Lønnebakke 8b AS
Org.nr 929688759
Om Lønnebakke 8b AS
Lønnebakke 8b AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Porsgrunn, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Terje Rønning er daglig leder, og Albert Kristian Hæhre er styreleder. I 2025 hadde Lønnebakke 8b AS en omsetning på 7,09 mill kr, en økning på 8 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 3,16 mill kr. Egenkapitalen var −1,44 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Grenlandsporten AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 148 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Porsgrunn, og ett av 14 394 i Norge. Det ble etablert samme år som 976 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet og formål
Investering i og utvikling av fast eiendom.
API og MCPGET /company/929688759
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929688759" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929688759",
"name": "LØNNEBAKKE 8B AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "PORSGRUNN", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "929688759" })Spør AI-assistenten
Er Lønnebakke 8b AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Lønnebakke 8b AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Lønnebakke 8b AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7,09 mill kr | 1,46 mill kr | −3,16 mill kr | 66,67 mill kr | −1,44 mill kr | 68,11 mill kr |
| 2024 | 6,56 mill kr | 1,41 mill kr | −3,49 mill kr | 69,70 mill kr | 1,72 mill kr | 67,98 mill kr |
| 2023 | 4,65 mill kr | 380 535 kr | 346 260 kr | 77,40 mill kr | 6,21 mill kr | 71,19 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −195 276 kr | −224 351 kr | 27,52 mill kr | 313 935 kr | 27,21 mill kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var avskrivninger den største kostnadsposten, med om lag 46 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/929688759/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929688759/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929688759",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 7090806,
"operating_profit": 1461954,
"net_profit": -3161052,
"equity": -1438292,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 6560959,
"operating_profit": 1408066,
"net_profit": -3487435,
"equity": 1722760,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "929688759" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Lønnebakke 8b AS fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Lønnebakke 8b AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Lønnebakke 8b AS de siste årene.
Roller og styre8
Daglig leder
1Sist endret 24.08.2022Styre
5Sist endret 19.11.2025Regnskapsfører
1Sist endret 13.12.2025Revisor
1Sist endret 24.08.2022API og MCPGET /company/929688759/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929688759/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929688759",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "929688759" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Lønnebakke 8b AS?
Hvem er regnskapsfører for Lønnebakke 8b AS?
List alle roller i Lønnebakke 8b AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Grenlandsporten AS100 %
- Lønnebakke Næringspark AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Grenlandsporten AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/929688759/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929688759/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929688759",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "GRENLANDSPORTEN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "929688759" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Lønnebakke 8b AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Lønnebakke 8b AS eier Grenlandsporten AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Lønnebakke 8b AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
- 52,1 %Knarten Holding II AS
- 10,6 %Hca Melbye AS
- 6,1 %Rune Isachsen Holding AS
- 2,5 %Flygind AS
- 2,5 %Akh Gruppen AS
- 2,2 %Melesio Invest AS
- 1,8 %Tronrud AS
- 1,3 %Jag Holding AS
- 1,1 %Constructio AS
- 1,1 %M.a.s. AS
Andre selskaper eid av Grenlandsporten AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/929688759/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929688759/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929688759",
"chain": [
{ "org_no": "916781695", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "826335882", "owner_pct": 60, … },
{ "org_no": "929688759", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "929688759" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Lønnebakke 8b AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Lønnebakke 8b AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Lønnebakke 8b AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Lønnebakke 8b AS | BEDR | Utvikling og salg av byggeprosjekter | Porsgrunn | − |
Kunngjøringer17
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.1.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 19.11.2025 | Styre ↗ |
| 18.7.2025 | Styre ↗ |
| 15.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 27.2.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.1.2023 | Kapital ↗ |
| 27.1.2023 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/929688759/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929688759/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929688759",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-01-26", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "929688759" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Lønnebakke 8b AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Lønnebakke 8b AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Lønnebakke 8b AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 14,3 % av driftsinntektene — 68,4 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 20,6 % | 8,2 % |
| Resultatmargin | -44,6 % | 1,4 % |
| Egenkapitalandel | -2,2 % | 20,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,76 | 2,04 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +8,1 % | -15,0 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 14,3 % | 82,7 % |
| Annen driftskostnad | 19,0 % | 4,8 % |
| Avskrivninger | 46,1 % | 1,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/929688759/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929688759/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929688759",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13703,
"revenue": { "value": 7090806, "percentile": 0.8903 },
"operating_margin": { "value": 0.2062, "percentile": 0.6185 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "929688759" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Lønnebakke 8b AS på i bransjen?
Hvor ligger Lønnebakke 8b AS blant de 13703 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Lønnebakke 8b AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Lønnebakke 8b AS
Hvor stor er bransjen Lønnebakke 8b AS tilhører?
Lønnebakke 8b AS er ett av 148 selskaper innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Porsgrunn, og ett av 14 394 på landsbasis.
Hvor lenge har Lønnebakke 8b AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Lønnebakke 8b AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 18 % av selskapene i bransjen.
Er Lønnebakke 8b AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Lønnebakke 8b AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Lønnebakke 8b AS?
Terje Rønning er registrert som daglig leder i Lønnebakke 8b AS.
Hvilke eiere står bak Lønnebakke 8b AS?
Største aksjonær i Lønnebakke 8b AS er Grenlandsporten AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvem er morselskapet til Lønnebakke 8b AS?
Selskapet er datterselskap av Grenlandsporten AS (100 % eierandel). Øverste morselskap i konsernet er Hegh Eiendom AS.
Hva omsatte Lønnebakke 8b AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 7,09 mill kr, opp 8 % fra 2024. Egenkapitalen var −1,44 mill kr ved årsslutt.
Hvor solid er økonomien i Lønnebakke 8b AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Lønnebakke 8b AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.