- Omsetning
- 41,5 mill
- +18,8 %
- Resultat
- 7,1 mill
- +31,4 %
- Ansatte
- 22
- +2 siden mars
Om Talgø Invest AS
Talgø Invest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Surnadal, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Saging og høvling av tre. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Einar Talgø er daglig leder, og Terje Talgø er styreleder. I 2025 hadde Talgø Invest AS en omsetning på 41,53 mill kr, en økning på 19 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 7,14 mill kr. Egenkapitalen var 96,63 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Tohatten AS med 43,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 5 innen saging og høvling av tre i Surnadal, og ett av 621 i Norge. Det ble etablert samme år som 38 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Holding- og driftsselskap for konsernets trelast- og byggevarevirksomhet samt med aksjeinnskudd eller på annen måte delta i virksomhet med tilsvarende formål. Selskapet kan også foreta andre investeringer.
Formål
Å være holding- og driftsselskap for konsernets trelast- og byggevarevirksomhet samt med aksjeinnskudd eller på annen måte delta i virksomhet med tilsvarende formål. Selskapet kan også foreta andre investeringer.
API og MCPGET /company/929761200
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929761200" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929761200",
"name": "TALGØ INVEST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "16.110",
"nace_desc": "Saging og høvling av tre",
"employees": 22,
"address": { "municipality": "SURNADAL", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "929761200" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Talgø Invest AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Talgø Invest AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Surnadal holder Talgø Invest AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Selskapets eget regnskap. Konsernregnskapet viser hele konsernet samlet.
Omsetning 2021–2025 · +18,8 % fra 2024 · +15 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 41,53 mill kr | −5,08 mill kr | 7,14 mill kr | 144,92 mill kr | 96,63 mill kr | 48,29 mill kr |
| 2024 | 34,94 mill kr | 726 305 kr | 5,43 mill kr | 138,91 mill kr | 92,36 mill kr | 46,56 mill kr |
| 2023 | 34,35 mill kr | −116 373 kr | 2,87 mill kr | 138,91 mill kr | 92,36 mill kr | 46,56 mill kr |
| 2022 | 33,04 mill kr | 4,32 mill kr | 10,99 mill kr | 138,67 mill kr | 94,27 mill kr | 44,40 mill kr |
| 2021 | 36,11 mill kr | −693 981 kr | 15,32 mill kr | 122,76 mill kr | 89,29 mill kr | 33,48 mill kr |
Selskapets balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 56 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 50 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 2,4 mill kr (2 % av balansen)
API og MCPGET /company/929761200/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929761200/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929761200",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 41526920,
"operating_profit": -5082097,
"net_profit": 7137593,
"equity": 96630573,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 34943880,
"operating_profit": 726305,
"net_profit": 5431944,
"equity": 92355538,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "929761200" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Talgø Invest AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Talgø Invest AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Talgø Invest AS per år.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 12.12.2024Styre
3Sist endret 15.12.2022Revisor
1Sist endret 15.12.2022API og MCPGET /company/929761200/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929761200/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929761200",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "929761200" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Talgø Invest AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Talgø Invest AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Talgø Invest AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
5 nye · 1 ute
- Tohatten AS43,3 %
- Elmer Invest AS22 %
- At Talgø AS18,8 %
- C-T Holding AS11 %
- Talgø-Hjellegjerde AS5 %
- Talgø Invest Holding AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Tohatten AS | Selskap | A-aksjer | 43,3 % | 441 |
| Elmer Invest AS | Selskap | A-aksjer | 14,2 % | 145 |
| At Talgø AS | Selskap | A-aksjer | 12,9 % | 131 |
| C-T Holding AS | Selskap | A-aksjer | 11,0 % | 112 |
| Elmer Invest AS | Selskap | B-aksjer | 7,8 % | 79 |
| At Talgø AS | Selskap | B-aksjer | 5,9 % | 60 |
| Talgø-Hjellegjerde AS | Selskap | A-aksjer | 5,0 % | 51 |
7 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/929761200/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929761200/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929761200",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "TOHATTEN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 43.28, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "ELMER INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 14.23, "year": 2025, … },
…
],
"total": 7
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "929761200" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Talgø Invest AS eier Tohatten AS, og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i Talgø Invest AS?
Er Talgø Invest AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Datterselskaper av Talgø Invest AS
13 selskaperAPI og MCPGET /company/929761200/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929761200/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929761200",
"chain": [
{ "org_no": "929761200", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 13,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "929761200" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Talgø Invest AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Talgø Invest AS | BEDR | Saging og høvling av tre | Surnadal | 22 |
Kunngjøringer20
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.12.2024 | Daglig leder ↗ |
| 12.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.1.2023 | Kapital ↗ |
| 17.1.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 15.12.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 15.12.2022 | Revisor ↗ |
| 15.12.2022 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/929761200/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929761200/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929761200",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "929761200" })Spør AI-assistenten
Når ble Talgø Invest AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Talgø Invest AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Talgø Invest AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Stilling utlystRegnskaps- og lønnsmedarbeider
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:21→22
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:20→21
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:21→20
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 0,0 % av driftsinntektene — 56,9 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -12,2 % | 2,3 % |
| Resultatmargin | 17,2 % | 1,9 % |
| Egenkapitalandel | 66,7 % | 59,5 % |
| Likviditetsgrad | 2,18 | 2,18 |
| Gjeldsgrad | 0,50 | 0,56 |
| Egenkapitalrentabilitet | 7,4 % | 3,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +18,8 % | +8,6 % |
| Omsetning per ansatt | 1,89 mill kr | 3,46 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 0,0 % | 56,9 % |
| Lønnskostnad | 49,8 % | 17,7 % |
| Annen driftskostnad | 56,1 % | 16,0 % |
| Avskrivninger | 6,3 % | 2,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/929761200/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929761200/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929761200",
"nace_code": "16.110",
"industry_count": 212,
"revenue": { "value": 41526920, "percentile": 0.8199 },
"operating_margin": { "value": -0.1224, "percentile": 0.1965 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "929761200" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Talgø Invest AS på i bransjen?
Hvor ligger Talgø Invest AS blant de 212 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Talgø Invest AS sammenlignet med andre i bransjen?
Ledige stillinger
Talgø Invest AS har utlyst 1 ledige stilling på arbeidsplassen.no (NAV).
| Publisert | Stilling | Sted | Omfang | Frist |
|---|---|---|---|---|
| 22.10.2026 | Regnskaps- og lønnsmedarbeider Kontor og økonomi | SURNADAL | Annet · Heltid | − |
Kilde: NAV
API og MCPGET /company/929761200/stillinger
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929761200/stillinger" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "active_count": 1, "posted_12mo": 1 },
"total": 1,
"hits": [
{ "title": "Regnskaps- og lønnsmedarbeider", "municipal": "SURNADAL", "application_due": null, … }
]
}MCP
get_company_stillinger({ "org_no": "929761200" })Spør AI-assistenten
Ansetter Talgø Invest AS akkurat nå, og i hvilke typer roller?
Hvilke stillinger lyser Talgø Invest AS ut nå?
Hva er søknadsfristen for stillingen «Regnskaps- og lønnsmedarbeider» hos Talgø Invest AS?
Investeringer
TALGØ INVEST AS eier aksjer i 18 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Tredal Byggmarked AS | Sunndal | 100,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| AS Bindalsbygg | Bindal | 100,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Sjøsiden Terråk AS | Surnadal | 100,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Talgø Bygg AS | Surnadal | 100,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Talgø Møretre AS | Surnadal | 100,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Byggmarked Bytås AS | Tingvoll | 100,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Byggmarked Surnadal AS | Surnadal | 100,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Talgø Logistikk AS | Surnadal | 100,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Todalshytta AS | Surnadal | 97,1 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Talgø Tradbo AS | Tingvoll | 94,3 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Talgø Invest AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Talgø Invest AS?
Det er registrert 621 selskaper i Norge innen saging og høvling av tre, hvorav 5 i Surnadal.
Er Talgø Invest AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2022, som er lenger enn 12 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 38 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Talgø Invest AS et aktivt selskap?
Talgø Invest AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Talgø Invest AS?
Daglig leder i Talgø Invest AS er Einar Talgø, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Talgø Invest AS?
Største aksjonær i Talgø Invest AS er Tohatten AS med 43,3 % av aksjene, fulgt av Elmer Invest AS (14,2 %) og At Talgø AS (12,9 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvilke datterselskaper har Talgø Invest AS?
Talgø Invest AS har 13 registrerte datterselskaper, blant andre Talgø Møretre AS, Byggmarked Bytås AS og Tredal Byggmarked AS. Hele eierstrukturen vises i Eierstruktur-seksjonen på denne siden.
Hva er omsetningen til Talgø Invest AS?
Talgø Invest AS hadde i 2025 en omsetning på 41,53 mill kr og et overskudd på 7,14 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Talgø Invest AS?
I 2025 hadde Talgø Invest AS et driftsresultat på −5,08 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på −12,2 %.
Har Talgø Invest AS ledige stillinger?
Per siste oppdatering hadde Talgø Invest AS 1 ledig stilling utlyst via arbeidsplassen.no/NAV.
Er Talgø Invest AS registrert i MVA-registeret?
Talgø Invest AS er registrert i MVA-registeret (siden 2022) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.