Mabro AS
- Omsetning
- 753 600
- +25,6 %
- Resultat
- 738 335
- −69,7 %
Om Mabro AS
Mabro AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Drammen, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Kjøp og salg av egen fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 1971 og har vært i drift i 55 år. Mona Mabro er daglig leder, og Mona Mabro er styreleder. I 2025 hadde Mabro AS en omsetning på 753 600 kr, en økning på 26 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 738 335 kr. Egenkapitalen var 45,99 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Cam AS med 25 % av aksjene. Selskapet er ett av 255 innen kjøp og salg av egen fast eiendom i Drammen, og ett av 14 172 i Norge. Det er eldre enn 99 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (96 %).
Aktivitet og formål
Handel, kjøp og salg av eiendommer, eiendomsdrift og konsulentvirksomhet, samt hva hermed står i forbindelse herunder deltagelse i andre selskaper.
API og MCPGET /company/929797566
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929797566" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929797566",
"name": "MABRO AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.110",
"nace_desc": "Kjøp og salg av egen fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "DRAMMEN", "county": "BUSKERUD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "929797566" })Spør AI-assistenten
Hva driver Mabro AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Mabro AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Mabro AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +25,6 % fra 2024 · −38,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 753 600 kr | −729 945 kr | 738 335 kr | 77,89 mill kr | 45,99 mill kr | 31,91 mill kr |
| 2024 | 600 000 kr | −893 917 kr | 2,44 mill kr | 47,36 mill kr | 46,37 mill kr | 990 522 kr |
| 2023 | 600 000 kr | −990 862 kr | 1,09 mill kr | 49,54 mill kr | 48,56 mill kr | 980 046 kr |
| 2022 | 750 000 kr | −488 744 kr | 15,11 mill kr | 49,36 mill kr | 48,68 mill kr | 677 386 kr |
| 2021 | 1,23 mill kr | 141 706 kr | 1,58 mill kr | 39,25 mill kr | 36,57 mill kr | 2,68 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 48 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 7,1 mill kr (9 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 270 000 kr
API og MCPGET /company/929797566/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929797566/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929797566",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 753600,
"operating_profit": -729945,
"net_profit": 738335,
"equity": 45988288,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 600000,
"operating_profit": -893917,
"net_profit": 2436311,
"equity": 46369953,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "929797566" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Mabro AS per år.
Hvordan har omsetningen til Mabro AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Mabro AS i 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 30.03.2015Styre
2Sist endret 06.02.2023Regnskapsfører
1Sist endret 11.11.2020Revisor
1Sist endret 17.09.2025API og MCPGET /company/929797566/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929797566/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929797566",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "929797566" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Mabro AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Mabro AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Mabro AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 1 endret eierandel
- Cam AS25 %
- Martin Mabro Simensen25 %
- Mona Mabro100 % → 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Cam AS | Selskap | C-aksjer | 25,0 % | 1 |
| Martin Mabro Simensen | Person | C-aksjer | 25,0 % | 1 |
| Mona Mabro | Person | B-aksjer | 25,0 % | 1 |
| Mona Mabro | Person | A-aksjer | 25,0 % | 1 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/929797566/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929797566/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929797566",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "CAM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 25, "year": 2025, … },
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "929797566" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Mabro AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Mabro AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Mabro AS eier Cam AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Datterselskaper av Mabro AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/929797566/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929797566/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929797566",
"chain": [
{ "org_no": "929797566", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 2,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "929797566" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Mabro AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Mabro AS | BEDR | Kjøp og salg av egen fast eiendom | Drammen | − |
Kunngjøringer66
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 3.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.1.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 17.9.2025 | Revisor ↗ |
| 14.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 28.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.2.2023 | Styre ↗ |
| 29.8.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 12.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/929797566/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929797566/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929797566",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-01-09", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "929797566" })Spør AI-assistenten
Har Mabro AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Mabro AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Mabro AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 59,0 % | 49,8 % |
| Likviditetsgrad | 2,59 | 2,50 |
| Gjeldsgrad | 0,69 | 0,38 |
| Egenkapitalrentabilitet | 1,6 % | 1,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/929797566/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929797566/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929797566",
"nace_code": "68.110",
"industry_count": 12525,
"revenue": { "value": 753600, "percentile": 0.8227 },
"operating_margin": { "value": -0.9686, "percentile": 0.1712 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "929797566" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Mabro AS på i bransjen?
Hvor ligger Mabro AS blant de 12525 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Mabro AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
MABRO AS eier aksjer i 14 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Dovrekvartalet Næring AS | Drammen | 100,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Borgeskogen Eiendom 51 AS | Drammen | 100,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Atlas Portefølje 6 AS | Oslo | 0,5 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Ørland Sparebank | Ørland | 0,4 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Nidaros Sparebank | Trondheim | 0,1 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Flekkefjord Sparebank | Flekkefjord | 0,1 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Trøndelag Sparebank | Ørland | 0,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Tinde Sparebank | Hustadvika | 0,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Bien Sparebank ASA | Oslo | 0,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Sparebank 1 Nordmøre | Kristiansund | 0,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+9 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Mabro AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Mabro AS?
Det er registrert 14 172 selskaper i Norge innen kjøp og salg av egen fast eiendom, hvorav 255 i Drammen.
Er Mabro AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1971, som er lenger enn 99 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 5 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Mabro AS?
Mabro AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Mabro AS?
Daglig leder i Mabro AS er Mona Mabro, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Mabro AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Cam AS største eier i Mabro AS med 25 % av aksjene. Nest størst er Martin Mabro Simensen med 25 %.
Hvilke datterselskaper har Mabro AS?
Mabro AS har 2 registrerte datterselskaper: Dovrekvartalet Næring AS og Borgeskogen Eiendom 51 AS. Hele eierstrukturen vises i Eierstruktur-seksjonen på denne siden.
Hvordan går det økonomisk med Mabro AS?
I 2025 omsatte Mabro AS for 753 600 kr, opp 26 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 738 335 kr.
Hvor ligger Mabro AS?
Forretningsadressen til Mabro AS er Nedre Storgate 22, 3015, DRAMMEN i Drammen kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.