"nace_code": "03.110",
"industry_count": 2868,
"revenue": { "value": 49058172, "percentile": 0.9353 },
"operating_margin": { "value": 0.3065, "percentile": 0.7616 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "929824024" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Håflu AS på i bransjen?
Hvor ligger Håflu AS blant de 2868 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Håflu AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
HÅFLU AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Husøy Industri Invest AS | Karmøy | 1,3 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Håflu AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Håflu AS?
Det er registrert 7 721 selskaper i Norge innen fiske og fangst i sjø, hvorav 17 i Bokn.
Er Håflu AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2022, som er lenger enn 21 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 398 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Håflu AS?
Håflu AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Håflu AS?
Daglig leder i Håflu AS er Finn Magnus Alvestad, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Håflu AS?
Håflu AS eies i hovedsak av Samakifinn AS (36 %). Totalt er det registrert 5 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Håflu AS?
Håflu AS hadde i 2025 en omsetning på 49,06 mill kr og et overskudd på 8,08 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er balansen til Håflu AS?
Egenkapitalen i Håflu AS var 94,07 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 45,2 % av totalkapitalen.
Hvor mange ansatte har Håflu AS?
Håflu AS har 16 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Hva er organisasjonsnummeret til Håflu AS?
Organisasjonsnummeret til Håflu AS er 929 824 024. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 13.09.2022.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.