- Omsetning
- 1 316
- −79,1 %
- Resultat
- −928
- 5 års regnskap
Om Svaleredet AS
Svaleredet AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Holmestrand, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med drikkevarer. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Tor Harald Kjørsvik er styrets leder. I 2025 hadde Svaleredet AS en omsetning på 1 316 kr, en nedgang på 79 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 928 kr. Egenkapitalen var −470 900 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Norpol Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 innen engroshandel med drikkevarer i Holmestrand, og ett av 941 i Norge. Det ble etablert samme år som 60 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (88 %).
Aktivitet
Engroshandel med drikkevarer inntil 22% alkoholstyrke. Der i blant øl, RTD´s, vin og cider, samt lignende produkter. Merkevareutvikling og import av denne typen varer for videresalg.
Formål
Importere og selge alkoholfrie og alkoholholdige drikkevarer og samhørende varer, samt utvikling av merkevarer og produkter av slike varer i tillegg til annen virksomhet som naturlig faller sammen med dette.
API og MCPGET /company/929684079
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929684079" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929684079",
"name": "SVALEREDET AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.340",
"nace_desc": "Engroshandel med drikkevarer",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HOLMESTRAND", "county": "VESTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "929684079" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Svaleredet AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Svaleredet AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Holmestrand holder Svaleredet AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −79,1 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 316 kr | −928 kr | −928 kr | 263 869 kr | −470 900 kr | 734 769 kr |
| 2024 | 6 289 kr | −24 260 kr | −24 342 kr | 265 107 kr | −469 970 kr | 735 077 kr |
| 2023 | 150 583 kr | −475 377 kr | −475 628 kr | 290 107 kr | −445 628 kr | 735 735 kr |
| 2022 | 831 502 kr | −752 984 kr | −752 984 kr | 558 821 kr | 722 984 kr | −1,28 mill kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIBankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 15 prosent av eiendelene ved utgangen av 2025. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 150 000 kr (57 % av balansen)
API og MCPGET /company/929684079/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929684079/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929684079",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 1316, "operating_profit": -928, "net_profit": -928, "equity": -470900, … },
{ "year": 2024, "revenue": 6289, "operating_profit": -24260, "net_profit": -24342, "equity": -469970, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "929684079" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Svaleredet AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Svaleredet AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Svaleredet AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre1
Styre
1Sist endret 23.08.2022API og MCPGET /company/929684079/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929684079/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929684079",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "929684079" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Svaleredet AS?
List alle roller i Svaleredet AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Norpol Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/929684079/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929684079/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929684079",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "NORPOL HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "929684079" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Svaleredet AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Svaleredet AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Svaleredet AS eier Norpol Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Norpol Holding AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/929684079/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929684079/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929684079",
"chain": [
{ "org_no": "988851949", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "929684079", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "929684079" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Svaleredet AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Svaleredet AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Svaleredet AS | BEDR | Engroshandel med drikkevarer | Holmestrand | − |
Kunngjøringer15
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 3.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.10.2025 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 6.10.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 4.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 14.11.2023 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 14.11.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 14.11.2023 | Foretaksnavn ↗ |
| 3.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/929684079/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929684079/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929684079",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-10-06", "type": "Vedtektsfestet formål", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "929684079" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Svaleredet AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Svaleredet AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Svaleredet AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -178,5 % | 20,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,42 | 1,42 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/929684079/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929684079/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929684079",
"nace_code": "46.340",
"industry_count": 779,
"revenue": { "value": 1316, "percentile": 0.27 },
"operating_margin": { "value": -0.7052, "percentile": 0.1313 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "929684079" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Svaleredet AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Svaleredet AS på i bransjen?
Hvor ligger Svaleredet AS blant de 779 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Svaleredet AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Svaleredet AS?
Det er registrert 941 selskaper i Norge innen engroshandel med drikkevarer, hvorav 4 i Holmestrand.
Er Svaleredet AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2022, som er lenger enn 33 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 60 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Svaleredet AS i Enhetsregisteret?
Svaleredet AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør Svaleredet AS?
Svaleredet AS driver innen engroshandel med drikkevarer, med NACE-kode 46.340 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Engroshandel med drikkevarer inntil 22% alkoholstyrke.
Hvem eier Svaleredet AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Norpol Holding AS største eier i Svaleredet AS med 100 % av aksjene.
Er Svaleredet AS en del av et konsern?
Svaleredet AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Norpol Holding AS, som eier 100 % av selskapet.
Hva er omsetningen til Svaleredet AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 1 316 kr, ned 79 % fra 2024. Egenkapitalen var −470 900 kr ved årsslutt.
Hva er organisasjonsnummeret til Svaleredet AS?
Svaleredet AS har org.nr 929 684 079 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.